Ilmus seeniorarst Adik Levini elutööd käsitlev raamat

Kirjastuselt Pilgrim ilmus värskelt originaalraamat "Dr. Levini tervisenõuanded. Tervisest ja toitumisest kogu perele", milles hinnatud seeniorarst käsitleb oma elutöö kahte peamist suunda: ema ja beebi suhet ning tervislikku toitumist.
Kommentaare: 144

Doktor Levini tervisenõuanded: mis toiduained tuleks oma menüüst kindlasti välja jätta?

Dr Adik Levin kirjutab oma värskelt ilmunud raamatus "Dr. Levini tervisenõuanded. Tervisest ja toitumisest kogu perele" teadliku toitumise tähtsusest inimese tervisele.
Kommentaare: 26

Kuulmislangus töökeskkonnast – müra tõttu

Müra on heli, mis tekib heliallika korrapäratul võnkumisel. Müra erineb muusikalisest helist konkreetse helikõrguse puudumise tõttu. Muidugi võib ka kehva muusikat nimetada müraks, aga erinevalt halvast muusikapalast, mida iga hetk saab kinni keerata, ei ole töökeskkonnas esineva müraga nii lihtne.
Kommentaare: 4

Tervislikud eluviisid võivad aeglustada rakkude vananemist

Füüsiline aktiivsus, tervislik toitumine ja korras unerütm aitavad kaitsta keha stressi negatiivsete mõjude eest ja aeglustada rakulisel tasemel toimuvaid vananemisprotsesse.
Kommentaare: 7

Meditatsioon või medikamendid?

Doktor Ruth Buczynski otsib vastust küsimusele ja sõnamängule kas efektiivsem on ravimite kasutamine (inglise keeles medication) või meditatsioon (inglise keeles meditation).
Kommentaare: 10

Aju õpib valu ohjama

Psühholoogidele ja füsioloogidele on pikka aega teada, et ühes kehapiirkonnas olev valu väheneb siis, kui mingi muu kehaosa valutama hakkab. Selle taga on närvisüsteemi kaitsemehhanism, mis aitab inimkehal kohaneda uute ohtudega.
Kommentaare: 4

9 võimalust migreeni vältimiseks ja elukvaliteedi parandamiseks

Pulseerivad valuhood, jõuetus, valguskartlikkus, iivelduseni viiv nõrkustunne, kõnehäired – need on vaid mõned sümptomid, mis tugevaid migreenihooge kirjeldavad. Anname nõu, kuidas migreeni põhjuseid leida ning ennetada.
Kommentaare: 4

6 nippi puugi tõrjumiseks

Ehkki puukide peamine pesitsuskoht on pigem pikas heinas, pole sugugi liigne ettevaatus kaitsta end puugi eest ka aiamaal ja koduõues. On mõned lihtsad, kuid tõhusad looduslikud vahendid, mis aitavad puugid eemale hoida.
Kommentaare: 4

Õige une pikkus hoiab vananeva aju töökorras

Kui palju und vajab vanainimene? Ajakirjas PLoS ONE avaldatud uuringu põhjal ei maksa auväärses vanuses olles ülemäära pikalt magada ja une kvaliteet on siis äärmiselt oluline. Õige kogus kosutavat und hoiab mälu teravana.
Kommentaare: 5

Stressi ja südameatakkide vahel valitseb seos

Pidev kõrge stressitase seab ohtu südame tervise. Teadlased tegid kindlaks seose stressihormoonide ja bakterite vahel, pakkudes seletust mehhanismile, kuidas emotsionaalsed üleelamised vallandavad südameatakke.
Kommentaare: 3

Abiks norskajatele: mis on uneapnoe ja mida selle puhul teha?

