Unusta lusikas: imikud söövad paremini, kui end ise toidavad

Imikule lusikaga püree söötmine on tavapärane sissejuhatus tahkele toidule, aga imikute jaoks on parem end ise toita. Sellisele üllatavale tulemusele jõuti uuringu käigus, mis võrdles ise kätega söövate ja lusikaga toidetavate imikute toidueelistusi.
Kommentaare: 1

Uuringus oli mõlemal rühmal võrdselt kokkupuuteid ka suupistetega, aga end ise toitvad lapsed eelistasid süsivesikurikkaid toite nagu röstsaiad, pasta või kartulid, samal ajal kui lusikaga toidetavad lapsed valisid võimalusel alati maiustused.

Võiks arvata, et enda toitmisega ise tegelevad lapsed kaaluvad rohkem, aga see pole nii. Hoopis lusikaga toidetavate laste rühm oli see, mis maimikuikka jõudes tõenäolisemalt ülekaalulisusele kaldub. 63-st lusikaga toidetavast lapsest muutusid ülekaaluliseks 8, aga end ise toitvast 63 lapsest mitte ükski.

„See oli huvitav tulemus,“ ütleb uuringut juhtinud Inglismaa Nottinghami ülikooli psühholoogia abiprofessor Ellen Townsend. „Võib-olla loeb lusikaga toitmise puhul see, et vanem on valmistanud maitsva söögiportsjoni ja soovib selle kõik ka lapsele sisse sööta. Sel juhul tekib kiusatus püüda talle anda üks-kaks lusikatäit rohkem kui muidu.“

End ise vedelalt toidult võõrutavatele imikutele võivad uurijate sõnul süsivesikurikkad toidud meeldida, sest neid on lihtsam närida ja meeldivam süüa. Seda küsimust soovitakse rohkem uurida, et näha, kas ka rinnaga toitmine ja valivus toidu suhtes mängivad selles oma osa.

Kõnealune uuring, mis avaldati väljaandes BMJ Open, oli väike ja põhines vanemate meenutustel. Townsendi sõnul aga peaksid uuringu tulemused kinnitama vanematele, et lapsel endal tohib lubada toiduvaliku üle otsustada, juhul kui vanemad pakuvad talle toiteainerikkaid valikuvõimalusi nagu puu- ja juurviljad ning proteiini- ja rauarikkad toidud nagu keedetud munad või liharibad.

Hea uudis on see, et enamik lapsi olid tervislikus kaalus, sõltumata sellest, kuidas neid imikutena toideti.

Mis puutub Townsendi, siis tema hoidis parajasti süles oma üheksakuust tütart, kui talle täna Inglismaale helistasin. Ja mida see laps õhtuks sööb? „Ta istub täna meiega lauda ja sööb sealihaviile, keedetud ube, natuke magusat maisi ja ilmselt veidi kartuleid,“ ütleb Townsend.

Nagu paljudel vanematel, kellel on rohkem kui üks laps, ei ole temalgi aega lapsele eraldi menüü valmistamiseks. Ja tema lapsed paistavad rõõmuga söövat kõike, mis pere söögilaual leidub.

Allikas: www.npr.org

Lisa kommentaar

Kommentaarid

Alkeemik
2018-11-12 16:58:50

Henderson Elizabeth
Dr joy is a trust worthy spell caster and he will be of great help to you. I never believed in spell casting but After 4 years of marriage my husband left me because I lost my womb, and i was unable to give birth to children. I felt like my life has come to an end, and i almost committed suicide, i was emotionally down for a very long time, but thanks to this spell caster called Dr joy whom i met online after my friend Becky Ross told me how he also helped her to bring back her husband in less than 2 days. I believed her and decided to give Dr joy a try and i contacted him on his email joylovespell@gmail.com. and explained my problems to him. He laughed and told me that In less than 2 days, my Husband will come back to me again, and that he will restore my womb and i will give birth to children. At first i thought it was a joke but i took courage and believed as Dr joy has said and it did happen just as this Great spell caster said, My husband called me and was crying, begging for forgiveness. I forgive him and today i am so glad that all worries and problems has gone away, and we are even happier than before, another good news is that i am pregnant now, and very soon we will have our baby. Dr joy is really a gifted and a powerful spiritual man and i will not stop publishing him because he is a wonderful man. I advice you all If you have a problem and you are looking for a real and genuine spell caster to solve all your problems just Contact Dr joy on his email on joylovespell@gmail.com. because he will always help you to solve all problems. Once again thank you Dr joy. Thank you, thank you.
you can also call him or add him on Whats-app: +233558502814.
Kõik kommentaarid