Kuidas leida oma töös õnn, rahulolu ja kõrgem eesmärk?

Oleme jõudnud uude huvitavasse ajastusse, kus vanad ideed ja mõttemallid töö kohta enam ei kehti. Kõrgelt hinnatud elutreeneri Steve Nobeli raamat "Õnnelikuks tööga" heidab valgust tõdemusele, et töö, mida teeme, ei pea endast kujutama rasket taaka ja vaevanägemist.

Norman Doidge "Muutuv aju. Teadlaste uuringud ja patsientide paranemislood"

New York Times: "Positiivse mõtlemise jõud on viimaks ometi teaduslikult tõestatud. Pöörane, imepärane, tavaarusaami kõigutav teos... Tänuväärt sild teaduse ja eneseabi vahel".

Brené Brown "Ebatäiuslikkuse kingitused". Sinu teejuht kogu südamest elamise juurde

Brené Brown, tänapäeva tuntud ning tunnustatud teadlane ja kirjanik, kirjutab raamatus "Ebatäiuslikkuse kingitused" häbitundest, endale truuks jäämisest ning muudest enesehinnanguga seotud probleemidest. Ta toob esile kümme põhimõtet, kuidas elada kogu südamest.
Kommentaare: 6

Mari Metsallik: tingimusteta armastus kingib täieliku ja piiramatu vabaduse

Looduslaps Mari Metsallik kirjutab värskelt ilmunud raamatus "Metshaldja päevik", et vaid tingimusteta armastus ning vägivallatu suhtlemine suudavad tuua rahu ja harmoonia tagasi Maa peale.

Rhonda Byrne "Kangelane"

Ilmunud on uus hitt maailmakuulsa raamatu "Saladus" autorilt. Raamatus "Kangelane" jutustavad tänapäeva maailma kaksteist väga edukat inimest oma pealtnäha võimatud lood. Need näitavad, et sinagi oled sündides kaasa saanud kõik, mida läheb vaja oma suurima unistuse täitmiseks.

Teie keha räägib teiega iga päev

Teie parim nõuandja pole ei teie elukaaslane, vanem ega meedia, vaid te enese keha. Keha püüdleb pidevalt loomuliku tasakaalu poole ning annab alati märku, millal te olete oma mõtetega põhjustanud liiga madala energiaga emotsioonide hulga, nii et teie keha ei tule enam laengute neutraliseerimisega toime ja vajab teie tähelepanu, hoolivust ja tuge.
Kommentaare: 3

Kuidas olla tõeline ja ehe?

Selleks, et elada õnnelikku ja harmoonilist elu, tuleb teil esmalt tuttavaks saada oma pärisolemusega ja alles seejärel valida, milline tegevus teile selles elus sobib, et end hästi tunda. Kuidas siis õigupoolest õppida tundma enda vaimset olemust ja sisemist tasandit?

Mis teeb mehe õnnelikuks?

Selleks, et mees tunneks end õnnelikuna, on oluline, et tema elus oleksid täidetud kahe tasandi vajadused. Pragmaatilisel tasandil tunneb mees end võimsa, vajaliku ning edasiviiva jõuna siis, kui ta saab oma era- ja tööelus otsustada, mida teha ehk valida suunda. Emotsionaalsel tasandil vajab mees, et naine väestaks, võimendaks ning rõhutaks mehe positiivseid omadusi ja andeid.
Kommentaare: 6

Õige valik

Mis on su esimene mõte, kui sind hoiatatakse paadunud naistemehe eest? Enamikul naistel tekib sellise mehe suhtes kohe kas tugev eelarvamus või vastupidi, tõsine huvi, sest naisedki ju tahaksid vallutada neid kõige taltsutamatuid isendeid.

Herdis Ojasu "Julgus elada"

Herdis Ojasu debüütromaan "Julgus elada" räägib loo naisest, kes – olles saanud elult valusa löögi – purustab kõik raamid ning käitub nii spontaanselt ja ebamõistlikult, kui suudab. Ta loobub kõigest ning pakib kohvri ja otsustab elada – elada vabana. Vabana kohustustest, argirutiinist ja raamidest.

Tõeline jumalaosake

Minu jaoks on "Tõeline jumalaosake" ühe noore inimese häbi lugu. Mis juhtub ühe inimesega, kui ta adub, et mingite olude kokkulangemisel pole tal enam kontrolli oma elu üle, vaid elu kontrollib teda? Häbitunne takistab tal ohje tagasi enda kätte võtmast. Häbi pärsib suhteid, kärbib unistusi, võõrandab teistest ning iseendast. Kas häbi vastu on rohtu?
Kommentaare: 3

Kuningas, Sõjamees, Maag, Armastaja

Äsja Pilgrim kirjastuselt ilmunud Robert Moore'i ja Douglas Gillette'i raamat "Kuningas, Sõjamees, Maag, Armastaja" annab meestele võimaluse oma elus kogetu panna terviklikku pilti ja otsida ning leida üles iseenda pildist puuduvad osad.

