Parapähkel aitab kilpnäärme alatalitluse ja nahaprobleemide korral

Mis kõvakooreline vili see on, mille söömine aitab võidelda eesnäärme vähi vastu ja leevendab alatalitluse käes vaevleva kilpnäärme olukorda? Mis vähendab astmat ja kergendab psoriaatikute elu? Ja mis sisaldab rohkem võimsat antioksüdantset mineraali seleeni kui ükski teine toiduaine? Vastus on parapähkel!
Kommentaare: 112

Tagasihoidlik teeleht on väekas ravimtaim

Teelehte kui ühte vanemat ravimtaime tunnustab ka tänapäeva meditsiin. Tema raviomadusi tundsid juba vanad kreeklased ning selle taime nime esineb väga vanas arstiteaduslikus kirjanduses ja folklooris.
Kommentaare: 58

Sinu ilu ja tervise heaks: hulk põhjuseid, miks rohkem spinatit süüa

Spinat ei ole kohe kindlasti kõigi suurimaks lemmikuks. Paljud annaksid isegi teab mida, et selle söömisest pääseda. Mis on aga need põhjused, miks seda rohelist vilja võiks meie köögilaudadelt palju rohkem leida?
Kommentaare: 8

Käes on mahlaste ploomide aeg

Ploomipuu on üks populaarsemaid Eesti aedade viljapuid, jäädes alla vaid õunapuule. Pole ka ime, sest oma tervislike omaduste poolest ületab ploom paljusid puuvilju-marju.
Kommentaare: 6

Puhasta oma organism kahjulikest keskkonnamürkidest

Meie keha on algselt loodud sellisena, et see peaks toime tulema kõigi tervisehäiretega. Aga me oleme süsteemi nii üle koormanud, et keha ei suuda enam ilma abita keskkonnast tulenevate mürkidega toime tulla. Kuidas oma organismi puhastada?
Kommentaare: 7

Pohl - punapõskne tervisepomm

Pohlad kasvavad kuivades nõmmemetsades ja rabaservadel. Kui hilissuvised jahedamad ilmad saabuvad, jõuab pohlade hooaeg haripunkti. Metsaalused on küpsetest punastest marjadest tulvil.
Kommentaare: 5

10 põhjust, miks süüa õunu

Juba vanarahvas teadis rääkida, et üks õun päevas hoiab arsti eemal. Loe lähemalt, miks peakime me kõik algava õunahooaja üle rõõmustama ja võimalikult palju õunu sööma.
Kommentaare: 4

Viis tavatut viisi küüslaugu kasutamiseks

Aastatuhandeid on inimene kasvatanud küüslauku nii toiduks, ravivahendiks kui ka vampiiride peletamiseks. Vanad egiptlased pidasid küüslauku pühaks taimeks. Eestlased väärtustasid küüslauku kui terviseparandajat.
Kommentaare: 1

Põldmurakas - maitsev tervisetooja

Kätte on jõudnud põldmurakate valmimise aeg. Neid maitsvaid ja kasulikke marju tasub metsaservadelt otsida ja kindlasti ka talvevarudena säilitada, nende tugevate tervendavate omaduste tõttu.
Kommentaare: 3

Millised puu- ja köögiviljad ei sobi külmkappi?

Tänapäeva inimesed armastavad kõike külmkappi panna, uskudes, et see aitab paremini toitu säilitada. Paljud aga ei tea, et külmkapp võib nii mõnegi meie lemmik puu- või juurvilja kiiremini söögikõlbmatuks muuta.
Kommentaare: 9

Põhjamaine väestav taimeteerituaal

Laupäevasel Herbaatikapäeval saavad külastajad kogeda ka põhjamaist teerituaali – ainulaadset elamust, kuhu on põimitud põhjamaine teadmine väekast taimemaailmast ja "igapäeva nõiakunst". See rituaal annab võimaluse süüvida enda sisemaailma läbi peegelduse loodusest, olla samas kogeja ja manaja.
Kommentaare: 1

Alkeemia Akadeemia uurib Herbaatikapäeval taimemaagiat

Laupäeval, 16. augustil toimub Luunja roosiaias Herbaatikapäeval Alkeema Akadeemia teemal "Taimemaagia". Vestlusringi, kus osalevad metsamoor Irje Karjus, rahvaluuleteadlane Mikk Sarv, allikate asjatundja Kristel Vilbaste ning herbaatik Eva Loks salvestab Raadio 2 saade "Hallo, Kosmos!"
Kommentaare: 1

Laupäeval toimub Luunja roosiaias Eesti esimene Herbaatikapäev

Sel laupäeval, 16. augustil toimub Luunja Roosiaias Eesti esimene Herbaatikapäev, mis on on kogupereüritus kõigile, kes peavad lugu puhtast elu- ja looduskeskkonnast ning herbaatilisest meelelaadist. Kell 18 toimub seal ka üheteistkümnes Alkeemia Akadeemia teemal "Taimemaagia".

