Soovitused "Tänapäeva Kunksmoori koduapteegist" - kurguvalu

Alustame katkendite avaldamisega peagi ilmuvast raamatust "Tänapäeva Kunksmoori koduapteek", mis on nagu tark nõid taskus – hoolitsev, salviv ja lohutav. Tarkused selle raamatu tarbeks on kogutud oma ala ­korü­feedelt.
"Tänapäeva Kunksmoori koduapteek" on nagu tark nõid taskus

"Tänapäeva Kunksmoori koduapteek" on väike unikaalne esmaabikäsi­raamat, mille­ nõu­anne­­te põhirõhk on suuna­tud kodus ena­masti leidu­va­­te või mui­du­ käepäraste vahen­di­te­ kasuta­mi­­sele. Raama­tuke õpetab, kuidas osata abi­vajajat tervise­rikke või trauma puhul veel enne kiirabi­ saabumist ­aidata, pakkudes talle esimest­ ­leevendust liht­sate loo­dus­­li­ke ­vahenditega, ­­abiks taimed, õli, kivid, massaaž, vesi kõigis tema oleku­is, samuti homöopaatilised preparaadid.

Tarkused selle raamatu tarbeks on kogutud oma ala ­korü­feedelt. Taime­­­ravi­kogemusi on kirja pannud taime­tark Mercedes Meri­­maa,­ ­­Tiibeti ravikunsti soovitusi jagavad Tiibeti medit­sii­ni prak­tikud Kaido ja Silva Soobik. Homöopaatiatarkus­test teeb üle­vaate Elery Tammemägi. Raamatu koostaja Kaia-­Kaire Hunt­ on juurde­ lisanud­ soovitusi nii Eesti, Euroopa kui ka Ida­­maade pärimusmeditsiinist.

Esimesena vaatame, millest leiab leevendust kurguvalu puhul:

Kurguvalu tuleneb enamasti neelupõletikust või angiinist. Angiini (ehk tonsilliiti) on neelupõletikust lihtne eristada, sest lisaks punasele kurgule on siis ka mandlid paistes, punased ja neil võib esineda kattu. Kaasneda võivad suurenenud lümfisõlmed.

Kurguvalu kaasneb enamasti viirusinfektsiooniga, mistõttu on esmaseks abivahendiks puhkus ja uni, rohke ­vedeliku tarbimine, toa tuulutamine.

Esmane ja käepärane viis kurguvalu vastu võidelda on kuristada kurku nõrga soolaveega. Kuristamiseks sobib ka pärnaõie- või kummelitee, meevesi. Sobib ka Cayenne’i pipraga vesi, mustsõstra- või vaarikamoosivesi või hapukapsavedelik. Kasulik on kuristamise ajal püüda lausuda häälikuid "OH, AÜ, MI, LI", mis avab kurku nii, et kuristamisvedelik pääseb kõige paremini mõjule.

Valu leevendamiseks sobib samuti ingverist pressitud mahl, millega kurku kuristada. Kuristamislahust võib teha ka ingveripulbriga. Eriti tõhusaks peetakse kuristamist vaheldumisi sooja ingveri-mee-­sidrunitee ja külma ananassimahlaga.

Kel tahtmist askeldada värske peediga, siis mõjub tõhusalt järgmine raviviis: värskest kooritud peedist lõigata viilud ning asetada peediviil kurgule, nii et lõik jääks vastu kurku. Kui peediviil muutub rohekaks, tuleb see välja vahetada ja korrata protseduuri seni, kuni peet enam värvi ei vaheta.

Paistes mandleid ravib ka soe kohupiimakompress: veevannil soojendatud kohupiim, millest on liigne vedelik välja pigistatud, kinnitatakse linase riidega ümber kaela.

Samuti võib panna kaelale õhukese kihina soolapekki.

Kui kurk on kuiv ja janu suur ning neelamine on valulik, tasub kasutada homöopaatilist preparaati Aconitum.

Kui hullem on neelates ja pead pöörates, on hea vahend Belladonna.

Kui valu leeveneb sooja söögi-joogiga ning janu ei ole, on hea Lycopodium.

Kui paistes on parem mandel, sobib Apis. Vasaku mandli paistetuse puhul soovitatakse Lachesis’t.

Vaata lisa raamatu kohta: www.pilgrimbooks.ee

Lisa kommentaar

Kommentaarid