Painava isu tagamaid uurides

Doreen Virtue, kes on töötanud aastaid alkohoolikute ning narkosõltlastega, on jälginud ka inimeste söömisharjumusi ning valmis saanud raamatu "Painav söögiisu", mis räägib sellest, et tegelikult on erinevatel isudel väga konkreetsed põhjused - enamasti emotsionaalsed.

Arhetüübid

Kes ma olen? Kuidas ma oleksin rohkem rahul? Mis on mu eesmärk? Keegi meist ei tea elu algul, kes ta on või miks ta selline on. Me peame seda teadmist sügavalt otsima. Kui oled juba enda kohta huvi tundma hakanud, siis algab teekond endasse.

Väekate teadjanaiste iidsed tarkused

Kaia-Kaire Hunt kirjutab oma kohtumisest neljast ilmakaarest kokku tulnud Kolmeteistkümne Põlisrahva Vanaemade Nõukoguga ning nende pöördumisest, et kaitsta planeeti ja luua rahu ning naiste headuse väega päästa maailm.
Kommentaare: 5

Anita Moorjani "Minu imelise tervenemise lugu"

Pilgrim kirjastuselt ilmub jaanuari lõpus tõsielulistel sündmustel põhinev raamat "Minu imelise tervenemise lugu", kus Anita Moorjani jutustab avameelselt sellest, mida ta vähki põdedes õppis oma haiguse, tervenemise, hirmude, armastuse ja igas inimeses leiduva võrratu olevuse kohta.
Kommentaare: 4

Mart Sander signeerib suuri heliloojaid!

NELJAPÄEVAL, 19. detsembril kell 17 jagab armastatud saatejuht, kunstnik, muusik ja lavastaja MART SANDER SOLARISE APOLLOS autogramme oma värskelt ilmunud menukasse raamatusse "LUGUSID SUURTEST HELILOOJATEST". Olete oodatud!

Sinu elu eduhetked sünnivad vaid iseennast väärtustades

"Eneseväärtustamise maagia" raamat uurib üht paljudest elu paradoksidest – andmise ja vastuvõtmise paradoksi. Sisuliselt igas eluvaldkonnas kutsutakse meid saavutama meisterlikkust selles delikaatses andmise ja vastuvõtmise tantsus.

Hõivatuse illusioonist meelerahuni

Nii andmise kui vastuvõtmise jaoks on olemas aeg. On aeg sündida, aeg surra, aeg istutada, aeg saaki koristada, aeg visata ära kivid ja aeg korjata kivid kokku, aeg emmata ja aeg hoiduda embamisest. Meie asi on ära tunda, millises ajahetkes me elame ja väärtustada selle hetke õiget kutset.
Kommentaare: 1

Patricia Spadaro "Eneseväärtustamise maagia"

"Eneseväärtustamise maagias" on traditsioonilised tarkused läbi põimitud tänapäevaste tõsieluliste lugudega. Raamat näitab, kuidas piiravaid müüte ja pooltõdesid, mis segavad meid elamast võimaluste külluses, muuta oma elu avardavaks ja eneseväärtust äratundvaks maagiaks.

Mai-Agate Väljataga "Elutarkuse terad"

Pilgrim kirjastuselt ilmus äsja kaunis kinkeraamat kogu Eestis tuntud ja armastatud teadjanaiselt, meie oma meediumilt Mai-Agate Väljatagalt. Raamatusse on kinni püütud ja läbi tunnetatud elutarkuse essents.

EKSKLUSIIV! Michio Kaku näitab tulevikuteadust!

Michio Kaku on tulevikku näinud! Eesti keeles ilmub tema raamat "Tulevikufüüsika", millest Alkeemia.ee pakub teile eksklusiivselt põnevaid palakesi enne teisi.

EKSKLUSIIV! Neurokirurgi kogemused elust peale surma! II osa

Alkeemia jätkab lõikude avaldamist dr. Eben Alexanderi peatselt eesti keeles ilmuvast autobigraafilisest raamatust "Tõendid taeva olemasolu kohta", kus Ameerika neurokirurg jagab oma kogemust teekonnast teispoolsusesse.
Kommentaare: 4

Tantsud oma südamest

Kirjastuses Pilgrim ilmunud raamatu "Tantsi! oma südamest" autor sakslanna Cornelia Freise on tantsimisega tegelenud juba üle 25 aasta. Oma pikaajalised tantsukogemused on ta põiminud raamatusse, kus tema käsitlus kehast ja tantsust hõlmab mitmeid tasandeid, luues harmoonilise terviku.