Pihlakas – koduhaldjas, iidne toidu- ja ravimtaim

Pihlakas on põhjamaal suur kingitus, sest ta on kõige külmakindlam vitamiinirikaste viljadega puu. Pihlakate ilu imetleme kaks korda aastas - kevadel nende lopsakaid õiepuhmaid ja sügisel punavaid marjakobaraid.
Kommentaare: 2

Arooniamarjad – kodumaine supertoit

Niinimetatud supertoiduaineid ei pea otsima tervisetoodete riiulist ja mahepoodides – neid leidub Eesti looduses ja aedades küllaldaselt. Järjekordne igapäevane mari, mida võib supertoiduks pidada, on aroonia.
Kommentaare: 4

Naistepunal on müstiline mõju

Naistepuna on mitut liiki. Meditsiiniliselt on kõige rohkem huvi pakkunud harilik naistepuna ehk Hypericum perforatum. Tema mõju on põhjalikult uurinud paljud teadlased ning on leitud, et naistepunast on abi nii depressiooni kui spordivigastuste korral.
Kommentaare: 2

Nõiataim angervaks

Angervaksa peetakse Euroopa niitude kuningannaks. Vahepeal oli angevaks põhjendamatult unustatud, kuid nüüd on teda jälle hindama hakatud kui väärt ravimtaime, millest on abi nii mõnegi tervisehäda puhul.
Kommentaare: 4

Kas Eestis kasvavate taimedega on võimalik vähki ravida?

Telegram.ee uuris taimetarkade ja teadjate käest, kas Eestis kasvavate taimedega on võimalik lisaks valu leevendamisele ka vähkkasvajast lahti saada?
Kommentaare: 3

Väekas raudrohi

Raudrohi on laia levikuga taim ning igaüks tunneb ta ära. Mõne jaoks on ta tülikas umbrohi, kuid paljud peavad temast lugu kui väekast ravimtaimest.

Milliste toitudega vähki näljutada?

Tänavu aprillis tutvustas dr William Li TedX üritusel uut viisi, kuidas vähki ravida: anti-angiogenees ehk vähki toitvate uute veresoonte kasvu ennetamine.
Kommentaare: 4

Kasulik ja maitsev vaarikas

Vaarikal on palju raviomadusi - ta tervendab inimorganismi nii sees- kui välispidisel tarvitamisel. Muuseas, tema ravijõud ei peitu ainult marjades, vaid ka võrsetes, lehtedes, õites ja isegi juurtes. Lisaks sellele on vaarikas ka hinnatud kosmeetikavahend.
Kommentaare: 3

6 nippi puugi tõrjumiseks

Ehkki puukide peamine pesitsuskoht on pigem pikas heinas, pole sugugi liigne ettevaatus kaitsta end puugi eest ka aiamaal ja koduõues. On mõned lihtsad, kuid tõhusad looduslikud vahendid, mis aitavad puugid eemale hoida.
Kommentaare: 4

Kurkum kaitseb ja turgutab keha

Kurkum on väga hinnatud oma tervisele kasulike omaduste tõttu. Kurkumis sisalduval pigmendil kurkumiinil, mis annab taimele sellele iseloomuliku tugeva kollase värvuse, on antioksüdantsed omadused ja põletikuvastane toime. Ta tugevdab immuunsüsteemi ja ergutab seedimist.
Kommentaare: 3

Petersell teeb kauniks ja toob tervise

Petersell on väga levinud ja armastatud toidu- ja maitsetaim. Lisaks mõnusale ja omapärasele maitsele pakub petersell ka leevendust ja ravi mitmetele tervisehädadele.
Kommentaare: 4

Taimed, mis kaitsevad kiirguste eest lennureisil

Lennureisijad saavad oma osa kiirgusest nii kehasänneritest kui ka lennukist. Edasi-tagasi reis võib anda sama palju kiirgust, kui üks korralik röntgen, kuid on mõned taimed, mis ses osas aidata saavad.