Kas elukaaslane hoiab sind üleval pideva norskamisega või lakkab öösel sootuks vahel hingamast? Uneapnoe ehk une-lämbumustõbi on uneaegne hingamishäire, mida iseloomustavad hingamisseisakud või äärmiselt pindmine hingamine une ajal. See on eriti levinud meestel, kuid võib erineda ka naistel, eriti ülekaalulisuse korral.
Kommentaare: 3

Raju pidu laastab tervise

Nüüd on ka teaduslikku kinnitust leidnud fakt, et nädalavahetusel joodud suurem kogus alkoholi teeb tervisele kurja ka siis, kui sellist napsitamist üliharva harrastada.
Kommentaare: 3

Unevajaduse eiramise "ülbus"

Teadlased on hoiatanud, et tänapäevane kiire elu ja meie 24-tunnine ühiskond tähendab seda, et paljud inimesed "elavad vastupidiselt" oma kehakellaga, millel on aga kahjulikud tagajärjed tervisele ja heaolule.
Kommentaare: 3

Rännakumeetodi looja Brandon Bays: "Iga tõeline tervenemine algab andestamisest"

Kakskümmend aastat tagasi pandi enesearendamise ja tervisliku toitumise spetsialist Brandon Bays keerulisse olukorda. Tema kõhust avastati korvpallisuurune veritsev kasvaja. Võttes end kokku suutis naine kasvajast ise jagu saada ning selle kuue nädalaga täielikult taanduma panna.
Kommentaare: 2

Sidrun ja söögisooda: võimas tervendav kombinatsioon

Sidrun ja söögisooda suudavad koos võidelda kantserogeensete rakkude ja haigustega inimkehas, samal ajal parandades keha võimet endast väljutada kõik see, mis neid haiguseid põhjustab. Sidruni lisamine oma toidukavasse on tervislik ning nende kahe söögiaine koos tarbimine on kasulik ka siis, kui sa parajasti haige pole.
Kommentaare: 3

Looduslikud vahendid masendusega võitlemiseks

Tänapäevases kiires maailmas satuvad inimesed aeg-ajalt masendusse, sest nende töö, õpingud või perekonnaelu on pannud nad suure surve alla. Enne kui haarata apteegiravimi järgi, uuri, millised on looduslikud vahendid, mis leevendavad meeleolulangust.
Kommentaare: 2

KUULA! Alkeemia Akadeemia Rännaku looja Brandon Baysiga kõlab saates "Hallo, Kosmos!"

Sel pühapäeval, 13. aprillil kell 14 kõlab saates "Hallo, Kosmos!" kaheksanda Alkeemia Akadeemia salvestus, kus esineb Ameerikast pärit enesearengu õpetaja BRANDON BAYS.
Kommentaare: 5

Hambahaiguste olemus ja esinemine

Piisava terviseteadlikkuse korral on kaaries, kui krooniline haigus, igale tervele inimesele jõukohane kontrolli all hoida. Kaariese haldamine eeldab hambasõbralikke toitumisharjumusi, adekvaatset mehaanilist suuhügieeni koos fluoriidi sisaldava hambapasta kasutamisega.
Kommentaare: 3

ALKEEMIA AKADEEMIA VIII: Brandon Baysi imelise tervenemise lugu

Esmaspäeval, 24. märtsil kell 18 toimub Tallinnas Hopneri majas Alkeemia Akadeemia, kus esineb bestselleri "Rännak" autor ja hinnatud enesearengu õpetaja Brandon Bays, kes ravis end ise terveks kõhus pesitsenud korvpallisuurusest kasvajast.
Kommentaare: 3

Soovitused "Tänapäeva Kunksmoori koduapteegist" - palavik

Jätkame katkendite avaldamisega äsja ilmunud raamatust "Tänapäeva Kunksmoori koduapteek", kus seekord vaatame, kuidas kõige tõhusamalt koduste ja looduslike vahenditega toime tulla palavikuga.
Kommentaare: 3

5 põhjust, miks kilpnäärmeravimid sind terveks ei tee

Miljonid inimesed on hädas kilpnäärme alatalituse sümptomitega, aga arsti juurde minnes palutakse neil võtta ravimeid ja kolme kuu pärast uuesti kontrolli tulla. Paraku on tegemist levinud tervishoiumudeliga.
Kommentaare: 4

Soovitused "Tänapäeva Kunksmoori koduapteegist" - kurguvalu

Alustame katkendite avaldamisega peagi ilmuvast raamatust "Tänapäeva Kunksmoori koduapteek", mis on nagu tark nõid taskus – hoolitsev, salviv ja lohutav. Tarkused selle raamatu tarbeks on kogutud oma ala ­korü­feedelt.
Kommentaare: 1

