Täna saabusid Eestisse Mehhikost Nayariti osariigist pärit huicholi rahva esindajad Don Custo, Mama Chali ja Modesto Rivera, kes tutvustavad siin oma kultuuri ja kombeid, ilmavaadet ja muusikat.
Proovi rahustada oma meelt ja avada südant selle lihtsa armastuse meditatsiooniga. Lase headel energiatel voolata oma sees ja sellest läbi, saada ka teistele armastuse energiat.
Paremat homset loovaid häid tegusid teha ning elu hinnalisuse üle mõtiskleda saab igaüks, olenemata kultuurist või usulisest taustast. Tiibeti hea karma kunstis kasutatakse lisaks aga ka vaid budismis levinud peenelt lihvitud harjutusi, mis meie tavaarusaamast eristuvad, nimetades neid ebaharilikeks harjutusteks.
Rikkumatu kavatsuse ja hea motivatsiooni abil võib kõik saada täiuslikult heaks karmaks. Karmajooga tegemine võib viia tulemuseni, kus te kogete õnnelikku meelt, paremat elukvaliteeti, sisemist rahu ja rõõmu.
Kui tahad hakata tegelema süsteemselt vaimsete praktikatega, siis tiibeti kultuuris paneb õpetaja Sind esmalt keskenduma viiele inimese meelt ja motivatsiooni pööravale ning inimelu olemust väärtustavale mõttele.
Üha rohkem inimesi toovad asjade ja sündmuste mõtestamisel põhjendusena välja sõna "karma", imetledes või ka kadestades neid, kel tundub olevat mõnusat elu loov hea karma ning tundes hirmu halva karma ja selle tagajärgede ees.
8.-10. augustil on harukordne võimalus näha Hobuveskis toimuval reliikviate rändnäitusel Śākyamuni Buddha ning tema õpilaste ning müütiliste ja kuulsate Tiibeti budistlike pühakute – Padmasambhava, Marpa, Milarepa, Atīśa, Dromtoni ja Tsongkhapa – säilmeid.
Homme, reedel kell 15 toimub Viljandis Koidu seltsimajas Raadio 2 saate "Hallo, Kosmos!" avalik salvestus, kus mängivad mõttemänge folklorist Anzori Barkalaja, elukutseline elu uurija Erki Kaikkonen ja antropoloog Marje Ermel.
Mõned joogastiilid on intensiivsed ja jõulised ning teised lõdvestavad ja meditatiivsed. Ükskõik, millise stiili valid sina, jooga on suurepärane võimalus oma keha venitada ja tugevdada ning fokusseerida ja lõdvestada oma meel.
Kas mäletad kui pikalt sa pärast rääkima õppimist järjest vait oled olnud? Istu maha ja tuleta meelde. Paljudele ei meenu päevagi, mil poleks suud lahti tehtud. Kui õpid koos lastega vaikima, lood oma pereellu imelise uue mõõtme.
Peamine põhjus, miks sa tunned end paremini peale joogatundi, seisneb elujõu liikumises, mis viib sind paremini tasakaalu, muudab sind terviklikuks ja sobib sinu mentaalsete või füüsiliste vajadustega.
Suvise päevapesa aeg on looduse ja looduga tihedaks suhtlemiseks, suhte taasuuendamiseks ja kinnitamiseks. Selleks sobivad kõiksugu tegevused looduses, mis teevad rõõmsaks, ärksaks, keskendunuks ja ennast unustavaks kõike korraga.
Eestimaa on täis müstilisi ning huvitava ajalooga paiku, mida tasub kindlasti suvise puhkuse ajal külastada ja enda jaoks avastada. Pühapaikadega seotud põnevad kohalood, uskumused ja kombed on väärt hoidmist ja austamist.
Tema Pühadus andis esmakordselt Baltikumis budistlikke õpetusi. Esimese päeva teemadeks olid lisaks Südasuutra seletamisele tõdemus, et inimkonnal on aeg oma arengus edasi liikuda ning lahendada konflikte mitte vägivalla, vaid läbirääkimiste teel.