Kibuvits on kallim kullast

Kibuvits on suurepärane ja unikaalne ravimtaim. Juba 2-4 kibuvitsamarja suudab korvata meie C-vitamiini vajaduse päevas. Lisaks leevendab ta nii südame probleeme, seedehäireid, kui ka põletikulisi protsesse kehas.

Metsamoor soovitab: viis ilunippi kaselehtedega

Kask on rahvameditsiinis hästi tuntud ja hinnatud taim. Kaselehti kogutakse mais ja juunis, kui nad on täiesti välja arenenud, kuid alles aromaatsed. Siis on nende ravitoime kõige suurem.

11 kõige olulisemat toiduainet, mida iga naine peaks sööma

Kundalini jooga ütleb, et naistel tuleneb 60 protsenti füüsilistest tervisehädadest ja 80 protsenti vaimsetest probleemidest ebasobivate toitude söömisest. Siin on väike nimekiri toitudest, mis on naisele eriti olulised.
Kommentaare: 9

Harilik lodjapuu toiduks ja terviseks

"Võsa piibuvarreks, puu töövahendiks. Vilju söövad püü ning teised linnud; neist valmistatakse nii äädikat kui ka põletatud viina. Külmunult kaotab oma paha maitse ning kõlbab inimestel jahuga segatult ja leivaks valmistatult süüa. Taime kasutatakse ka värvimiseks," kirjutas Elias Lönnrot lodjapuu kohta.

13 looduslikku päikesekaitsefaktoriga õli, mis ei lase päikesel su nahale liiga teha

Kui päevituskreemid ei tekita usaldust, aga päikese käes tahaks ikkagi end natukene praadida, võta appi looduslikud õlid, mille naturaalne päikesekaitsefaktor kaitseb sind vähemalt natuke aega kahjulike kiirte eest.

Võilill toidulaual

Võilill puhastab maksa ja verd, taimega ravitakse nahahaigusi, lümfiteede põletikke, kehvveresust, parandatakse seedekulglat. Juuretõmmist, mõnel juhul ka juure-lehetõmmist kasutatakse furunkuloosi, vistrike, nahalööbe ja muude ainevahetushäiretest tingitud probleemide korral.

Basiilik toob rõõmu ja tasakaalu

Basiilik on meil eelkõige tuntud suurepärase maitsetaimena, kuid sellega tema kasutusalad veel ei piirdu. Basiilikul on oma kindel koht ka rahvameditsiinis ja vanades uskumustes.

11 põnevat fakti palderjani kohta

Palderjan on üks vanimaid ravimtaimi ja seda peetakse kõikide taimede kuningannaks. Idamaade meditsiinis kasutatakse seda ükskõik milliste haiguste raviks.

Porgand — superrelv nahaprobleemide, kõõma ja päikesepõletuse vastu!

Me kõik teame, et porgand on üks tore ja tervislik juurvili. Kui paljud aga teadsid, et tegemist on tõelise ilumaailma kangelasega?
Kommentaare: 4

Põdrakanep aitab 99 häda vastu

Vanasti peeti põdrakanepit 99 haiguse ravijaks ning taime farmakoloogilised uurimised ja katsetused näidanud, et põdrakanepil ongi kasvajarakkude vohamist taandav, rahustav ja krambivastane toime.

Kama hoiab seedimise korras

Kiudained seovad ja neutraliseerivad soolestikus koguneva liigse kolesterooli ning sapphapped, raskmetallid ja radioaktiivsed ühendid. Ehk oligi sellepärast meie vanavanemate tervis rohkem korras, et puhast rukkileiba söödi ainult suuremate pühade puhul ja igapäevane leib sisaldas lisaks jahule suurel hulgal ka aganaid.
Kommentaare: 2

Kaunis ja tervendav nurmenukk

Koos kevadega on niitudel ja muruplatsidel hakanud õitsema kaunid kollased nurmenukud. Meie rahvameditsiin tunneb nurmenukku kui taime, "mis kahjulikud ained kehast välja ajab ja elu uuendab".
Kommentaare: 1

Supertaimed, mis aitavad organismil mürkidest vabaneda!

