Toida oma aju

Allikas: G. McKeith "Naise tervis"
Aju on elund, mis vajab ärksaks tegutsemiseks toitu. Kui tahad oma mälu, arukust ja loomingulisust täiel määral ära kasutada, tuleb oma aju toita õigete toiduainetega ja vajadusel turgutada toidulisanditega.
Kommentaare: 1
Aju toimib hästi, kui varustad seda rasvhapete, antioksüdantide, tsingi ja täisväärtuslike valkudega. Liitsüsivesikud on samuti kütuseks sinu ajule

Ajule kasulike toiduainete hulka kuuluvad: lõhe, tuunikala, sardiinid, lahja linnuliha, tofu, munad, avokaado, spinat, herned, oad, pruunvetikas, marjad, pruun riis, idandatud nisu, täisteraviljad, kinoa, hirss, tatar, kaer, rukis, pähklid ja seemned.

Mis on parim toit ajule? Vesi! Kui su kehas pole piisavalt vedelikku, võib ajutegevus muutuda häguseks, sind võivad hakata vaevama unisus ja peavalud.

Tervislik toitumine on kindlasti parim vahend kindlustamaks, et aju on heas vormis. Samas võivad ka mõned toidulisandid aidata.

Aju tööd turgutavad toidulisandid:

Kuldjuur ja ženšenn võivad mõlemad toetada neerupealsete talitust, leevendada stressi ja reguleerida energiataset ning parandada mälu ja mõtlemisvõimet.

Salveid on traditsiooniliselt kasutatud mälu parandamiseks. Võid juua salveiteed, paar tassi päevas on väga hea.

Omega-3 rasvhapped, mida sisaldub näiteks linaseemneõlis ja kalamaksaõlis, soodustavad aju talitust. Soovitav doos: ports sardiine või makrelli.

B-vitamiinid on vajalikud aju funktsioneerimiseks ja energiataseme stabiilsena hoidmiseks.

Hõlmikpuud on kaua aega kasutatud aju verevarustuse parandajana.

Allikas: Gillan McKeith "Naise tervis"

Lisa kommentaar

Kommentaarid

Alkeemik
2014-09-10 20:52:13
Sellepärast ma nii loll olengi, et ma ei armasta neid toite (söön neid väga harva)ja vett ei taha ka üldse juua. Sellepärast ma nii loll olen, peangi kiirtoiturestoranis töötama ja mu töökaaslane, kes on umbes sama loll ei armasta ka vett juua...

:)
Kõik kommentaarid