Europarlamendi valimispäeva eelõhtul, täna, laupäeval kell 21 avaneb Eesti publikul ainukordne võimalus kuulata Estonia kontserdisaalis elavat legendi ja tõelist oma ala maailma tippu - India bambusflöödi virtuoosi Pandit Hariprasad Chaurasiat.
Proovi lihtsalt meditatsiooni "Rännak kehas". Meditatsiooni eesmärgiks võib olla rahunenud meelega millegi parem mõistmine või arusaamine, aga ka lihtsalt lõõgastumine, rahunemine, puhkus.
Tiibeti usujuht ja Nobeli rahupreemia laureaat Tema Pühadus XIV dalai-laama Tenzin Gyatso annab 5. ja 6. mail budistlikke õpetusi Riias Kipsala messikeskuses. Õpetused on jälgitavad ka otseülekandena internetis.
Tiibeti usujuht ja Nobeli rahupreemia laureaat Tema Pühadus XIV dalai-laama Tenzin Gyatso annab 5. ja 6. mail budistlikke õpetusi Riias, Kipsala rahvusvahelises messikeskuses. Tänu ühendusele Tiibeti Sõbrad on ka huvilistel Eestist hea võimalus sündmusel osaleda.
"Viis tiibetlast" toimib tasakaalustava harjutuste kompleksina, mis tugevdab kogu keha. Mõju ulatub nii siseelundite kui näärmeteni. Harjutused ei nõua erilist painduvust ega jõudu, aga nad avavad ja tasakaalustavad energia voolamist keha energiakeskustes. Samas elustavad nad vastavate närvide, siseelundite ja näärmete tegevust.
5. aprillil kell 18.00 toimub Kullo Lastegaleriis Tiibeti teeõhtu, kus külaliseks on Tallinnas elav Tiibeti Laama – Laama Drupon Sangyas Rinpoche. Pakutakse traditsioonilist tiibeti teed, esitletakse Chöd ravirituaali ning tehakse Laama juhendamisel lihtsat meditatsiooniharjutust.
Esmaspäeval, 30.12 Tallinnas ja teisipäeval, 31.12 Pärnus toimuvatel Tiibeti jogiini kontsertidel kuuleb Tiibeti tänapäevaseid laule, vanu rahvaviise ning vaimsete harjutustega seonduvaid helisid.
15. novembril kohtusid Üllar Saaremäe ja Jaanus Rohumaa üle kümne aasta taas laval - et lõpuks ellu viia 20 aasta tagune unistus, mida nad on jaganud juba teatrikoolist saati.
Uue sajandi algul andis Dalai-laama välja 18 reeglit eluks. Need reeglid võiks meile kõigile igapäevaselt teed juhendada. Igal juhul on tegemist väga heade ja aegumatute juhistega, mida tasub endale vahest meelde tuletada.
Teaduse pooldajad usuvad, et surm on lõpp, samas spiritualistid usuvad, et keha on vaid füüsiline anum, mis kannab igavest energeetilist teadvuse aspekti ehk hinge, mis kandub uude kehasse.
Spirituaalseks inimeseks saamise esimeseks alustoeks on aus perekond, teeskluseta ja liialdusteta religioosne praktika, mõistlikult elatud ja väljendatud usk ning võime küsimustele ja kahtlustele vastata või need ka ausalt nii jätta.
Sel nädalavahetusel, 25.-28. juulil Juminda poolsaarel toimuva Indiaanilaagri ehk nelja päevase vaimse kogunemise süda on indiaanirahva pärimuse kandja, üks 13 Põlisrahva Vanaemade Nõukogu asutajaliikmest, väekas Naine - Mona Polacca Arizonast.
Eesti vanim vaimne keskus ja ökokogukond avab uksed kõikidele huvilistele sel laupäeval, 1. juunil kell 12. Juubelipidustused kulmineeruvad õhtuse tantsu, laulu ja Jagaspace'i muusikaga.
