Kuidas eemaldada erinevaid plekke?

Pole mõtet üritadagi kirjeldada neid tundeid, mis meid valdavad, kui avastame lapse uuel valgel T-särgil terve rea võililleplekke või oma pükstel kleepuva nätsu. Kuidas küll neist lahti saada?
Kommentaare: 1

Kuulmislangus töökeskkonnast – müra tõttu

Müra on heli, mis tekib heliallika korrapäratul võnkumisel. Müra erineb muusikalisest helist konkreetse helikõrguse puudumise tõttu. Muidugi võib ka kehva muusikat nimetada müraks, aga erinevalt halvast muusikapalast, mida iga hetk saab kinni keerata, ei ole töökeskkonnas esineva müraga nii lihtne.
Kommentaare: 4

Millised puu- ja köögiviljad ei sobi külmkappi?

Tänapäeva inimesed armastavad kõike külmkappi panna, uskudes, et see aitab paremini toitu säilitada. Paljud aga ei tea, et külmkapp võib nii mõnegi meie lemmik puu- või juurvilja kiiremini söögikõlbmatuks muuta.
Kommentaare: 9

Äädikas sobib enamaks kui toidutegemiseks

Et üleliigset kodukeemia vahendite hulka majapidamises vähendada, tasub uurida järgmisi nõuandeid tööstusliku (värvitu) äädikalahuse kasutamisviisidest. Naturaalsed, põnevate maitsete, lõhnade ja värvidega äädikad jäägu kokkade pärusmaale.

Valmista ise pesupesemisvahend - lihtne, soodne ja keskkonnasõbralik

Kas oled kunagi mõelnud teha ise pesupesemisvahendit? See on oluliselt soodsam ja puhtam kui tavapoes müüdav, seega tee proovi ja veendu ise.
Kommentaare: 5

Tuleviku basseinid

Siin on bassein, mis pole just tüüpiline. Vee puhastamiseks ei kasutata siin kemikaale, kuna tegemist on loodusliku mageveega. See aga loob täiesti uue ujumiskogemuse, võiks isegi öelda elamuse, mida saad nautida täiel rinnal - sinu silmad ei kipita, nahk ja juuksed on pehmed ja mõnusad.

Tervistav toarohelus

Taimed pole ainult ilus ja huvitav looduselooming, nad pole ainult ka olulised meie toidulaua toimimisel või tervisehädade leevendamisel - taimed loovad meie hingamiseks ja eluks ainusobiliku atmosfääri.

Kodu head energiat saab ise luua

Miski nähtamatu tõmbab meid koju, sest kodus on hea olla, siin puhkame me hästi välja ja oleme iseenda ja maailmaga rahul. Feng shui ehk energiaõpetuse peaeesmärk ongi rahulolu saavutamimine.

Elektromagnetvälja allikad kodus

Sel pühapäeval, 16. veebruaril stardib Alkeemia Õpitubade sari, mille töötoad jagavad teoreetilist teadmist ja praktilisi võtteid. Esimese õpitoa teemaks on "Elektromagnetväljad meie igapäevaelus" ja õpetajaks TTÜ doktorant TARMO KOPPEL.
Kommentaare: 6

ALKEEMIA ÕPITUBA I: "Elektromagnetväljad meie igapäevaelus"

Pühapäeval, 16. veebruaril kell 14-18 toimub Tallinnas esimene osa Alkeemia Õpitubade sarjast, kus TTÜ doktorant Tarmo Koppel peab loengu teemal "Elektromagnetväljad meie igapäevaelus" ning õpetab praktilisi võtteid, kuidas end kaitsta.
Kommentaare: 5

Pudrupäev (02.02)

Meie pyhad ja neist moodustuv rahvakalender on igavikuline õpetus loomulikust, tervest ja õnnelikust elust. Et eluratas saaks veereda, peab argine pingutus vahelduma puhkust ja rõõmu pakkuvate pyhadega. Pyhadel järgitavatel tavadel on tähendus ja eesmärk. 2. veebruaril tähistatakse rahvakalendri järgi pudrupäeva.

Greenpeace avaldas ülevaate kõige mürgisematest lasteriietest

Kas sa tead, millised on kõige mürgisemad riided ja jalanõud, kuhu poodi kindlasti mitte minna ja mida need mürgid teevad? Nüüd on hea võimalus ennast kurssi viia, sest Greenpeace avaldas just selleteemalise raporti.
Kommentaare: 2

Kaitse oma last: vali mänguasju teadlikult

Aegajalt ostame me kõik oma sõpradele, tuttavatele, pereliikmetele, lastele ja väikestele sugulastele kingitusi. Kõigil on tavaliselt kiire, kuid peaksime sellegipoolest leidma aega, et mõelda, kas need tooted või kingitused on ikka ohutud?

Täna on Teeme Ära talgupäev!

Juba täna, 4. mail peetakse üle-Eestilist Teeme Ära talgupäeva. Uuri lähemalt, mida sinu kodukandis korda annaks teha ning osale toredas ühisettevõtmises!

Meie feng shui kolaharjumused

Vaata enda ümber ringi. Mida ütleb su kola sinu kohta? Millised kolaharjumused sinu elus sageli esinevad? Mõned inimesed kogevad enam kui üht neist harjumustest. Kuidas saaksid sa juba täna muuta oma elu, kui koristad oma kodust või korterist üleliigse kola?