Loodus on meid varustanud suure hulga toiduks sobilike taimedega, mille abil saame oma keha toonust suurepäraselt tõsta ja puhastumisprotsessides aidata. Alljärgnevalt on ära toodud kasulike taimede loetelu, mis aitavad võidelda kevadväsimuse ja talve jooksul organismi kogunenud mürkide vastu.
Kommentaare: 2

X Alkeemia Akadeemia läheb Võilillefestivalile

Alkeemia Akadeemia toimub seekord Võilillefestivali raames, kus vestlusringi teemaks on "Mina olen". Sõna saavad Tiibeti meditsiini praktikud SILVA JA KAIDO SOOBIK, alkeemik ja tervisenõustaja KAIA-KAIRE HUNT ning coach ja kogemuskoolitaja KAIRI REBANE.

10 põhjust, miks süüa sibulat

Pisarad ja halb hingeõhk — need on kaks esimest asja, mis tulevad sibula söömisega meelde. See on aga vaid esmamulje, tegelikult toob sibula söömine meile rohkem kasu, kui arvata oskaksime.
Kommentaare: 2

10 põhjust, miks süüa rabarberit

Peagi saabub aeg, kus aedades hakkavad vohama laialehelised hapud rabarberid, mida paljud armastavad suhkruga krõmpsutada ja millest teised valmistavad maitsvaid kooke. Kuid kas teadsid, et rabarber on meie organismile kasulik mitmel erineval moel?
Kommentaare: 3

Liigeste puhastus

Paljude inimeste probleemiks on valutavad liigesed. Liigeste puhastamiseks on täiesti looduslik ja turvaline viis - puhastamine loorberilehe tõmmise abil.
Kommentaare: 3

9 küsimust homöopaadile - looduslik ja loominguline raviviis

Diplomeeritud homöopaat Krista Koppel tutvustab enam kui kahesaja aasta vanuse ravisüsteemi põhimõtteid ja vastab kõige enamlevinud küsimustele homoöpaatia kohta.

Imeline nõges

Nõges on kevadel esimene energiaallikas, mida loodus meile pakub. Rahvameditsiinis on tarvitamist leidnud kõik nõgese osad: juured, lehed, varred, seemned, millel on laialdaselt kasulikke omadusi.
Kommentaare: 2

Homöopaatiliste ravimite valmistamine kodusel teel

Homöopaatiliste ravimite tegemine kodus pole võibolla sama tõhus ja lihtne kui spetsiaalselt selleks ettenähtud apteegis või tehases, kuid lihtsamaid igapäevaseid abivahendeid külmetuste, nohu, köha, allergia jms vastu saab igaüks ise valmistada.

KUULA! Alkeemia Akadeemia IX: "Tänapäeva kunksmooride tervisetarkused" kõlab saates "Hallo, Kosmos!"

Sel pühapäeval, 4. mail kell 14 kõlab saates "Hallo, Kosmos!" üheksanda Alkeemia Akadeemia salvestus, kus tervisetarkusi jagasid tänapäeva kunksmoorid: taimetark MERCEDES MERIMAA, metshaldjas MARI METSALLIK ja alkeemik KAIA-KAIRE HUNT.

Mercedes Merimaa: varemerohuga sai luumurrule leevendust

Sel kolmapäeval, 23. aprillil kell 18 toimub Von Krahlis üheksas Alkeemia Akadeemia, kus koos Mari Metsalliku ja Kaia-Kaire Hundiga jagab oma tervisetarkusi loodusest Mercedes Merimaa. Taimetark jutustab huvitava loo varemerohu tervendavast mõjust.

Mari Metsallik: Karulauk on parim organismi puhastaja

Homme, kolmapäeval, 23. aprillil kell 18 jagab Mari Metsallik Von Krahlis koos Mercedes Merimaa ja Kaia-Kaire Hundiga üheksandas Alkeemia Akadeemias oma tervisetarkusi loodusest.
Kommentaare: 1

Kunksmoorid annavad nõu: kõhuvalu ja kõrvetised

Kolmapäevase Alkeemia Akadeemia esinejad, tänapäeva kunksmoorid, annavad hüva nõu selleks puhuks, kui munapühade piduroogade ralli on kõhule koormavalt mõjunud.

Naat, võilill ja nõges – kolm kasulikku umbrohtu

Umbrohuks peetavad naat ja võilill puhastavad suurepäraselt organismi ja soodustavad seedimist, raua- ja C-vitamiinirohke kõrvenõges aitab hästi väsimuse vastu.
Kommentaare: 3