Supertaimed, mis aitavad organismil mürkidest vabaneda!

Allikas: www.armastan.ee
Loodus on meid varustanud suure hulga toiduks sobilike taimedega, mille abil saame oma keha toonust suurepäraselt tõsta ja puhastumisprotsessides aidata. Alljärgnevalt on ära toodud kasulike taimede loetelu, mis aitavad võidelda kevadväsimuse ja talve jooksul organismi kogunenud mürkide vastu.
Kommentaare: 2
Peet sisaldab külluslikult C-vitamiini ning magneesiumit, kaltsiumit, tsinki ja rauda, mis aitavad maksal ja sapipõiel mürke lõhustada
Sidrun

Sidrun teeb äkkstardi sinu seedimisele, stimuleerides ensüümide vabanemist ja sisaldades rikkalikult C-vitamiini. Viimane aitab kehas ringlevaid toksiine vesilahustuvaks muuta, mis võimaldab neid kergelt kehast eemaldada. Sidrun julgustab maksa tööd ja puhastab verd.

Rõõmusta oma keha ja alusta päeva 1 klaasi leige veega, kuhu on lisatud poole sidruni mahl. Soovi korral võid lisada pisut mett.

Peet

Peet on aukartustäratavalt tervislik. See on pungil täis superantioksüdante ja suurepärane B3 ja B6 vitamiini allikas. Peedis leidub ka ohtralt beeta-karoteeni, mis kaitseb nii taimi kui inimesi kahjuliku UV kiirguse eest. Peet sisaldab külluslikult C-vitamiini ning magneesiumit, kaltsiumit, tsinki ja rauda, mis aitavad maksal ja sapipõiel mürke lõhustada. Selle punase supervilja kiudaine on aga suurepärane jääkainete siduja ja kehast väljutaja.

Riivi toorest peeti ja piserda üle sidrunimahlaga, lisa tl oma lemmikõli — ja neil mürkidel pole enam pääsu!

Õunad

Õunad sisaldavad rohkelt kiud- ja toitaineid ning aitavad stimuleerida sapi tootmist, mida maks kasutab mürkide kehast välja transportimiseks. Suurepärane lahustuv kiudaine, pektiin, aitab eemaldada raskemetalle ja kehasse sattunud lisaaineid. Söö võimalusel kodumaiseid õunu, kuna importõunad on ühed tihedamini pritsitud viljad. Siiski saab ka neid kooritud kujul tervise edendamiseks kasutada.

Rohelised

Klorofüll — see on päike vedelal kujul! Lisa oma menüüsse hulgaliselt klorofüllirikkaid rohelisi taimi — lehtvilju, brokolit, kurke, varssellerit, idandeid ja kevade poole muidugi võilillelehti. Need taimed aitavad detoksi-protsesse, tõstes keha hapnikutaset ja puhastades verd. Klorofüll vabastab keha keskkonnamürkidest, raskemetallidest ja taimekaitsevahenditest. Tervislikus menüüs on rohelised viljad täiesti asendamatud. Lisaks muule paneb klorofüllirikas toit naha särama.

Kas teadsid, et klorofüll ja hemoglobiin on oma ehituselt identsed, erinevus seisneb vaid keskses metallis — klorofüllil on selleks magneesium, hemoglobiinil raud. Nii ongi klorofüll asendamatu abiline hemoglobiini tõstmisel ja vere tervendamisel.

Kurkum

Kurkum võib mõjuda küll võõrapäraselt, kuid selle imetaime maksapuhastavat võimet on raske ülehinnata. Kurkumi aktiivaine kurkumiin stimuleerib sapi tootmist ja läbivoolutust, aidates seeläbi toksiine eemaldada. Kurkumiin uuendab maksarakke ning on hinnatud nii vähivastaste ja põletikke tekkimist pärssivate omaduste poolest. Kurkum aitab nii reuma, artriidi, kui kõhunäärme- ja seedetrakti põletike korral. Samuti põletikuga kulgevate silmahaiguste ja nahakonditsioonide (psoriaas, ekseem) puhul.

Raputa kurkumit (pulbrit) ohtralt kõikidele soolastele toitudele — sellel on mõnus soolakas, vürtsikas maitse, mis ei mõju samas liigteravalt. Võid teha omale ka kurkumijooki, kuhu paned mett, sidrunit ja ½-1 teelusika kurkumit.

Küüslauk

Värske küüslauk on looduslik antibiootikum, millel on nii viirusevastased kui antiseptilised omadused. Küüslauk aitab stimuleerida maksa tootma rohkem detoksifitseerimiseks vajalikke ensüüme, mille abil mürke seedesüsteemist välja filtreeritakse.

