Platseeboefekt aitab demonstreerida mõistuse tervendavat väge

Harvardi Meditsiinikooli eksperdid soovitavad platseeboefekti suhtuda positiivsemalt. Eksperdid on jõudnud järeldusele, et mõttejõud võib osutuda erakordselt tõhusaks vahendiks inimeste tervendamisel, keskendudes oma uurimuses füsioloogilistele muutustele, mida on seostatud platseeboefektiga.
Kommentaare: 87

Intuitsioon

Igal inimesel on intuitsioon, see on osa inimeseks olemisest. Sinu intuitsioon räägib sinuga iga päev, iga minut, iga sekund, nii suurte kui väikeste asjade ja olukordade puhul. Kahjuks suur osa inimesi ei ole sellest häälest meie sees üldse teadlikud või siis nad ei oska seda kuulata ja ära tunda.
Kommentaare: 10

Mediteerimise kasust

Arvukad psühholoogilised uurimused on näidanud, et inimesed, kes regulaarselt mediteerivad, on keskmiselt õnnelikumad ja eluga rohkem rahul. Juba sellest üksi ju piisaks, et mediteerimisega algust teha, kuid vaatame siiski meditatsiooni kasu pisut lähemalt.
Kommentaare: 11

Vii oma elu tasakaalu

Tasakaaluseisund on sisemise rahu seisund, kus kogeme südamest tulevat elurõõmu ja oleme laetud eluenergiast. Meil on kindlustunne, et juhime ise oma elu – valime ja vastutame. Olles tasakaalus, oleme terved, meie immuunsüsteem on tugev ja silmad säravad elujõust. Ükski väline tegur ei saa hoida meie tasakaalu, see vägi on peidus meis endis.
Kommentaare: 7

Meditatsioon või medikamendid?

Doktor Ruth Buczynski otsib vastust küsimusele ja sõnamängule kas efektiivsem on ravimite kasutamine (inglise keeles medication) või meditatsioon (inglise keeles meditation).
Kommentaare: 10

Hingamine – side eluga

Kas sa vahel mõtled sellele, kuidas meie imeline keha töötab? Vahel on nii mõnus oma keha lihtsalt jälgida ja saada teadlikuks, mis meie kehades ja kehadega toimub. Võtame näiteks hingamise. Kas sa tead, millise kehaosaga sa hingad?
Kommentaare: 6

Alkeemia Akadeemia Joogafestivalil: Tiina Tiitus ja dr. Adik Levin

Alkeemia Akadeemia läheb sel nädalavahetusel Haapsallu Joogafestivalile, kus pühapäeval, 27. juulil toimuvad TIINA TIITUSE ja doktor ADIK LEVINI loengud.
Kommentaare: 16

10 fakti meditatsiooni kohta, millele sa ehk pole mõelnud

Meditatsiooni osas pole vastunäidustusi, see sobib nii vanadele kui noortele, nii tervetele kui haigetele, algajaile ja edasijõudnutele. See aitab meelel rahuneda, emotsioonidel lahustuda ning parandab kontsentratsioonivõimet ja mälu.
Kommentaare: 8

Midagi hingele: Pärast lapse rääkima õpetamist tutvusta talle vaikimist. Ja endale ka

Kas mäletad kui pikalt sa pärast rääkima õppimist järjest vait oled olnud? Istu maha ja tuleta meelde. Paljudele ei meenu päevagi, mil poleks suud lahti tehtud. Kui õpid koos lastega vaikima, lood oma pereellu imelise uue mõõtme.
Kommentaare: 22

Kuidas vabaneda kurnavatest mõtetest ja tunnetest

Milliseid tehnikaid kasutada, kui soovid vabastada end pingeid ja ebamugavust tekitavatest emotsioonidest? Kuidas saavutada sisemine vaikus ja tasakaal?
Kommentaare: 7

10 põnevat fakti unenägude kohta

Unenäod on läbi aegade inimestele huvi pakkunud. Mõned kirjutavad hommikuti oma unenägusid üles ja otsivad neile seejärel tähendust, teised unustavad need kiirelt. Kaitstud pole nende eest aga keegi, sest kõik inimesed näevad unenägusid. Mida me võiks unenägude kohta teada?
Kommentaare: 6

Armastus ja armukadedus

Leides tõelise armastuse suhtes teise inimesega, muutume temast mingis osas sõltuvaks. Temal on võim panna meid tundma sedavõrd imeliselt. Ja mis võiks olla hirmsamat kui tema kaotamine? Lahendus on õppida usaldama ja anda teine vabaks.
Kommentaare: 10

Mis paha tuju põhjustab ja kuidas sellest üle saada?

Sageli on meil raske leida enda meeleolu languse põhjust. Kuid just põhjuse leidmine on see, mis aitab meil pahura tujuga sobival moel toime tulla.
Kommentaare: 4

Armasta ennast!

