Tasakaal keset tormi

Allikas: www.joogateraapia.ee
Joogas kasutatakse emotsionaalse tasakaalu saavutamiseks füüsilise tasakaalu harjutusi, kuna meie füüsiline ja emotsionaalne tasakaal on seotud. Kui suudad järgnevate harjutuste ajal keskendatult seista ja oma keha valitseda, siis suure tõenäosusega iseloomustab sind tasakaal ka igapäevases elus.
Kommentaare: 1
Oled sa kogenud ka seda tunnet, et keha on täiesti pingevaba ja kerge, hinges on suur rahu ja selgus?

Oled sa kohtunud inimesega, kes on kärsitu ega suuda paigal püsida, kelle keha on pinges kui vibu, kes ruumis liikudes lööb end vastu laua nurki, kes pillab asju käest, kes pidevalt unustab? Või on su ümber inimesi, kes väiksemagi vastuseisu korral reageerivad kui säraküünal? Ehk oled see inimene sina ise?

Meie elu on täis pingelist askeldamist. Meel on rahutu, muremõtted tormavad peas ringi ja hoiavad oma võimuses. Kuid nii on üsna keeruline rahulikult hetke nautida või parasjagu käsilolevale tegevusele keskenduda.

Aga ehk oled sa kogenud ka seda tunnet, et keha on täiesti pingevaba ja kerge, hinges on suur rahu ja selgus? Muu maailm pöörleb keeristormis, aga sina seisad häirimatult paigal, su jalad toetuvad kindlalt maha ja sa oled täielikus tasakaalus.

Joogas kasutatakse niisuguse emotsionaalse tasakaalu saavutamiseks füüsilise tasakaalu harjutusi, kuna meie füüsiline ja emotsionaalne tasakaal on omavahel seotud. Kui suudad harjutuste ajal rahulikult ja keskendatult seista ja oma keha valitseda, siis suure tõenäosusega iseloomustab sind rahulikkus ja tasakaal ka igapäevases elus, isegi keset kõige keerulisemaid suhtetorme.

Allpool on neli tasakaaluharjutust, mida joogatunnis teeme. Ole harjutusi tehes keskendunud, ära lase mõttel uitama minna! Pane tähele, et su hingamine oleks rahulik ja ühtlane. Algul võid teha harjutusi käega toolileenile toetudes. Sa ei pea tooli kasutama, aga on julgustav teada, et tugi on läheduses. Asendis olles leia vastasseinas üks punkt, millest silmadega "kinni hoida" – see aitab hoida keha tasakaalus ja meele rahuliku.

Ja üks oluline nõuanne veel: ole enda vastu leebe! Võib juhtuda, et algul kõigud üksjagu, aga harjutades muutuvad asendid kindlamaks ja su tasakaal paraneb.

Lihtne tasakaaluasend I

Seisa sirgelt, jalad koos, käed keha kõrval.

Kanna keharaskus üle paremale jalale. Kõverda vasak jalg ja võta vasaku käega seljataga jalalabast kinni. Nüüd lõdvesta nii vasak käsi kui jalg. Parem käsi ripub lõdvestunult keha kõrval või võid selle tõsta sirgelt pea kohale. Lükka selg sirgeks. Hinga rahulikult ja ühtlaselt läbi nina.

Too vasak jalg maha. Korda teise jalaga.

Lihtne tasakaaluasend II

Seisa sirgelt, jalad koos, käed keha kõrval.

Kanna keharaskus üle paremale jalale. Kõverda vasak jalg ja too see tugijala ette. Haara parema käega vasakust jalalabast. Lõdvesta end nii palju, kui asend võimaldab. Kui soovid, tõsta vasak käsi sirgelt pea kohale. Hinga rahulikult ja ühtlaselt läbi nina.

Too vasak jalg maha. Korda teise jalaga.

Puu asend

Seisa sirgelt, jalad koos, käed keha kõrval.

Kanna keharaskus üle paremale jalale. Kõverda vasak jalg ja pane vasaku jala tald vastu parema sääre või reie sisekülge. Seda on lihtsam teha, kui võtad vasakust pahkluust ja tõstad jalalaba paika. Pööra vasak põlv 90° välja. Parim viis hoida jalga paigal ja säilitada tasakaalu on suruda tõstetud  jala tald tugevasti vastu teise jala säärt/reit. Ära suru talda vastu sirge jala põlve, kuna see avaldab põlveliigesele liiga tugevat survet.

Kui jalatald on paigas, pane käed palveasendisse ning hoia neid kas rinna ees või siruta pea kohale. Hinga rahulikult ja ühtlaselt läbi nina.

Too vasak jalg maha. Korda teise jalaga.

Lennuk

Seisa sirgelt, jalad koos, käed keha kõrval.

Kanna keharaskus üle paremale jalale. Kummarda ülakeha ette (selg jääb sirgeks) ja tõsta sirge vasak jalg taha üles. Käed on endiselt keha kõrval. Peast kuni vasaku jala varvasteni peaks tekkima sirge joon. Hinga rahulikult ja ühtlaselt läbi nina.

Too vasak jalg maha. Korda teise jalaga.

Autor: Kadi Kütt

Allikas: www.joogateraapia.com

Lisa kommentaar

Kommentaarid

Alkeemik
2018-08-16 01:19:53


Henderson Elizabeth
Dr joy is a trust worthy spell caster and he will be of great help to you. I never believed in spell casting but After 4 years of marriage my husband left me because I lost my womb, and i was unable to give birth to children. I felt like my life has come to an end, and i almost committed suicide, i was emotionally down for a very long time, but thanks to this spell caster called Dr joy whom i met online after my friend Becky Ross told me how he also helped her to bring back her husband in less than 2 days. I believed her and decided to give Dr joy a try and i contacted him on his email joylovespell@gmail.com. and explained my problems to him. He laughed and told me that In less than 2 days, my Husband will come back to me again, and that he will restore my womb and i will give birth to children. At first i thought it was a joke but i took courage and believed as Dr joy has said and it did happen just as this Great spell caster said, My husband called me and was crying, begging for forgiveness. I forgive him and today i am so glad that all worries and problems has gone away, and we are even happier than before, another good news is that i am pregnant now, and very soon we will have our baby. Dr joy is really a gifted and a powerful spiritual man and i will not stop publishing him because he is a wonderful man. I advice you all If you have a problem and you are looking for a real and genuine spell caster to solve all your problems just Contact Dr joy on his email on joylovespell@gmail.com. because he will always help you to solve all problems. Once again thank you Dr joy. Thank you, thank you.
you can also call him or add him on Whats-app: +2348100452479.

Kõik kommentaarid