Kuidas andestada?

Üks kõige okkalisemaid ja raskemaid asju, mis inimestel elus ette võib tulla, on kurjusele lahkusega vastamine ja andestamatu andestamine. Kuid üha rohkem uuringuid näitavad, et pikaealise elu ja tugeva tervise üheks võtmeks on teha harjumuseks tänutunde ilmutamine ja vanade vaenude unustamine.
Kommentaare: 19

Priit Tohver ja Luisa Pirsko: abielu on tervisele kasulik

Priit Tohver ja Luisa Pirsko kirjutavad, et uuringute järgi on homoseksuaalsetel inimestel märgatavalt suurem risk haigestuda psüühilistesse häiretesse, sealhulgas ärevushäired, depressioon, foobiad ja sõltuvushäired. Abielu parandab aga nii vaimset kui ka füüsilist tervist, vähendab riskikäitumist ja suurendab vastupanu stressile.
Kommentaare: 2

Vasakukäelised vasakule ei hoia

Maailmas elab mitmesuguseid inimesi. Mõned on suuremat kasvu, mõned väiksemad. Osad armastavad kurki, teised heeringat. Kuid umbes iga kümnes meist eelistab kahvlit, pliiatsit või mobiiltelefoni hoida vasakus käes.
Kommentaare: 1

Mehe kodu on maailm, naise maailm on kodu?

Sellist nime kannab Statistikaameti möödunud aastal avaldatud väljaanne, milles nenditakse, et reaalsuses on meeste ja naiste sotsiaalsest võrdsusest Eestis asi kaugel - naised on ebasoodsamas olukorras nii tööl kui kodus.
Kommentaare: 10

Ühiskonna suhtumine geidesse

Homoseksuaalsust on esinenud kogu inimkonna ajaloo vältel kõikidel ajastutel ja kõigis teadaolevates kultuurides. Eri aegadel on suhtumine homoseksuaalsusse oluliselt varieerunud, ulatudes täielikust heakskiidust ja ideaalse suhtevormina avalikust tunnustamisest (klassikaline Kreeka, Vana-Rooma) kuni püüdeni seda täielikult välja juurida (hiliskeskajal ja varauusajal Euroopas, kaasajal mõnedes Aasia ja Aafrika riikides).
Kommentaare: 2

Oled homofoob?

Vaenulikkus ja eelarvamused geide ja lesbide suhtes võivad väljenduda otseses ja kaudses vormis. Järgnevalt ülevaade homofoobia võimalikest põhjustest.
Kommentaare: 1

Homoseksuaalsuse põhjused

Lapse psühholoogia seksuaalseid aspekte määravaist tegureist on tõestamist leidnud vaid väga vähesed. Siin varjutavad kindlaid teadmisi mitmesugused hüpoteesid. Meil on küllaltki kindlad teadmised meeste ja naiste hormonaalsetest ja anatoomilistest erinevustest. Vaieldavaks jääb aga küsimus kaasasündinud psühholoogilistest erinevustest.
Kommentaare: 2

Mis tähendab gei?

Sõnade homoseksuaal, gei, lesbi, biseksuaal, transseksuaal tähendusest
Kommentaare: 1

Ela ise ja lase teistel elada

Üks USA legendaarsemaid koolitajaid ja motiveerijaid David J. Scwartz on välja pakkunud 3 head soovitust, kuidas suhtuda inimestesse, kes erinevad teist.
Kommentaare: 3

Nemad meie keskel

On inimesi, keda me ei salli. Olukordi, mida me vihkame. Oled sa kunagi mõelnud, et maailma kõige suurem massihävitusrelv asub hoopis sinus sees? Ja selle neutraliseerimiseks võiksid otsida vahendeid mitte väljastpoolt ja teistes, vaid iseendas?
Kommentaare: 4