Suurepärase tervisliku ampsu saamiseks rösti ahjus pisut leiba ja hõõru seejärel üle oma lemmikõli ja värske küüslauguga. Või valmista kevadperioodiks haiguste ja väsimuse vastane supersegu, kuhu paned üle talve seisnud jõhvikaid, tublisti küüslauku, sidrunit. Blenderda kõik ühtlaseks massiks, lisa mett ja hoia külmkapis. Võta 1 tl segu igal hommikul enne sööki. Lõhna pärast pole vaja karta — kui segule hommikusöögi peale sööd, pole muretsemiseks mingit põhjust.

Idud

Kevad on parim aeg idude söömiseks. Kõikides idudes sisaldub taime kasvamiseks vajalik energia. Idandamise käigus suureneb seemne vitamiinisisaldus ja vallanduvad mitmed biokeemilised protsessid, seepärast on idude toiteväärtus seemne omast kordades kõrgem. Idandid kubisevad vitamiinidest ja fütokemikaalidest, mis detoksiprotsessidele kaasa aitavad ja seedesüsteemis vajalike ensüümide tootmist tagant õhutavad. Idandid on väga antioksüdantide rikkad, takistades vabade radikaalide võidukäiku ja kaitses rakkude terviklikkust.

Idanda mungubasid, kikerherneid, lambaläätsi, brokolit, lutserni, nisu jt. Erilise maitseelamuse annavad rõigas, redis, sinep, rukola, ürt-allikkress. Lisa idandeid salatitesse ja söö niisama.

NB! Lapsed jumaldavad idandeid — võid idude eest hoolitsemise ja loputamise neile usaldada.

Roheline tee

Roheline tee on vaimustav antioksüdantide allikas. Üheks neist on katehhiinid, mis tõstavad detoksi võtmeteguriks oleva maksa toonust. Rohelise tee joomine hüdreerib keha ja parandab rakkude energiataset.

Proovi rohelist teed sidruniga. Uuringud on näidanud, et teest seedesüsteemi jõudvate polüfenoolide (tervistavate fütotoitainete) hulk on sel juhul palju suurem.

Koriander

Koriander on parim looduslik vahend raskemetallidest vabanemiseks. Keskkonnast, toidust, vaktsiinidest ja amalgaamplommidest pärit raskemetallid põhjustavad kehas tigedat hävitustööd, tekitades depressiooni, kilpnäärmeprobleeme, vähki ja paljusid muid autoimmuun- ja neurodegeneratiivseid haigusi. Koriander suudab nende toksiliste metallide sidet kudedega lõdvendada ja neid verest, kudedest ja kesknärvisüsteemist välja tuua.

Lisage koriandrit salatitesse, smuutidesse, lihatoitudele ja aedviljaroogadele.

Allikas: www.armastan.ee

Lisa kommentaar

Kommentaarid

Alkeemik
2022-06-09 14:42:24
I suffered from what they called peripheral artery disease (PAD). I have been suffering for years, Me and my wife searched for a medical cure, and then we came across a testimony of a man who suffered the same and was cured by Dr Chief Lucky. So my wife and I contacted Dr Chief Lucky via an email and thank God he replied. I explained what was wrong and he sent me herbal medicines that helped heal me completely. I am happy to say that herbal medicine is the ultimate and Dr Chief Lucky I am grateful. You can contact him on his email: chiefdrlucky@gmail.com or whatsapp: +2348132777335, Facebook page: http://facebook.com/chiefdrlucky or website: https://chiefdrlucky.com/. Dr Chief Lucky said that he also specializes in the following diseases: LUPUS, ALS, CANCER, HPV, HERPES, DIABETES, COPD, HEPATITIS B, HIV AIDS, And more.
Alkeemik
2018-08-16 01:36:05


Henderson Elizabeth
Dr joy is a trust worthy spell caster and he will be of great help to you. I never believed in spell casting but After 4 years of marriage my husband left me because I lost my womb, and i was unable to give birth to children. I felt like my life has come to an end, and i almost committed suicide, i was emotionally down for a very long time, but thanks to this spell caster called Dr joy whom i met online after my friend Becky Ross told me how he also helped her to bring back her husband in less than 2 days. I believed her and decided to give Dr joy a try and i contacted him on his email joylovespell@gmail.com. and explained my problems to him. He laughed and told me that In less than 2 days, my Husband will come back to me again, and that he will restore my womb and i will give birth to children. At first i thought it was a joke but i took courage and believed as Dr joy has said and it did happen just as this Great spell caster said, My husband called me and was crying, begging for forgiveness. I forgive him and today i am so glad that all worries and problems has gone away, and we are even happier than before, another good news is that i am pregnant now, and very soon we will have our baby. Dr joy is really a gifted and a powerful spiritual man and i will not stop publishing him because he is a wonderful man. I advice you all If you have a problem and you are looking for a real and genuine spell caster to solve all your problems just Contact Dr joy on his email on joylovespell@gmail.com. because he will always help you to solve all problems. Once again thank you Dr joy. Thank you, thank you.
you can also call him or add him on Whats-app: +2348100452479.

Kõik kommentaarid