Tõelised mehed ja naised?

Tõeliste meeste ja naiste jutt õhutab sugudevahelist vaenu ja see on igivana trikk. Seda on tehtud aastatuhandeid ja ikka astume kolinal sellesse vanasse pange. Tõelise mehe ja naise jutt on võimas relv vastassooga manipuleerimiseks. Kui mitte ette sööta seda vana jura, poleks naistel õpitud abitust ja meestel ülestimuleeritud agressiivsust.
Kommentaare: 3
Põhjus, miks me ei oska olla mehed ja naised ehk me ei julge olla need, kes me juba oleme, on selles, et oleme püüdnud etteantud reegleid järgida

Kui ma sotsiaalmeedias ringi vaatan, torkab mulle valusalt silma ja südamesse, kui palju kirjutatakse tõelistest meestest ja naistest. Uued ja vanad reeglid selle kohta, milline peab olema tõeline naine ja tõeline mees.

Ilusate piltide juures olevad tarkuseterad algavad tihti sõnadega: "Ära kunagi…" või  "Tõeline naine kunagi ei…" või "Tõeline mees alati…".

Kui nende plakatite eesmärk on suurendada süütunnet, segadust ja kimbatust, siis on nad oma rolli täitnud. Kui vanasti kuulsime otse vanema põlvkonna tõredast suust, millised reeglid parasjagu kehtivad, siis tänapäeval tuleb seda teha salaja. Läbi lillede. Kuid sõnum on sama - ainult nii on õigesti nagu meie ütleme. Ja kui sa teed teistmoodi ehk valesti, siis oled sa hukkamõistmist väärt. Hirm hukkamõistetud saada on aga olnud üks meie suurimatest hirmudest läbi elude. Olemegi saanud hukka ja sellepärast kardame.

Niisiis on mul raske rahulikuks jääda, kui ma jälle loen mõne noore naise kirjutist tõelistest naistest ja tõelistest meestest. Palju uusi ja vanu kaste ja piiranguid, moodsaid käske ja keeldusid. See teema tuleb aegajalt üles ka mu seanssidel ja kirjavahetustes inimestega.

Kuidas tohib ja kuidas ei tohi? Mis on õige, mis on vale? Aga loeb ainult see, mida meie tahame, nagunii saamegi ainult seda. Paljudel juhtudel keelame endale seda, mida tahame ja proovime "õiget" asja teha. Alati vaatame ise otsa tagajärgedele, olgu siis meeldivad või ebameeldivad.

Näen oma tööga seoses palju naisi ja mehi. Teemad, millest me räägime on väga elulised. Ma ei ole veel kohanud kedagi, kes poleks tõeline mees või naine, ka sama soo eelistajad mitte. Isegi kui inimene on androgüünne või hermafrodiit, on ta tõeline. Sama tobe oleks öelda lapsele, et ta ei ole tõeline laps.

Tõenäoliselt peetakse tõelise all silmas hoopis seda, kas inimene käitub oma soole käesolevas ajas kehtivatele reeglitele vastavalt või mitte. Kui mees või naine ei ole tõeline, siis kes ta on? Kas saab olla tõelisem või vähem tõeline? Kui naine ei ole tõeline naine, kas ta on siis vähem naine? Kuidas see võimalik on? On ta siis mees? Ja kui ta on rohkem mees, kas meheks olemine on siis halb?

Tõeliste meeste ja naiste jutt õhutab sugudevahelist vaenu ja see on üks igivana trikk. Seda on tehtud aastatuhandeid ja me ikka astume kolinal sellesse vanasse pange. Tõelise mehe ja naise jutt on vana ja võimas relv vastassooga manipuleerimiseks. Kui poistele ja tüdrukutele mitte ette sööta seda vana jura, poleks naistel õpitud abitust ja meestel ülestimuleeritud agressiivsust.