Vaktsiinivale

Entusiastlikud üleskutsed end vaktsineerida lasta erinevate haiguste (alates gripist ja lõpetades emakakaelavähiga) vastu on suunanud mind vastutustundliku arstina lähemalt uurima, kuidas vaktsineerimine alguse sai. Kuidas tekkis idee, et mikroobide või nende osade ja muude ainete süstimine võiks meid kaitsta nakkushaiguste vastu?
Kommentaare: 3

Korruptiivselt kaaperdatud meditsiin

Arstiks õppides olen õppinud ülikoolis meditsiini ajalugu ja nüüd olen avastanud, et nii mõndagi sellest on jäetud rääkimata. Järgnev on lühike ülevaade puuduvast informatsioonist korruptiivselt kuritegeliku ajaloo suhtes kaasaegse meditsiinisüsteemi saamisloos.
Kommentaare: 2

Kaaniteraapia toime günekoloogiliste haiguste puhul

Hirudoteraapia ehk kaaniravi on günekoloogiliste haiguste leevendamisel saavutanud laialdast populaarsust heade tulemustega paljudes kliinikutes üle maailma.
Kommentaare: 2

ALKEEMIA ÕPITUBA I: "Elektromagnetväljad meie igapäevaelus"

Pühapäeval, 16. veebruaril kell 14-18 toimub Tallinnas esimene osa Alkeemia Õpitubade sarjast, kus TTÜ doktorant Tarmo Koppel peab loengu teemal "Elektromagnetväljad meie igapäevaelus" ning õpetab praktilisi võtteid, kuidas end kaitsta.
Kommentaare: 5

Mida küsida oma arstilt, kui ta tahab antibiootikume välja kirjutada?

Vahel on haiguseid ja olukordi, mille puhul antibiootikumide kasutamisest ei pääse. Enne antibiootikumide välja kirjutamist on mõned väga olulised küsimused, mida patsient peaks oskama küsida ja millele arst peaks oskama vastata.
Kommentaare: 3

Süsteem, mis võib tappa

"Modernne meditsiin on tervise eitus. See on organiseeritud mitte teenima inimese tervist, vaid iseennast kui institutsiooni. See teeb rohkem inimesi haigeks, kui neid tervendab." Ivan Illich, Medical Nemesis
Kommentaare: 3

Ameerikas rasvumist põhjustav suhkur jõuab Euroopasse

Ameerika "halb suhkur" on teel Euroopa Liitu järgnevate aastate jooksul, hoiatavad teadlased. Draama põhjustab nende väitel ameerika rasvumisepideemia teadlaste sõnul tööstuslik suhkur isoglükoos, mis suurendavat oluliselt diabeediriski.
Kommentaare: 7

Magamata öö võrdub peapõrutusega

Pidev magamata olek soodustab nii Alzheimeri tõve kui parkinsonismi tekkimist. Seevastu hea uni hoiab närvisüsteemi kauem tervena.
Kommentaare: 3

Kahjulik pudelivesi

Uuringu tulemused näitavad, et pudeliveega pääsevad inimkehasse 24 000 eri kemikaali ning mõned neist kemikaalidest põhjustavad tõsiseid hormoonihäireid.
Kommentaare: 6

Arstide hoiatus: antibiootikumid ei ole mõeldud nohuse nina raviks

Nohune nina ja roheline röga ei tähenda arstide ning rahvatervise ekspertide kinnitusel tingimata seda, et haiged vajavad antibiootikume. Inimeste arvamust, et selliste haiguste raviks on vaja tugevaid ravimeid, kirjeldatakse kui "levinud müüti".
Kommentaare: 2

Kemoteraapia efektiivsus on peaaegu olematu

Kemoteraapia efektiivsus vähiga võitlemisel on kolm protsenti (3%). Esialgne järeldus põhineb 1985. aastal avaldatud faktidel. Järelduse edasine ja praegu kehtiv kinnitus avaldatud 2004. aastal.
Kommentaare: 4

Kuidas hoida end vähi eest?

