Täna on Teeme Ära talgupäev!

Allikas: www.teemeara.ee
Juba täna, 4. mail peetakse üle-Eestilist Teeme Ära talgupäeva. Uuri lähemalt, mida sinu kodukandis korda annaks teha ning osale toredas ühisettevõtmises!
Teeme Ära talgupäev toimub 4. mail 2013

Mis on talgupäev?

Üle-eestiline "Teeme Ära!" talgupäev sai alguse 2008. aasta prügikoristusaktsiooni ja 2009. aasta mõttetalgute järel 2010. aastal. Nüüd saab iga kogukond, ühendus või aktiivne kodanik ise otsustada, mis vajab ärategemist, korraldada selleks talgud ning kutsuda teised kaasa. 2012. aasta talgupäeval korraldati üle Eesti 1241 talgut kokku 32 000 osalejaga.

Talgupäeva eesmärk on edendada ettevõtlikkust ja aktiivset eluhoiakut, parandades seeläbi meie ühist elukeskkonda ja kodanikuühiskonda ning tugevdades kohalikke kogukondi. Tänavune Teeme Ära talgupäev toimub mai esimesel laupäeval 4. mail 2013.

Kuidas talgutel osaleda?

Talgupäeva kodulehelt saad valida endale talgud - nii asukoha kui talguliigi järgi. Leiad valikust haljastustalguid, kodukorrastusi, külatalguid, mängiväljakute ja spordiplatside korrastusi, mälestiste korda tegemise ja prügikoristamise aktsioone ning muidugi ka mõttetalguid, nuputamaks välja, kuidas koostöös elujärge edendada ja meid ümbritsevat keskkonda parandada. 

Talgulugude kogumine

Koostöös Eesti Rahva Muuseumiga oodatakse ka kõigi talgulugusid. Talgulugu võib olla aastate tagune või värskem – kokku kogutakse Eestit katva talgulugude valik, mis seob nii erinevaid aastakümneid, piirkondi kui põlvkondi. Oodatud on ka fotod ja videod. Lugusid saab jagada ja lugeda kodulehel http://www.teemeara.ee/talgulood.

Talgud maailmakaardil

Tänaseks on Teeme Ära algatus jõudnud ligi sajasse riiki. Maailma eri paigus on Eesti 2008. aasta koristuspäeva eeskujul korraldatud oma koristuspäevi, mis jätkuvad ka tänavu. Kuigi eestlase jaoks on koristustalgud nüüdseks üks võimalik talguliik teiste seas ning palju tehakse ka muid tarvilikke talgutöid, oleme oma talgupäevaga seeläbi ka maailmakoristuse kaardil.

Kohtumiseni laupäeval, 4. mail üle-Eestilisel talgupäeval!

Uuri lähemalt: www.teemeara.ee

Lisa kommentaar

Kommentaarid