Mehi ja naisi on proovitud alati vastandada ja rõhutada nende erinevusi. Mingil juhul ei tohi nad läheneda ega sarnased olla, siis saab kohe mehelikkus ja naiselikkus kannatada. Meie sugu on ohustatud vastassoo poolt, kelle armastust me ihkame ja keda ise näitame armastavat. Mitte mingil juhul ei tohi inimene sisaldada vastassoo tunnuseid, seda on alati peetud suureks häbiks: olla naiselik mees või mehelik naine.

Meie eesmärk siia ilma tulles ei ole olla paarisuhtes. See on suurepärane võimalus aga pole kohustuslik. Harjutame siin ilmas loomise kunsti, paarisuhtes olles lihvime oma koosloomise oskust.

Trikk ongi selles, et kui meil on aktiivsed nii mees-kui naisenergia, siis aitame automaatselt ka partnerit. Kui naine oskab käivitada mehes meesenergiat, siis aktiveerib ta samas ka oma naisenergiat. Ja loomulikult aktiveerib ta ka iseenda meesenergia. Neid ei saa omavahel eraldada.

Tasakaal on siis, kui nii mehel, kui naisel on mõlemad energiad aktiivsed. Piltlikult öeldes on siis mõlemal ideid ja mõlemal elu laabub. Siin ei ole midagi pistmist sellega, kui ilus on naine või kui tugev on mees. Kaunis naine ei ole automaatselt rohkem naine ja musklis sõdur ei ole automaatselt rohkem mees.

Põhjus, miks me ei oska olla mehed ja naised ehk me ei julge olla need, kes me juba oleme, on selles, et oleme püüdnud etteantud reegleid järgida. Kui me poleks paarisuhtes ja meid ei ümbritseks sotsiaalne reeglirägastik, ei tunnetaks me eriti, mida tähendab olla mees või naine, siis me lihtsalt oleme need, kes me oleme.

Inimene on õnnelik siis, kui ta saab teha seda, mida ta tahab ja olla see, kes ta on. Meie sisemine tarkus annab meile alati õigeid juhiseid. Kui mees-ja naisenergiad on meis tasakaalus, teame täpselt, mida teha ja oskame ka oma keha nautida. Selleks ongi vaja üles leida, mis igaühele tegelikult meeldib.

Kallid mehed ja naised, te juba olete tõelised. Olete alati olnud. Te saate alati olema tõelised, ükskõik, mida ja kuidas te teete ja mida te mõtlete või tunnete. Mittetõeline pole võimalik olla.

Autor: Tiina Tiitus

Lisa kommentaar

Kommentaarid

Alkeemik
2014-04-30 13:16:18
Väga hea artikkel! Ja need kaks kommentaatorit kes siin on rääkinud naise löömisest või pederastiks hakkamisest, need ei ole lihtsalt mitte millestki aru saanud.
Iga inimene on tõeline. Jah, ka see mees kes naist lööb, on tõeline mees - täpselt selline mees, nagu ta just parasjagu on. Ta ei ole ju siis tõeline naine või mis?
Inimesed võiksid üldse natuke vabamalt võtta kõiges selles "soorollide" kehtestamises. Kui naine on nõus sünnitama, siis ta sünnitab ja ongi kogu moos. Mingid üldsuse kehtestatud soorollid ei pane teda seda tegema, kui ta seda ei taha. Mees samamoodi - kui ta tahab, siis ta seksib naisega, kui ta ei taha, siis ei seksi. Mitte mingi üldine sooroll ei saa sundida meest tegema midagi, mida ta ISE ei taha teha.
Alkeemik
2014-03-12 09:18:57
Kuidas selle naiste löömisega siis ikkagi on? Kas tõeline mees lööb või ei löö? Selle artikli järgi võib mees naist lüüa ja ikka olla tõeline mees - naise löömine ei tee meest vähem meheks.
Alkeemik
2014-03-11 09:31:54
Üks võimalus siiski on mitte tõeline mees või naine olla- hakata pederastiks või lesbiks :)
Kõik kommentaarid