Inimeste suurem teadlikkus vähki põhjustavatest faktoritest ja nende ennetamisest, samuti erinevatest vähi varajase avastamise programmidest, aitaks vähisurmade arvu vähendada. Hoia end teadlikult!
Kommentaare: 2

Tee ohutum valik!

Ole teadlik toodetes sisalduvate ohtlike kemikaalide mõjust sinu tervisele! Kuidas ise ohtlikke tarbetooteid ära tunda ja mil moel nendega käituda? Milline on mürgiste ainetega kokkupuutumisel esmaabi?
Kommentaare: 2

Tervenda oma keha II osa

Jätkame tõenäoliste seoste välja toomist mõttemustrite ja füüsiliste haiguste vahel. Selleks, et tekkinud haiguslikust olukorrast jäädavalt vabaneda, peame esmalt tegelema mentaalsete põhjustega.
Kommentaare: 1

Östrogeeni abil oleks saanud ennetada peaaegu 50 000 surma

Hormoonasendusravi on keeruline teema ning mis puudutab selliste hormoonide nagu östrogeen asendamist naistel, kes kannatavad menopausi ja emaka kirurgilise väljalõikuse tulemusena tekkinud menopausi sümptomite all, siis meditsiinilised soovitused on läbi aegade tugevalt varieerunud.
Kommentaare: 1

Mida sisaldavad sinu kosmeetikatooted?

Oled sa kunagi mõelnud sellele, kuidas sinu kosmeetikatooteid valmistatakse? Oled sa läbi lugenud nimekirja koostisosadest, mille tootjad on siltidele kirjutanud? Kas tead, et tegelikult kannad sa nahale õõvastavat segu odavatest ja kergesti kättesaadavatest mürgistest ainetest?
Kommentaare: 2

Krooniline väsimussündroom

Paljud eksperdid on seisukohal, et kroonilisel väsimussündroomil (CFS) on mitmeid algpõhjuseid, sh mõned viirused. Lõuna Florida Morsani Meditsiinikolledži teadlased avaldasid ajakirjas Journal of Medical Virology uurimuse, kus nad näitasid, et inimese herpesviirus 6 (HHV-6) võib põhjustada mõningaid CFS-i juhte.
Kommentaare: 1

Vähk purgis: šokeeriv tõde Pringles krõpsude valmistamise kohta

Arvatavasti meeldib enamikule inimestest kartulikrõpsude maitse. Sellest hoolimata on selgelt tegu ühe kõige mürgisema töödeldud toiduga, mida on võimalik süüa – olgu need krõpsud siis valmistatud päris kartulilaastudest või mitte.
Kommentaare: 32

Inimgeenide patenteerimine: Jah, firmad võivad sinu DNA-d omada

Mõte geenide patenteerimisest näib imelikuna. Selle praktika teeb veelgi veidramaks tõsiasi, et ka elavate inimeste geene saab patenteerida. Kuidas on see võimalik? Ja mis on selle varjatud ohud?
Kommentaare: 1

7 enamlevinud müüti peavalust

Peavalu on probleem, mida on tundunud meist enamik ehk lausa üheksa inimest kümnest. Eesti Peavalu Selts toob välja 7 enamlevinud müüti peavalu kohta.
Kommentaare: 2

Koduloomade pidamine on südametervisele hea

Ameerika Südameassotsiatsiooni väitel ei mõju kodulooma omamine mitte ainult südant soojendavalt, vaid see võib aidata kaasa ka südametervisele.
Kommentaare: 1

Huulepulgad võivad sisaldada toksilisi metalle

Huulepulgad ja –läiked annavad tarbijatele enamat kui vaid kauni huulevärvi. California uurijad leidsid neist toodetest veel pliid, kaadmiumi, kroomi, alumiiniumi ja veel viit metalli ning teadlaste väite kohaselt ei tohiks lapsed kosmeetikavahenditega mängida.
Kommentaare: 1

Tervislikult toitumine – kerge ja raske korraga

Tervisliku toitumise küsimuses on käibel palju erinevaid arvamusi ning raske on leida see õige kõikide nende toitumissoovituste hulgast, mis meedias ringlevad. Teadlaste jaoks pole kõige raskem aga mitte see, mida peaks sööma, vaid kuidas panna inimesed toituma tervislikult.
Kommentaare: 1