Raamat, mis liigutab südant ja annab lootust

Kui tervis on hea ja energiat jagub, ei mõtle me kuigi tihti elu paratamatusele – surmale. Ent peaks mõtlema. Sellepärast, et oleks võimalikult vähe seda, mida oma eluõhtul kahetseda.

Rahu saadik

Alkeemia kolumnist Kaidi Laur üllitab Emadepäeva eel oma esimese raamatu. Kes Kaidi kirjutatuga on varasemalt portaali ja blogide kaudu tuttav, sellele pakub raamat äratundmisrõõmu, aga ka avastusi, kuidas endaga rahu sõlmida.

5 levinumat surmaeelset kahetsust

Bronnie Ware kirjutab oma liigutavas ja mõtlemapanevas raamatus "Viis levinumat surmaeelset kahetsust" sellest, mida rääkisid talle inimesed, kelle jaoks siit ilmast lahkumine oli juba kindel ja vältimatu.

Kadri Luik ja Lauri Luik üllitasid ühisteose

Täna, 4. aprillil kell 17.30 esitlevad Eesti bloginduses oma avameelsete kirjatükkidega laineid löönud Kadri Luik ja parlamentääride maailmameister maratonis Lauri Luik Viru Keskuse Rahva Raamatus oma värskelt ilmunud ühist raamatut "Must ja valge luik".

Kes on Kadri Luik ja Lauri Luik?

Alkeemia.ee ilmutab katkendeid tõsielulistel sündmustel baseeruvast raamatust "MUST JA VALGE LUIK". Kes on raamatu autorid KADRI LUIK ja LAURI LUIK?

EKSKLUSIIV 2! "MUST JA VALGE LUIK" - Mis on õnn?

Alkeemia.ee ilmutab katkendeid nädala pärast ilmuvast tõsielulistel sündmustel baseeruvast raamatust "MUST JA VALGE LUIK", mille autorid on KADRI LUIK ja LAURI LUIK.

Vihatants

Viha on märguanne, mida tasub kuulda võtta. Meie viha võib olla sõnum sellest, et meile on liiga tehtud, meie vajadusi või soove ei ole piisavalt tähele pandud või lihtsalt, et miski asi ei ole korras. Millest räägib viha ja kuidas sellega toime tulla?
Kommentaare: 1

10 head põhjust, miks rännata välismaal

Tom Valsbergi raamatu "Kuidas rännata ilma hirmuta" esimene osa räägib välismaal reisimisest ja sellega seotud hirmude ületamisest. Siin 10 head põhjust, miks üldse ette võtta rännak tundmatul maal.

Tants veega

M. J. Pangman'i ja Melanie Evans'i raamat "Tants veega. Õpi taastama vee elujõudu" ühendab kõige värskemaid teadusesaavutusi igiammustest aegadest kuni tänapäevani vastu pidanud salatarkustega ja pakub pilguheitu vee ainulaadsetele omadustele.

Vaikuse lävel

Doris Kareva poolt koostatud raamat "Vaikuse lävel. Luulet rasketeks aegadeks" pakub eri ajastutest ja kultuuridest pärit luulet, mis puudutab sügavalt hinge ning millest leiab tuge ja mõtteainet.

Õnnelik hommik. Peeter Wõrk

Peeter Wõrk kirjutab raamatus "Õnnelik hommik" oma nägemuse sellest, milliseks me muutume ja milliseks muudame maailma, kes sellest võidavad ja kes kaotavad. Elu Ameerika mägedel on algamas ja mäest alla kihutada on lõbus.

OSHO. TANTRA. Ülim mõistmine

Peeter Liiv kirjutab, et ehkki "tantra on kehareligioon", pajatab armastatud OSHO siin raamatus müstitsismi ja olemise tuumast, toetudes laulule Mahamudra'st - "totaalsele orgasmile Universumiga“, milles selle autor Nilopa "ületab Jeesuse, Buddha ja Laozi".
Kommentaare: 4

Minu teejuht - raamat "Sissejuhatus meditatsiooni"

Kirjastuselt Pilgrim ilmus Jack Kornfieldi raamat "Sissejuhatus meditatsiooni” - lihtne ja südamlik raamat, mis on mind rõõmustanud, toetanud ja inspireerinud. Kuna tundsin, et see võiks innustada ka teisi inimesi, otsustasin raamatu eesti keelde tõlkida. Järgnevalt tutvustangi sulle seda teost isikliku meditatsiooniteekonna kogemuse kaudu.