Alati ei nõua enese eest hoolitsemine palju, piisab jalutuskäigust looduses, mõnest enesearengu praktikast või mõnusast joogatunnist. Jooga harrastamine tähendab aja võtmist iseendale - selleks, et elada rahulikumat ja harmoonilisemat elu.
Kommentaare: 8

Kuidas kadedus enda kasuks tööle panna?

Kadedus edastab sulle väärtuslikke sõnumeid. Kuid enne, kui need sinuni jõuavad, peavad need läbima mitu takistust selle tunde eitamisest kuni mahasurumiseni välja.
Kommentaare: 8

Elutervest egoismist

Olen ise oma õnne sepp. Ma usun, et kõigi jaoks lapsepõlvest tuntud ütlus. Küllap on see tuttav sullegi. Kas oled siis sepistanud endale just sellise elu, millest oled alati unistanud? On su elu ikka sinu enda sepistatud või oled lasknud seda kellelgi teisel teha?
Kommentaare: 6

Kas Facebook teeb õnnetuks?

Suhtlusvõrgustik Facebook sai veebruaris kümneaastaseks. Selle aja jooksul on psühholoogid pidevalt üritanud aru saada, kuidas sellised suhtluskeskkonnad inimestele mõjuvad.
Kommentaare: 4

Rännakumeetod ja tema sügavamad hoovad. Tee kannatusest ja eluraskustest välja

"Rännak ei andnud mulle mitte midagi juurde - ta ei sundinud mind mitte midagi lisama, vaid ta aitas ja aitab siiamaani ära võtta. Ta aitab mul lahti lasta. Ta aitab mul kogeda, et elu on turvaline. Ja kangas, millest elu on kootud - mis on sügavam, kui kõik see kannatus pealispinnal - on puhas armastus," jagab Joonas Saks oma vabanemise kogemust.
Kommentaare: 4

Dalai-laama annab esmakordselt Baltikumis budistlikke õpetusi

Tiibeti usujuht ja Nobeli rahupreemia laureaat Tema Pühadus XIV dalai-laama Tenzin Gyatso annab 5. ja 6. mail budistlikke õpetusi Riias, Kipsala rahvusvahelises messikeskuses. Tänu ühendusele Tiibeti Sõbrad on ka huvilistel Eestist hea võimalus sündmusel osaleda.
Kommentaare: 3

Tunnete temperatuur

Teadlased on juba kaua kahtlustanud, et emotsioonid on seotud mitmete füsioloogiliste muutustega, ning nüüd on uuringud näidanud, et emotsionaalsed seisundid on seotud konkreetsete aistingutega – seda sõltumata inimese kultuurist.
Kommentaare: 8

Tõeline jumalaosake

Minu jaoks on "Tõeline jumalaosake" ühe noore inimese häbi lugu. Mis juhtub ühe inimesega, kui ta adub, et mingite olude kokkulangemisel pole tal enam kontrolli oma elu üle, vaid elu kontrollib teda? Häbitunne takistab tal ohje tagasi enda kätte võtmast. Häbi pärsib suhteid, kärbib unistusi, võõrandab teistest ning iseendast. Kas häbi vastu on rohtu?
Kommentaare: 3

Uuring: õnnelikkusel on geneetiline eelsoodumus

Teadlased on avastanud, et õnnelikkusel võib lisaks väliste tegurite mõjule olla ka geneetiline eelsoodumus, mis väljendub keha endokannabinoidsüsteemi kaudu.
Kommentaare: 4

Kuidas aidata polkovniku leske?

Hüpohondria ehk nn. polkovniku lese sündroomi puhul võib täheldada teatud iseloomulikke käitumuslikke ja psühholoogilisi ilminguid. Kuidas ära tunda, kas kodus on polkovniku lesk? Kuidas temaga suhelda?
Kommentaare: 2

Miks meil on vaja tervisenõustajaid, tervisetoetajaid, tervisevedureid?

Tervis ei ole ainult riigi, omavalitsuse või arstide mure – tervis on meie kõigi kalleim vara ning igaüks saab oma tervise heaks ise palju ära teha. Vahel on aga just selle esimese sammu tegemine lausa põrgulikult raske.
Kommentaare: 2

Inimese elu kujundavad uskumused

Uskumuste süsteem nagu seaduseraamat, mis juhib meie meelt. Kõik meie sisemised hinnangud põhinevad seaduseraamatul, isegi siis, kui need lähevad meie sisemise loomusega vastuollu.
Kommentaare: 2

