Seened on tervislikud

Allikas: Margit Härma "Seeneaabits"
Minu metsaseene-vaimustus on üldtuntud. Tihti satun nii omade kui ka võõrastega arutama seenelkäimisest ja seenetoitudest. Üks tihemini kõlavaid väiteid seenepõlgurite ja -pelgurite poolt on "mis neist kasu, toiteväärtust on ju seentel sama palju kui kurgil?". Selle nõukaaegse müüdi kummutamise jaoks ma auru ei säästa.
Kommentaare: 10
Seened on imemaitsev ja samas kerge toit

Esiteks - seentel on toiteväärtus! Seentes sisaldub küll kuni 90% vett, aga kuivaine kaalust on neis väärtuslikku valku 25–40%. See on umbes sama palju kui hernestes või piimas ja selles sisalduvate aminohapete koostise tõttu on isegi väärtuslikum valk kui paljudes kaun- ja köögiviljades sisalduv. Rasva on seentes vaid veidi ja ka selle moodustavad peaasjalikult head küllastamatud rasvhapped.

Teiseks - seened sisaldavad oma kuivaine kaalust 5–15% mineraale. Selliseid mineraalaineid nagu seleeni ja tsinki (vajalikud immuunsüsteemile), kaltsiumit, rauda ja mangaani. Just kõrge mineraalisisalduse tõttu söövad tooreid seeni nii metsa- kui ka koduloomad. Ka inimesed võiksid pudulojustest eeskuju võtta ja seeni nautida igal võimalusel.

Kolmandaks - seentes sisaldub suurel hulgal kiudaineid. Rohkem kui näiteks nisukliides või toores porgandis. Kiudained aga hoiavad seedimise tempot üleval, alandavad kolesterooli ja aitavad reguleerida kehakaalu.

Neljandaks - võimalikult paljude erinevate seente (soovitavalt metsikute) söömine äratab üles ja turgutab immuunsüsteemi tänu seentes sisalduvatele polüsahhariididele  ja trepenoididele.

Olen nüüd ühe auruga seletanud põhjuseid, miks seened on kasulikud ja väärtuslikud, aga tegelikult piisaks seentest lugupidamiseks ka ainult nende hõrgutavast maitsest. Mina olen naudingualdis ja samuti üsna ablas, seetõttu on minu jaoks mõistlik ühendada maitsemõnud veidikese jalavaevaga selle toidu hankimiseks.

Seened on imemaitsev ja samas kerge toit, on ju seentes 100 grammi kohta keskeltläbi vaid 30–40 kalorit energiat. Ehk siis – peale päeva seenemetsas võib imelistel hõrgutistel lasta koonerdamata hea maitsta.

Autor: Margit Härma

Allikas: "Seeneaabits"

Lisa kommentaar

Kommentaarid

Velton
2023-01-23 09:44:45
(Whatsapp: +357-961-68055) Hankige pass, ID-kaardid, juhiload ja muud dokumendid.


Pakume ehtsaid ja ehtsaid passe, juhilube, isikutunnistusi, TOEFL-i, IELTS-i, sünnitunnistusi järgmistele riikidele: Austraalia, Belgia, Brasiilia, Soome, Prantsusmaa, Suurbritannia, Iirimaa, Itaalia, Holland, Norra, Austria, Rootsi, Šveits , Hispaania, Suurbritannia, USA jt. Garanteerime teile 100% ehtsad dokumendid, mida saate kasutada mis tahes probleemi korral. meil on rahulolevaid kliente üle kogu maailma.


Võtke ühendust e-postiga: info@patenteitalianaonline.com
Whatsapp: +357-961-68055
privaatne e-post: diplomaticdocsassistance@yahoo.co.uk

https://patenteitalianaonline.com/

Osta Itaalia pass Internetist
Ostke Internetist Itaalia ID-kaarte
Ostke Internetist Itaalia juhiluba
Osta Itaalia kollast lehte Internetist
Osta Saksa passe Internetist
Osta Saksa ID-kaart Internetist
Osta Saksa juhiluba Internetist
Mis tahes passi saamiseks võtke meiega ühendust
Ostke juhiluba Internetist
Uuendage oma juhiluba
Tellige litsentsi duplikaat
Asendage juhiluba
Hankige uus juhiluba
Nime muutmine litsentsil
Aadressi muutmine

veebisait: https://patenteitalianaonline.com/
Alkeemik
2022-06-09 14:38:55
I suffered from what they called peripheral artery disease (PAD). I have been suffering for years, Me and my wife searched for a medical cure, and then we came across a testimony of a man who suffered the same and was cured by Dr Chief Lucky. So my wife and I contacted Dr Chief Lucky via an email and thank God he replied. I explained what was wrong and he sent me herbal medicines that helped heal me completely. I am happy to say that herbal medicine is the ultimate and Dr Chief Lucky I am grateful. You can contact him on his email: chiefdrlucky@gmail.com or whatsapp: +2348132777335, Facebook page: http://facebook.com/chiefdrlucky or website: https://chiefdrlucky.com/. Dr Chief Lucky said that he also specializes in the following diseases: LUPUS, ALS, CANCER, HPV, HERPES, DIABETES, COPD, HEPATITIS B, HIV AIDS, And more.
Takim
2022-06-04 18:16:00
I'm Takim Divine from the USA. I want to use this medium to thank the great man (DR. OWAN) for giving me herbs which result in my pregnancy as well and now i'm starting my own family. If you have any pregnancy issues or need your ex lover back. You can contact this great doctor OWAN
through his email: urgentspellcast448@gmail.com or WhatsApp number (+2348178923371) His Facebook page https://web.facebook.com/www.drsahabilovespellcastercenter1
NOTE; NO SIDE EFFECT A WORD IS ENOUGH FOR THE WISE. THANKS
He also cures all kinds of diseases including the one listed below,
1. HIV / AIDS.
2. HERPES 1/2.
3. CANCER.
4. ALS (Lou Gehrig’s disease).
5. Hepatitis B.
6. HYPERTENSION.
7. LOW SPERM COUNT.
8. ASTHMA.
9. VIRGINIA PROBLEM.
10. DIARRHEA.
11. PILE.
12. COLD SORE.
13. STROKE.
Contact him if you really need your man/woman back and be happy like me too. IF YOU NEED SETTLEMENT IN EVERY AREA OF YOUR LIFE, GIVE THIS MAN A TRY AND I PROMISE YOU WILL NEVER REGRET IT.
Kõik kommentaarid