Jon Huntsman "Võitjad sohki ei tee“

Bestselleriks saanud raamat Jon M. Huntsmanilt, tulvil ideid, kuidas tänapäeva raskeid aegu ja ülemaailmset majanduskriisi üle elada.

"Ajupesu" demagoogia ja inimeste mõjutamine eile ja täna.

Mõni aeg tagasi ilmus Pilgrimi kirjastuselt „Psühholoogiasarjas" tähelepanuväärne ja intrigeeriva pealkirjaga teos "Ajupesu“. Kathleen Taylori teos on esimene tõestuspõhisel psühholoogial ja sotsioloogial põhinev ,"ajupesu“ käsitlus eesti keeles.
Kommentaare: 7

7 nõuannet, mis aitavad elu lihtsamalt elada.

"Elu võib olla suur võitlus, enamuse ajast, ja aastaid oli ta võitlus ka minu jaoks. Tasapisi olen õppinud, mis on raskuste põhjustaja ja mis aitab elu teha lihtsamaks, paremaks, sujuvamaks," jagab Leo Babauta oma kogemusi spirituaalsel teel kulgejatele.
Kommentaare: 4

Pendliraamat. Sig Lonegren

Pendliga töötamine loob seoseid aju loogilise vasaku poolkera ja intuitiivse parema poolkera vahel. Tõlgendades kõikuva pendli liikumist, võid teravdada oma intuitsiooni, saada vastuseid kõikvõimalikele küsimustele ning leida erinevaid objekte ja energiakeskusi.
Kommentaare: 1

Seitse sabasulge. Toomas Paul

Teoloog Toomas Paul arutleb oma raamatus: "Inimesed on oma loomult väga uudis­himulikud olendid. Kirglik teada- ja mõistatahtmine näib olevat joon, mille on inimesele loodusliku valiku tagajärjel andnud evolutsiooni­ajalugu. Meil võib see omadus vähemalt osalt esineda just seepärast, et vähemuudishimulikel rivaalidel ei õnnestunud ellu jääda ega oma geene edasi anda."

Kas õnnelikkus on kaasasündinud või omandatav?

Minnesota ülikooli emeriitprofessor David Lykner on uurinud sadu identseid kaksikuid, kaasa arvatud neid, kes lahutati vahetult pärast sündi. Ta leidis, et õnnelikkus on "50 protsendi ulatuses päritud", kas me siis peame sellega lihtsalt leppima või saame ikkagi oma õnnelikkust muuta?
Kommentaare: 4

Oswald Spengleri ajaloolis-filosoofiline teos "Õhtumaa allakäik"

O.Spengler'i filosoofilises suurteoses käsitletakse müstilisi kogemusi ja uskumusi. Autor näitab kuidas kõige olulisemad elus on vaimsus ja spirituaalsed tõekspidamised. Teos on leidnud arvukalt pooldajaid ja ka teravat vastuseisu.

Louise L. Hay. Tervenda end ise

Louise L. Hay imeline raamat, mis aitab leida tee iseendani ning on parim kaaslane enesearengu teel. Koos autoriga leitakse vastused olulistele küsimustele ning antakse praktilisi õpetusi, kuidas saavutada tasakaal ja harmoonia.

Neal Donald Walsch. Kui muutub kõik, muuda kõike

Aivar Haller, raamatu konsultant ja mentor, tutvustab Walschi teost nii: Kümmekond aastat tagasi avastasin Neale Donald Walsch’i „Jutuajamised Jumalaga“. Loetu vaimustas mind. Otsustasin õppida meistri enda käest. Suhtlemine temaga äratab vastakaid tundeid, sest jumalik tarkus, mida Walsch vahendab, ei sega tal aeg-ajalt kurvis otse sõita ja haiget saada.

Valik, Aigi Vahing

Aigi Vahingu esikromaan "Valik" räägib paranemisest, selle protsessi mõõnadest ja tõusudest, saavutustest ja tagasilangustest. "Valik" ei anna vastuseid, esitab aga terve rea küsimusi, ning ärgitab lugejat küsima ka endalt: on's elu piinadega hädavajalik või saab teistmoodi ka? Aigi Vahing: "Usun, et iga inimene sünnib ilma elusa loomuga - võib-olla sellepärast ongi elu surnuna surmast raskem taluda. Kui aga lootus kaob - mitte nii, et kaob ja läinud ongi, vaid tärkab hommikul ja sureb lõunaks, tärkab hommikul ja sureb lõunaks, tärkab hommikul, ja sureb ... ja nõnda iga päev, kuni päevadest saab kuu ja kuudest aasta ja aastaidki võib juba kümnetesse jagada, kaotab inimene iga lootuselinnuga ka tükikese iseendast, aga ei saa ju nõnda olla, et nii peabki olema?