Milline oleks elu, kui sulle antaks raha niisama, mitte millegi eest?

Mis juhtuks, kui ei peaks muretsema elatise teenimise pärast? Kas inimesed logeleksid või teeksid oma eluga midagi tähendusrikast? Berliinist pärit 29-aastane tehnoloogiafirma asutaja Michael Bohmeyer tahtis sellele küsimusele vastust leida.
Kommentaare: 91

Ajajuhtimine digitaalses maailmas

Igapäevase tegevuse korrastamiseks on palju rakendusi (Evernote, Rememberthemilk, Toodledo, jpt). Ent selmet hakata neid kõiki koheselt kasutama, tuleks siiski alustada kõige olulisemast – eesmärgist! Kuhu ma tahan jõuda? Kuidas ma praegu oma aega kasutan?
Kommentaare: 18

Head töörahva püha!

Väidetavalt elanud inimesed kunagi arusaamaga, et töö on vahend millegi saavutamiseks. Seetõttu oldi valmis oma tööd teistega jagama. Laisemad või väsinumad teeks seda tänagi, kuid enamus hoiaks töö siiski endale. Selle äraandmine oleks ohtlik. Nii leiabki täna rohkesti neid, kes elavad töö jaoks. Töö on elu keskpunkt ja see täidab ärkveloleku ajast enamuse.
Kommentaare: 13

Kohustuste edasilükkamine on geenides

Igaüks on midagi edasi lükanud – olgu selleks koolitöö esitamise tähtaeg või hambaarsti juurde minek. Selle käitumise põhjused on pärilikud ja seotud impulsiivsust tekitavate geenidega, näitas ajakirjas Psychological Science ilmunud uurimus.
Kommentaare: 14

Päevane uinak aitab parandada mälu ja suurendada loovust

Piisab kõigest 10-20 minuti pikkusest lõunauinakust, et värskendada mõistust, suurendada loovust ja intelligentsust ning elada pikemat ja tervemat elu. See on nagu aju taaskäivitamine.
Kommentaare: 14

20 nõuannet, kuidas olla edukas

Mitte keegi ei ole täiuslik. Mida kiiremini sa seda mõistad, seda varem saad alustada oma teekonda täiuslikkuse poole. Alusta igat päeva olles valmis võitlema tugevamalt kui võitlesid eelmisel päeval ning ole valmis liikuma kaugemale kui oled ette kujutanud.
Kommentaare: 12

Unusta unustamine!

Meil kõigil on palju tegemisi, kohustusi ja asju, mida peame meeles pidama. Siiski juhtub aegajalt, et üks või teine asi kipub meelest minema. Kuidas mitte unustada ja kuidas vältida unustamisest tekkida võivaid probleeme?
Kommentaare: 7

Ajajuhtimise filtrid

"Mul on aega vähe" – tegemist on ilmselt tänapäeva levinuima murega, mis tegelikult ei tähenda seda, et aega on vähe. Meil kõikidel on aega ühepalju ja "juurde" ei saa seda keegi. Aega ei saa osta raha ega sotsiaalse staatuse eest.
Kommentaare: 7

Kiire aeg ja kiirtoit

Sarnaselt kiirtoiduga on ajajuhtimises hakatud kasutama "kiirlähenemisi". Mitme asjaga korraga tegelemine, pidev rabelemine, rohkete kohustuste võtmine – need on kõik kiirvõtted, mida me kasutame seetõttu, et aega napib. Kuid nagu kiirtoidugagi, võivad tulemused olla sootuks ebameeldivad.
Kommentaare: 6

Kuidas luua täiuslikku päeva? V osa. 7 põhimõtet prioriteetse elu loomiseks - 4 põhimõtet oma produktiivsuse parandamiseks

Sa oled juba lugenud, kuidas suurendada endas kirge, vähendada asjade edasilükkamist ning vabastada oma võimeid. Need on tähtsad sammud prioriteetseks eluks. Selles artiklis on veel 4 prioriteetse elu põhimõtet, mis on samuti väga olulised täiusliku päeva loomiseks.
Kommentaare: 6

40-tunnine töönädal ja kadunud vaba aeg

Kristjan Port kirjutab sellest, kuidas me saime viiepäevase töönädala tänu tööstusvisionääri soovile teha kaks päeva nädalast vabaks, et töölised saaksid oma palga poodides kauba vastu vahetada ja seda kaupa ka tarbida.
Kommentaare: 9