Keha kui superorganism: soolestiku mikrofloora

Teadlased on üha enam hakanud tunnustama soolestiku mikrofloorat kui ühte alahinnatud "organit". Võib-olla on isegi õigem vaadelda oma keha kui superorganismi, mis koosneb arvukatest sümbioosis elavatest mikroorganismidest.
Kommentaare: 2

TÄNA: Almer Jansu viib gongihelidega sisekosmilisele rännakule

Täna, 5. novembril kell 20 toimub Tallinnas Rootsi-Mihkli kirikus Almer Jansu gongide ja kristallkausside kontsert ehk meditatiivne heliderännak. Metallist gongi helide tervendavat mõju peab ta eriti oluliseks just praegu, sügisel.
Kommentaare: 2

Kujutlusvõime mõjutab taju arvatust rohkem

See, mida näeme või kuuleme n-ö oma peas, võib muuta meie tegelikku taju, avastasid Rootsi Karolinska instituudi teadlased.
Kommentaare: 3

Teraapiatants: tantsi end terveks!

Sel nädalavahetusel, 8.-9. juunil toimub Tallinnas Mehhikost pärit võrratu teraapiatantsu õpetaja Maria Martinez Ros'i kursus, mis on võimas psühhoteraapia vahend läbi loomingulise liikumise.
Kommentaare: 2

Sõnade vägi

Päevik aitab leida tähenduse. Kirja läheb see, mis on emotsionaalselt tähtis. Kui paneme olulised elusündmused kirja, siis jäädvustame hetke nii, nagu seda hetkel tajume. Hiljem kirjapandut uuesti lugedes taipame, et kogemused on nagu pärlid üksteise järel reas, iga järgmine on välja kasvanud eelmisest, iga mõtte ja teoga loome oma tulevikku.
Kommentaare: 2

Keha – meie tark nõuandja

Kui räägime ülekaalust, siis siin on harva põhjuseks teadmatus, kui palju või mida süüa. Ajakirjad ja blogid on täis soovitusi, kuidas õigesti või kaalualandavalt toituda. Miks on siis ikka nii paljud inimesed oma kehakaaluga hädas?
Kommentaare: 2

Muusika paneb aju särama

Meeldiva muusika kuulamisel on organismile sarnane mõju, kui maitsva toidu söömisel või paaritumisel – ajus vallandub naudingut pakkuv virgasaine, mis stimuleerib tegevust jätkama.
Kommentaare: 4

Ärevusega silmitsi

Arstide sõnul ärevushäiresse haigestumus aina kasvab. Pidev ärevus võib esile kutsuda terviseprobleeme nagu peavalu, lihaspinge kaelas ja seljas, unehäired ning depressioon. Kus peituvad ärevushäire tõelised põhjused ning kuidas leida probleemile lahendust?
Kommentaare: 5

Isaarmastus on üks suurimatest lapse arengut mõjutavatest teguritest

Isaarmastus panustab lapse arengusse sama palju – ja vahel isegi rohkem – kui emaarmastus. See on üks paljudest avastustest, mis tehti uue ulatusliku analüüsi abil, uurides vanemliku halvakspanu ja heakskiidu jõudu meie isiksuse kujundamisel lapsepõlve ja täiskasvanuea vahel.
Kommentaare: 14

Bakterid – uued antidepressandid

Tervislikud bakterid soolestikus on seotud depressiooni ja teiste psühhiaatriliste haiguste ennetamisega. Probiootikumid taastavad soolestiku "häid" baktereid ja seega võivad osutuda parimaks ja ohutuimaks alternatiiviks depressiooni vastu võitlemisel.
Kommentaare: 2

Mobiiltelefonid loodi rahvastiku sujuvaks vähendamiseks, helistamine on kõigest sekundaarne funktsioon?

Kas vastab tõele, et mobiiltelefonidest, WiFi-võrkudest ja juhtmeta telefonidest (DECT) tulev kõrgsageduslik elektromagnetkiirgus ajab meid esmalt hulluks ja seejärel tapab tervise?
Kommentaare: 19

Sundsööja on hüljanud iseenda

Sundsöömine nagu igasugune muu sõltuvus on seisund, kus teatud tegevusest tekkiv meeldiv elamus muutub inimesele peagi siduvaks vajaduseks, millega toime tulla on keeruline.
Kommentaare: 2

Heade vibratsioonide teadus: Kuidas mõtteerksus tegelikult toimib?

Mõtteerksuse saavutamine meditatsiooni teel on aidanud inimestel mõistust tervena hoida, surudes maha negatiivseid mõtteid ning julgustades positiivsemat meelelaadi. Inimesed, kes on saanud kasu mõtteerksusest, kinnitavad meetodi tõhusust. Aga kuidas täpselt see toimib?
Kommentaare: 3

Soovitusi muutuval ajal stressiga võitlemiseks III osa

Kolmas ja ühtlasi viimane osa praktilistest nõuannetest, mis aitavad paremini toime tulla siis, kui elus on pingelised ja stressirohked perioodid.
Kommentaare: 2

Täna stardib Alkeemia Akadeemia!

