Unejutt arendab lapse õppimisvõimet

Allikas: www.teadus.err.ee
Magamise ja õppimise kasulikud seosed on leidnud kinnitust. Suurbritannia psühholoogid on nüüd leidnud, et ka kolmeaastased, kes uinuvad pärast unejutu kuulamist, saavad hiljem uute sõnade omandamisega kiiremini ja kergemini hakkama kui need, kellele juttu ei loeta.
Kommentaare: 2
Lapse tuleks julgustada uinakuid tegema ja kasutada ära väärtuslikku aega vahetult enne und, kas siis uute sõnade õppimiseks või arvutusülesannete üle mõtlemiseks

Uuringusse oli kaasatud 48 briti last. Neist pooled magasid lõunal, pooled mitte. Eksperimendi käigus loeti lastele kas sama juttu või kolm eri lugu, kuid mõlemal puhul puutusid lapsed kokku samasuguse arvu uute sõnadega. Seejärel sooritasid lapsed teste kahe tunni, 24 tunni ja nädala möödudes.

Lapsed, kellele oli enne uinakut loetud sama juttu, said testiga palju paremini hakkama kui need, kes uinakut ei teinud. Veelgi enam, need lapsed, kellele loeti enne und kolme eri juttu, said testiga 33 protsenti paremini hakkama kui need, kes pärast jutu kuulamist magama ei läinud. Järgnevate testide käigus tuvastasid teadlased, et lapsed, kes lõunal ei maganud, ei suutnudki uute sõnade meenutamisel ka hiljem uinakutegijatele järele jõuda.

Samade teadlaste varasemad uuringud on näidanud, et kui lapsele loetakse enne uinakuid korduvalt sama juttu, siis on uute sõnade omandamine edukam, kui iga kord erinevat lugu kuulates. Viimane uuring näitas aga, et erinevate lugude kuulamisel annab just uni uute sõnade omandamisel olulise eelise.

Teadlased tõdesid, et kõik lapsed said testidega üldjoontes hästi hakkama, sest lapsele ettelugemine on igal ajal kasulik. Küll aga ilmnes, et lapsed, kes õppisid midagi eriti keerulist (nt uusi sõnu eri lugudest), võitsid märkimisväärselt jutule järgnenud unest. Nii said nad uute sõnade õppimisega pea sama hästi hakkama kui need lapsed, kel oli lihtsam ülesanne tänu sama loo ikka ja jälle uuesti kuulamisele.

Teadlaste sõnul on uuringud näidanud, et väiksed lapsed magavad praegu keskmiselt vähem kui kunagi varem. Võib öelda, et koguni vähem, kui soovituslikud normid ette näevad. Regulaarselt tekkiv unevõlg on aga tugevalt seotud nii kehvema sõnavara, söömishäirete kui ka käitumishäirete ja jonniga.

Kõnealune uuring kinnitab, et tegelikult tuleks julgustada lapsi uinakuid tegema ja kasutada ära väärtuslikku aega vahetult enne und, kas siis uute sõnade õppimiseks või arvutusülesannete üle mõtlemiseks.

Allikas: www.teadus.err.ee

Lisa kommentaar

Kommentaarid

Velton
2023-01-23 10:07:10
(Whatsapp: +357-961-68055) Hankige pass, ID-kaardid, juhiload ja muud dokumendid.


Pakume ehtsaid ja ehtsaid passe, juhilube, isikutunnistusi, TOEFL-i, IELTS-i, sünnitunnistusi järgmistele riikidele: Austraalia, Belgia, Brasiilia, Soome, Prantsusmaa, Suurbritannia, Iirimaa, Itaalia, Holland, Norra, Austria, Rootsi, Šveits , Hispaania, Suurbritannia, USA jt. Garanteerime teile 100% ehtsad dokumendid, mida saate kasutada mis tahes probleemi korral. meil on rahulolevaid kliente üle kogu maailma.


Võtke ühendust e-postiga: info@patenteitalianaonline.com
Whatsapp: +357-961-68055
privaatne e-post: diplomaticdocsassistance@yahoo.co.uk

https://patenteitalianaonline.com/

Osta Itaalia pass Internetist
Ostke Internetist Itaalia ID-kaarte
Ostke Internetist Itaalia juhiluba
Osta Itaalia kollast lehte Internetist
Osta Saksa passe Internetist
Osta Saksa ID-kaart Internetist
Osta Saksa juhiluba Internetist
Mis tahes passi saamiseks võtke meiega ühendust
Ostke juhiluba Internetist
Uuendage oma juhiluba
Tellige litsentsi duplikaat
Asendage juhiluba
Hankige uus juhiluba
Nime muutmine litsentsil
Aadressi muutmine

veebisait: https://patenteitalianaonline.com/
Alkeemik
2018-11-12 16:55:57

Henderson Elizabeth
Dr joy is a trust worthy spell caster and he will be of great help to you. I never believed in spell casting but After 4 years of marriage my husband left me because I lost my womb, and i was unable to give birth to children. I felt like my life has come to an end, and i almost committed suicide, i was emotionally down for a very long time, but thanks to this spell caster called Dr joy whom i met online after my friend Becky Ross told me how he also helped her to bring back her husband in less than 2 days. I believed her and decided to give Dr joy a try and i contacted him on his email joylovespell@gmail.com. and explained my problems to him. He laughed and told me that In less than 2 days, my Husband will come back to me again, and that he will restore my womb and i will give birth to children. At first i thought it was a joke but i took courage and believed as Dr joy has said and it did happen just as this Great spell caster said, My husband called me and was crying, begging for forgiveness. I forgive him and today i am so glad that all worries and problems has gone away, and we are even happier than before, another good news is that i am pregnant now, and very soon we will have our baby. Dr joy is really a gifted and a powerful spiritual man and i will not stop publishing him because he is a wonderful man. I advice you all If you have a problem and you are looking for a real and genuine spell caster to solve all your problems just Contact Dr joy on his email on joylovespell@gmail.com. because he will always help you to solve all problems. Once again thank you Dr joy. Thank you, thank you.
you can also call him or add him on Whats-app: +233558502814.
Kõik kommentaarid