Kuidas luua täiuslikku päeva? IV osa. 7 põhimõtet prioriteetse elu loomiseks – kirg, võimekus ja asjade edasilükkamine. Ela kooskõlas koos nende 3 põhimõttega

Prioriteetne elu leiab aset siis, kui su töö- ja isiklik elu toimivad koos. See on asjade teostamise muster, mis teeb sinust nii eduka organisaatori kui ka eduka isa või ema ja abikaasa.
Kommentaare: 6

Kaks lihtsat märki, mis ennustavad edukust

Käesoleva lakmustesti põhimõtte mõtles Konfutsius välja 2500 aastat tagasi ning see on väidetevalt töötanud märkimisväärse täpsusega. Mike Halpern kirjutas portaalis We Are Change, kuidas ta sai oma sõprade hulgas selgeltnägija maine, sest oskas ennustada, kellel hakkab elus hästi minema.
Kommentaare: 8

Kuidas luua täiuslikku päeva? III osa. 6 sammu, kuidas viia ellu enda jaoks olulisi asju. Kinnista uusi harjumusi ning vabane halbadest.

Ära mine müüdi õnge, et "Nii peabki see olema või tehtud saama". Ära jää kinni minevikku. Ole juba täna valmis arendama endas uusi, häid harjumusi, alustades järgneva 6 sammuga, mis aitavad ellu viia sulle olulisi asju.
Kommentaare: 6

Kuidas luua täiuslikku päeva? II osa. 4 sammu kõige olulisemat asjade reastamiseks.

Enamus inimestel pole täiuslikku päeva, sest nad väldivad selleks kõige olulisemate tegevuste elluviimist. Miks? Sest nad ei oska oma tegevusi hallata. Neli järgnevat sammu aitavad sind oma tähtsamate tegevuste reastamisel, mis omakorda aitavad su täiuslikul päeval teoks saada.
Kommentaare: 4

Kuidas luua täiuslikku päeva? I osa. 7 põhimõtet, kuidas juhtida oma aega

Kuidas luua täiuslikku päeva? Toome välja uue, kuid samas lihtsa vaatenurga aja juhtimisele. Sündmuste juhtimine ongi peamine võti aja juhtimiseks.
Kommentaare: 4

Suhelda või mitte suhelda – selles on küsimus!

Mida rohkem oleme läbi mõelnud, kellele, mida ja kuidas öelda, seda paremini meid mõistetakse. Seda õigeaegsemalt viiakse ellu tööülesandeid ja seda motiveeritumad on kolleegid meie palvetele vastama. Mida teha selleks, et meiega suhtlemine oleks teistele pigem meeldiv võimalus kui tüütu kohustus?
Kommentaare: 3

Soovid ühele heale mõttele kaasa aidata? Aita panustada Hundiallika keskusesse!

Alkeemia.ee peatoimetaja Kaia-Kaire Hunt on rajamas Lõuna-Eestisse Hundiallika retriidi*- ja koolituskeskust.
Kommentaare: 3

Avatud kontor – sõber või vaenlane?

Kust on alguse saanud avatud kontori idee? Milline on parim lahendus avatud ruumi ühiseks kasutamiseks, mis tagaks inimestele ka piisavalt privaatsust? Kas avatud kontor tagab parema meeskonnatöö ja produktiivsema töökeskkonna?
Kommentaare: 3

Produktiivsusteooriad alati ei kehti

Venitamine ehk tegevuste edasilükkamine on üks hea ajajuhtimise suurimaid vaenlasi. Kõik gurud toonitavad, kui oluline on ikka asju mitte edasi lükata ja kuidas neid peaks kohe ära tegema. Ma ise räägin ka sama juttu. Aga... see ei tähenda, et alati tuleb nii käituda.
Kommentaare: 3

Tee oma rahaasjades kevadine suurpuhastus

Lisaks kevadisele traditsioonile kodu läikima lüüa tasub suurpuhastus teha ka oma rahaasjades. Pakume sulle viis lihtsat nippi, et oma rahaasjades kord majja saada.
Kommentaare: 3

Kuidas panna teisi tegema asju, mida nad teha ei taha

Mida saaksime ise ära teha selleks, et meid ümbritsevad inimesed peaksid kinni eelkõige meid puudutavatest kohustustest? Kuidas panna teisi tegema asju, mida nad teha ei taha?
Kommentaare: 3

Ameerika Unelm - American Dream

"Ameerika Unelm" on 30. minutiline animatsioon, mis näitab läbi huumorispektri, mis on raha, kust see tuleb ja kuhu läheb ning kuidas inimesi petetakse päevast-päeva kõige kõrgemalt tasandilt – riigi poolt.
Kommentaare: 6

Kuidas vältida konflikte?