Eluülikooli täiendõpet pakkuv sündmustesari Alkeemia Akadeemia stardib täna õhtul kell 18 kinos Sõprus. Teemaks sõltuvustest vabanemine: Aigi Vahing, Ain Mäeots, Tommyboy + mängufilmi "Deemonid" eelesilinastus.
Kommentaare: 2

Soovitusi muutuval ajal stressiga võitlemiseks II osa

Jätkame eelmisel nädalal alustatud artikliga, mis sisaldab häid soovitusi stressiga toime tulemiseks. Neid lihtsaid nõuandeid järgides on keerukatel aegadel lihtsam säilitada positiivne meeleolu ja kindlustunne.
Kommentaare: 2

ALKEEMIA AKADEEMIA alustab hooaega!

Eluülikooli täiendõpet pakkuv sündmustesari Alkeemia Akadeemia avab hooaja 31. OKTOOBRIL kell 18 kinos Sõprus SÕLTUVUSTE teemalise õhtuga. Teemat käsitlevad läbi isikliku kogemuse raamatu "Valik" autor AIGI VAHING ning AIN MÄEOTS & TOMMYBOY, õhtu kulmineerub mängufilmi "DEEMONID" eelesilinastusega.
Kommentaare: 2

Soovitusi muutuval ajal stressiga võitlemiseks I osa

See artikkel on mõeldud kõigile, kes kannatavad liigse stressi all, mille on põhjustanud praegusel kiirelt muutuval ajastul aset leidnud ülemaailmne rahanduskriis, loodusõnnetused, maailmas kestvad sõjad või isiklikud probleemid.
Kommentaare: 2

10 tarkusetera naise tervise hoidmiseks holistiliselt terapeudilt ja rahvusvahelise bestselleri "Sa oled see, mida sööd" autorilt Dr. Gillian Mckeithilt.

Gillian McKeith’i raamat "Naise tervis“ on tervise teejuhiks naistele igas eluetapis, pakkudes retsepte tervise tugevdamiseks ja terviseprobleemide leevendamiseks.
Kommentaare: 7

Väikelapse emotsionaalne trauma võib pärssida vaimset arengut

USA teadlaste poolt läbi viidud pikaajalise uuringu käigus jälgiti 206 lapse arengut sünnist kuni kaheksanda eluaastani. 1975. aastal alguse saanud uuringus vaadeldakse, millised tegurid mõjutavad individuaalset arengut.
Kommentaare: 2

Tervislik toit ja elustiil hoiavad stressi eemale

Stress näitab reaktsiooni igapäevaelu raskustele ning tekitab organismis pinge. Ekspertide hinnangul on 90% haigustest seotud stressiga. Ärge alahinnake tervisliku toitumise ja elustiili rolli oma keha ja meele tasakaalustamisel, et edukalt toime tulla kõigega, mida elu teile ette toob.
Kommentaare: 5

Maailmas kõige levinum psüühikahäire on ärevushäire

Kliiniline depressioon ja ärevushäired on probleemiks kõikjal maailmas. Austraalia teadlased leidsid kahe ülemaailmse depressiooni ja ärevushäirete uuringu kokkuvõtteid tehes, et Läänes on rohkem levinud ärevushäired ja Aasias depressioon.
Kommentaare: 3

"Ajupesu" demagoogia ja inimeste mõjutamine eile ja täna.

Mõni aeg tagasi ilmus Pilgrimi kirjastuselt „Psühholoogiasarjas" tähelepanuväärne ja intrigeeriva pealkirjaga teos "Ajupesu“. Kathleen Taylori teos on esimene tõestuspõhisel psühholoogial ja sotsioloogial põhinev ,"ajupesu“ käsitlus eesti keeles.
Kommentaare: 7

Psühholoog, psühhoterapeut, nõustaja? Kes nad on ja kes aitab SIND?

Kui inimene oma elu või tunnetega puntrasse jookseb, on lähedastel ja tuttavatel talle tihti esmaseks soovituseks – mine teraapiasse. Mida see soovitus õigupoolest aga tähendab, kirjutab psühholoogiatudeng Triin Ülesoo ajakirjas Psühholoogia Sinule.
Kommentaare: 5

Nuta ära

Viimased ajad sosistavad paraku liiga tihti, et tugev inimene on ühiskonna ilmasammas. Millega meie tugevust õieti mõõdetakse? Kas vaid väljapeetud, teadlikult kontrollitud käitumise ja korrektse kaalutleva silmavaatega inimesed teavad, kus asub sisemise jõu ja väärikuse võti?
Kommentaare: 7