10 toksiini, mida võivad sisaldada vitamiinid, toidulisandid ja tervisetoidud

Enamasti eeldavad inimesed, et vitamiinid, ürdid, "supertoiduained" ja toidulisandid on puhtad ja turvalised. Paljude toodete puhul on see õnneks ka tõsi. Ent selles tööstuses kasutatakse ka palju ebatervislikke lisandeid, mille osas tuleks ettevaatlik olla.
Kommentaare: 2

Õhu saastatus võib seostuda sünnidefektidega

Kokkupuude kahel esimesel raseduskuul liiklusest tuleneva õhusaastega suurendab oluliselt sünnidefektide riski. Nii näitasid Ameerika teadlased ajakirjas The American Journal of Epidemiology ilmunud töös.
Kommentaare: 1

Ülekaal nooremas eas suurendab hilisemat neeruhaiguste riski

Ülekaalulistel täiskasvanutel arenevad vanemaks saades neeruhaigused palju tõenäolisemalt kui nende normaalkaalulistel kaaslastel.
Kommentaare: 2

Sünnikuu võib mõjutada immuunsüsteemi arengut

Ajakirjas JAMA Neurology ilmunud artiklis näitasid teadlased, et vastsündinute immuunsüsteemi areng ja ka D vitamiini tasemed sõltuvad sünnikuust. Antud uuring võib pakkuda mõningast seletust eelnevalt näidatud seosele, et sclerosis multiplexi (SM-i) tekkerisk oleneb kuust, mil inimene on sündinud.
Kommentaare: 2

Seos töödeldud liha ja varajase surma vahel

Euroopas poole miljoni inimese seas läbi viidud uuringu järgi suurendab vorsti, singi, peekoni ja teiste töödeldud lihatoodete söömine pealtnäha noorelt suremise ohtu.
Kommentaare: 4

Kasvajad

10 fakti, mida sa ei teadnud melanoomi kohta

Ilmselt on enamik meist kuulnud haigusest nimega melanoom, kuid tõenäoliselt ei tea inimesed päris kõike, mida peaks, et hoida end tervena.
Kommentaare: 2
Artiklid teemal: Kasvajad

Südame- & veresoonkonna probleemid

22 südame soovi

14.-20. aprillil toimub 22. üle-eestiline südamenädal. Tunnustatud südamearst, professor Margus Viigimaa pani sel puhul kirja 22 kõige tähtsamat soovi, mida oma südame heaks järgida. Seda mitte ainult südamenädalal, vaid iga päev.
Kommentaare: 3
Artiklid teemal: Südame- & veresoonkonna probleemid

Diabeet & ülekaalulisus

Artiklid teemal: Diabeet & ülekaalulisus

Laste terviseprobleemid

Lapsed ja mürgistus

3 aastane pisipõnn keerab limonaadipudelilt korgi ja rüüpab, nii nagu ta on seda teinud kümneid kordi varem. Seekord teeb aga limonaadipudelisse pandud jook valu, põhjustades suu, neelu ja söögitoru söövituse. Vanaema appi jooksmisest pole enam kasu, multifilmitegelase pildiga pudelis olnud 30% äädikas on põhjustanud pisipõnnile pöördumatuid kahjustusi.
Artiklid teemal: Laste terviseprobleemid

Naistemured

6 mõjuvat põhjust, miks peaks raseduse ajal suitsetamist vältima

Seda, et suitsetamine kahjustab tervist, teavad kõik. Miks tasub aga olla raseduse ajal eriti hoolas ja vältida nii suitsetamist, kui kokkupuuteid suitsetavate inimestega?
Kommentaare: 20
Artiklid teemal: Naistemured

Meestemured

Mobiiltelefonid võivad mõjutada meeste viljakust

Püksitaskutes mobiiltelefone kandvad mehed võivad sel moel tahtmatult alandada oma isaks saamise võimalusi. Nimelt võib mobiiltelefonidest tulenev elektromagnetkiirgus kahjustada meeste viljakust.
Kommentaare: 1
Artiklid teemal: Meestemured