Dale Carnegie menuraamat "Kuidas luua edukaid suhteid" on aidanud paljudel inimestel üle kogu maailma muutuda enesekindlaks, sõbralikuks ja mõjuvõimsaks. Siin mõned soovitused sellest raamatust tülikate inimestega toime tulemiseks.
Kommentaare: 4

8 asja, mida ära tee tööl

Kõik soovivad, et nende tööasjad sujuksid ladusalt ning stressi oleks võimalikult vähe. Kui teatud harjumused oma tööasjades kõrvaldada, siis on väga lihtsalt võimalik saavutada paremaid tulemusi.
Kommentaare: 8

Karoli Hindriks ja Allan Martinson räägivad saates "Hallo, Kosmos!" digimaailmast

Sel pühapäeval, 9. septembril kell 14-16 arutlevad meediaettevõtja ja leiutaja Karoli Hindriks ja tehnoloogiaettevõtja Allan Martinson oma esimeses ühisintervjuus teemadel digitaalne elu ja virtuaalmaailm.
Kommentaare: 3

Kas võtta õppelaenu?

Õppelaenu põhieesmärgiks on hariduse omandamisega kaasnevate kulutuste katmine. Laenu võtmisel tuleb kõigepealt selgeks teha, mis on laenamise tegelik eesmärk ning mida see endaga kaasa toob laenajale ja käendajale.
Kommentaare: 21

Reisitõrkekindlustusest ei pruugi streigi puhul abi oll

Üsna tihti kuuleme uudistest, et mõni lennureis on streigi tõttu ära jäänud. Puhkusereisi planeerijale on kurb uudis aga see, et reisitõrkekindlustusest ei pruugi sel juhul kulude hüvitamisel abi olla.
Kommentaare: 3

Rahaasjades kipuvad emotsioonid ratsionaalsusest võitu saama

Inimesed ei käitu alati ratsionaalselt. Seetõttu on säästmine paljudele vastumeelne tegevus, isegi siis, kui rahaliselt on võimalik veidi kõrvale panna ja mõistetakse varuraha vajalikkust.
Kommentaare: 9

Kas osta reisikindlustus või võtta Euroopa ravikindlustuskaart?

Kui suvine puhkusereis viib sind välismaale, tuleb juba lennupileteid või reisipaketti soetades kaaluda, kas tasuks osta ka reisikindlustus või piisab Euroopasse viiva reisi puhul vaid Euroopa ravikindlustuskaardist.
Kommentaare: 3

Rahaga ümberkäimise õppimine algab lapsepõlvest

Lapsed puutuvad tänapäeval rahaga kokku järjest nooremas eas, seega peaks nad tundma ka peamisi tõdesid, kuidas rahaga ümber käia ning kuidas raha väärtust hinnata.
Kommentaare: 5

Väike sissetulek ei takista arukat käitumist rahaasjades

14 riigis läbi viidud finantskirjaoskuse uuringust selgub, et head finantsalased teadmised võivad olla väga erineva sissetulekuga inimestel – seega ei mõjuta sissetuleku suurus inimest teadmiste hankimisel või rahaasjades arukalt käitumisel.
Kommentaare: 3

Mida peale hakata tulumaksutagastusega?

Maksu- ja tolliamet on alustanud raha ülekandmist inimestele, kel on õigus enammakstud tulumaksu tagasi saada. Kuidas seda raha võiks mõistlikult kasutada?
Kommentaare: 3

Mida silmas pidada kaupluse krediitkaarti valides?

Lisaks pankadele pakuvad krediitkaarte ka mitmed suured kauplusteketid, kes on krediidi võimaldamise sidunud oma kliendikaardiga. Tundub mugava lahendusena, aga pead arvestama lisakuludega, mis laenuga kaasnevad.
Kommentaare: 2

Miks võtta aega aja planeerimiseks?