Kuuaiandus: taimede istutamine vastavuses kuufaasidega

Kuufaaside järgi istutamine (kutsutakse ka kuuaianduseks) on holistiline aiandusvorm, mis tähendab, et aednik istutab kõik oma juurviljad ja lilled ranges vastavuses kuufaasidega. Kuidas Kuu taimi mõjutab?
Kommentaare: 3

Kas kodu teeb haigeks?

Kuigi meile meeldib uskuda, et meie kodu on meie kindlus, pole see kahjuks nii. Patjades ja madratsites pesitsevad tolmulestad. Niisketes kohtades peidavad end hallitusseened, kelle olemasolust meil ei pruugi aimugi olla.

Mobiiltelefonid loodi rahvastiku sujuvaks vähendamiseks, helistamine on kõigest sekundaarne funktsioon?

Kas vastab tõele, et mobiiltelefonidest, WiFi-võrkudest ja juhtmeta telefonidest (DECT) tulev kõrgsageduslik elektromagnetkiirgus ajab meid esmalt hulluks ja seejärel tapab tervise?
Kommentaare: 19

Kuidas valida seepi?

Mida silmas pidada seebi valimisel? Mida tasub kindlasti vältida ja milliseid koostisosi pakendilt otsida, et valiku tegemist lihtsustada. Anname ülevaate seebi koostisosade mõjust tervisele ja keskkonnale.

Elektroonika kaitsmine päikesepurske eest nii, et need pärast ka töötavad

Võimsate päikesepursete oht ehk nn kriitiline periood algab 2012. detsembri teises pooles ja kestab kuni 2013. juunini. Seda, kui tugevad need pursked olema saavad, ei oska keegi öelda, kuid mõistlik oleks kasutada elementaarseid ettevaatusabinõusid, et Su elektroonikaseadmed võimalikult terveks jääksid.

Söögisooda 75 erakordset kasutusvõimalust

Söögisooda on keemiline aine, mis esineb pulbri kujul. Kõige rohkem kasutatakse seda küpsetamisel, peamiselt kergitava toime pärast. Järgnevalt on välja toodud veel 75 võimalust söögisooda kasutamiseks.
Kommentaare: 5

Mida toob kaasa kaugloetav elektriarvesti?

Eesti rahvale tahetakse jätta muljet, et kaugloetav arvesti erineb praegu kasutusel olevatest arvestitest vaid selle poolest, et oskab ise näitu elektritootjale saata. Sellise arvestiga sunnitakse tegelikult Sind välja vahetama kõik töökorras elektriseadmed, s.h. väike ja suur kodutehnika.
Kommentaare: 10

Nädala Alkeemikud: SIRET & JANNO SEEDER

Eesti oma fengh shui meistrid räägivad iidsest Hiina harmooniaõpetusest, muutuste raamatust, vanadest mudelitest vabanemisest, õnneliku armastuse võtmest, Draakoni aastast ja paljust muust huvitavast.

Maastikuarhitektid peaksid kaasa lööma infrastruktuuri projektides, näiteks üleujutustega toimetulek ja teedeehitus

Antje Stokman on teadlane, õppejõud ja praktiseeriv maastikuarhitekt. Ta on pälvinud sel aastal maastikuarhitektuuri eriala märkimisväärse Topos Landscape Award preemia uute meetodite eest linnaplaneerimise teaduses ja õpetamises. Ta on üks peaesinejatest Tallinnas novembri alguses toimuval rahvusvahelise maastikuarhitektuuri kongressil „Mind the Gap. Landscapes for a New Era“. Kongressi eel leidis Antje aega vastata paarile küsimusele maastikuarhitektuuri osas. Kongressi eel leidis Antje aega vastata paarile küsimusele.

Vasati - elava ruumi vägi

Vasati - mis sanskriti keeles tähendab "maja" - on terviklik lähenemisviis arhitektuurile, mis on arendatud välja läänemaailma riikide jaoks tuginedes iidsele India ehitusteadusele Vastule.

Köögiaknad itta, magamisase läände, vahtrapuu õuele- Feng Shui

Kas iidne hiina elutarkus kehtib ka tänapäeva Eestis? Kas piisab tuulekellast ukse kohal ja rahapajast rikkusenurgas, et elu säravalt käima läheks? Või tuleks otsida kõigepealt üles koht, mis sinu eluks kõige paremini sobib? Feng Shui teemadega oleme viimastel aastatel kõvasti kurssi viidud - ilmunud on hulgaliselt populaarses vormis asjakohast kirjandust. Iga soovija on kahtlemata teinud omas kodus ka esimesi katsetusi. Valdavalt katab aga kogu süsteemi eelarvamusteloor - pole ju mõtet mingi hiina imeteoga nõiduma hakata!

7 sammu kodutundeni

Uude kohta kolides tundub ruum alguses veidi võõras. Olenemata sellest, kas asud elama oma majja, korterisse, ühte tuppa korterist või ühiselamusse, saab kodutunde tekkimise heaks ise palju ära teha.

Vilen Künnapu: Arhitektuuri olemusest

Arhitektuur ei ole pärit siit ilmast. Arhitektuuri olemus paikneb teispoolsuses. Tänapäeva inimestel on blokeeringud peal ja neile ei ole antud pääsu teistesse dimensioonidesse. Ainult üksikud sensitiivid, teadjamehed, mungad ja nn hullud omavad juurdepääsu loori taha.