Käesoleva artikli eesmärk ei ole anda konkreetseid näpunäiteid, vaid pigem motiveerida ennast neid näpunäiteid otsima. Nagu tihti elus – kui me suudame vastata küsimusele „miks“, siis edasi on juba lihtsam. Head ajajuhtimist!
Kommentaare: 2

7 soovitust targale tarbijale

Vanasõna ütleb, et üheksa korda mõõda, üks kord lõika. Sellest on kasulik lähtuda ka siis, kui hakkad valima mõnda finantsteenust – näiteks kaalud laenuvõtmist, säästude investeerimist või plaanid kindlustada kodu või auto.
Kommentaare: 2

Suurema omafinantseeringu olemasolu teenib laenaja huve

Kui kaalud eluasemelaenu võtmist, tasub teada, et sissemakseks nõutav omafinantseeringu suurus on pankadel väga erinev. Mida rohkem saad ise sisse maksta, seda vähem pead laenu võtma ja nii maksad pangale kokkuvõttes vähem intressi.
Kommentaare: 2

Hilinemise kunst

„Parem hilja kui mitte kunagi“, kõlab levinud ütlemine. Kas see on ikka tõsi? Ühe USAs läbi viidud uuringu väitel on 20% töötajatest kroonilised hilinejad ja see trend läheb üha halvemaks.
Kommentaare: 5

Uusaastalubadus: võtan oma rahaasjad luubi alla

Uue aasta alguses on inimestel kombeks lubadusi anda – hakkan sporti tegema, võtan kaalust alla jne. Üks uusaastalubadustest võiks aga olla seotud oma rahaasjade luubi alla võtmisega.
Kommentaare: 2

Mis muutub sel aastal sinu rahaasjades?

Milliseid muutusi toob endaga kaasa aasta 2012? Mis saab kohustuslikust kogumispensionist, alampalgast ja kas on lootust pensionitõusu osas?
Kommentaare: 5

Scheini karjääriankrud

Mõtle, mis sind töös motiveerib. See aitab sul end paremini mõista, et teha häid karjäärivalikuid, mis tagavad rahulolu ja edu.
Kommentaare: 2

Head uut 10225 aastat!

Maarahval algas jõulukuu 25. päeval uus aasta. Suvel leedopäeval alanud ning pool aastat kestnud päevade lühenemise aeg saab otsa ning algab uus päikeseaasta.
Kommentaare: 2

Ajaringist ja jõuludest vanade eestlaste mõistes

Inimese elu piiritlev tsükkel, ajaring (ehk aastaring) kordus üha uuesti ja uuesti. Toimusid samad asjad: puud läksid lehte, päev pikemaks jne. Ka sõna "aasta" eelkäija oli väljend "ajast aega", mis tähendas ilmselt "aega sama ajani".
Kommentaare: 3

Jõulukulusid laenuga katta pole mõistlik

Pühadeaeg on elavdanud laenuandjate tegevust, kes pakuvad jõulukuludega muretuks hakkama saamiseks tarbimis- või kiirlaenu. Enne kui langetad otsuse laenu võtta, mõtle, kas see on hädavajalik ning kas laenusumma koos intressidega tagasi maksmine on sulle jõukohane.
Kommentaare: 308

Koguriskikindlustus ei kaitse kõigi õnnetuste eest

Mida võiks teada koguriskikindlustusest ning milliste riskide eest tegelikult kaitset pakutakse?
Kommentaare: 3

25 nippi, kuidas suunata oma karjääri

Siin on Sulle 16-aastase tööstaažiga professionaalse kutsenõustaja poolt koostatud ja kirja pandud 25 nippi oma karjääri suunamiseks.
Kommentaare: 2

Sisemine motivatsioon

Laias laastus taanduvad kõik töö ja arenguga seotud küsimused motivatsioonile. Pole vahet, kas alustada mõne keerulise tööülesandega, õpingutega, uue blogipostitusega või püüda oma ettevõtet kuidagi paremate tulemusteni viia.
Kommentaare: 2

Mitu elu meil on?

Tuntud kirjanik Paulo Coelho arutleb oma kolumnis küsimuse üle, mis on aeg ja mitut elu me elame.
Kommentaare: 13

2021: Uus Euroopa

Mis on juhtunud euroga aastaks 2021? Mis on juhtunud Euroopa Liiduga? Harvardi ülikooli professor Niall Ferguson pakub välja oma nägemuse Euroopa Ühendriikide elust aastal 2021.
Kommentaare: 3

Viimane aeg pühadeaja eelarve koostamiseks

Esimene advent juhatas sisse jõuluootuse aja. Pühadeaeg tähendab aga sedagi, et tavapärastele väljaminekutele lisanduvad kulud kingitustele, kodu kaunistamisele ning jõulu- ja aastalõpupidudele.
Kommentaare: 2