12. detsembril 2012 kell 12.00-13.00 loome ühise südameruumi rahu ja tasakaalu võimendamiseks. Kui tunned, et tahad ja suudad luua armastuse energiast keerise, mis planeedi Maa tuuma läbides keerisena lõimub galaktilise võre kristallidega, ühendades meid kõiki toitvasse valguspalli, ühine meiega.
Jasmuheen on kirjutanud mitmeid inimesi vaimsel kasvamisel ja oma tõelise jumaliku olemuse meenutamisel toetavaid raamatuid. Praegusel ajal reisib ta terves maailmas ja peab vaimsele kasvamisele suunatud seminare.
7. oktoobril kell 14 maiustasid kujuteldava pidulaua taga multidimensionaalsete sise- ja väliskosmiliste hõrgutistega saatesarja avakülaline IGOR VOLKE ja saatejuht INGRID PEEK.
Kooli religiooni/usuõpetuse arengut on saatnud tulised vaidlused. On neid, kes peavad seda imevahendiks, mis varakapitalismi tormidesse sattunud ühiskonna päästab, on neid, kelle meelest on tegemist ajast ja arust õppeainega, mis suurendaks õpilaste niigi juba ülepaisutatud koormust.
Meediaärimees ja loomemajanduse korraldaja Ville Jehe räägib ajast ja energiast ja väärtustest, idamaistest võitluskunstidest ja taimetoitlusest, meediast ja majandusest, päikesetormidest, egost ja energiaröövlitest, vaimsusest ja elamisest teadvel olekus.
Armastud arvamusliider, vikaar, kiriku- ja kultuuriloolane arutleb olulistel ja ajatutel teemadel nagu ideed, Jumal, religioon, virgumine, ilu, vabadus, tõde, inglid, inimkond, kosmos ning palju muud huvitavat.
Kuna vananemine nõrgendab organisme ja viib surmani, on see vastuolus Darwini evolutsiooniteooriaga. Kuidas saab evolutsioon soodustada protsessi, mis imetajate puhul suurendab vanuse kasvades suremust ja vähendab paljunemisvõimet?
Kuidas, miks ja kelle jaoks on loodud universum? Kas loodus on meie liitlane ja sõber või peame temaga ka võitlema, et ellu jääda? Milline on meie suhe looduse ja universumiga?
O.Spengler'i filosoofilises suurteoses käsitletakse müstilisi kogemusi ja uskumusi. Autor näitab kuidas kõige olulisemad elus on vaimsus ja spirituaalsed tõekspidamised. Teos on leidnud arvukalt pooldajaid ja ka teravat vastuseisu.
Jooga on populaarne, isegi trendikas. Iga end vaimseks pidav inimene peab justkui tegelema joogaga. Jooga on aga midagi palju enamat kui küünlavalgusel spordiklubis võimlemine. Tänu Maailmaparandajate-videole teeme tutvust Kundalini jooga seesmise olemusega.
Üks ärevil mees tuli jooksuga Sokratese juurde. „ Kuule Sokrates, ma pean sulle rääkima, mis su sõber…”
„Pea kinni!” Katkestas teda Sokrates. „Kas lasksid ikka selle mida sa mulle rääkida tahad, läbi kolme sõela?”
„Läbi kolme sõela?” päris teine imestunult.
Maailmas, mis kubiseb mitmesugusest infost, muutub selektiivse tähelepanu valdamise kunst järjest olulisemaks.
See tähendab, et enesehüpnoos on oskus, mida tasuks igal juhul oma „tööriistakastis” hoida. Enesehüpnoos on lihtsalt üks enesekontrollile allutatud keskendumise vorm – võimas vorm, sest lubab keskenduda väga rahulikul lõdvestunud viisil. Eriti siis, kui teie ümber liiga palju asju toimub, tasub keskendumine end ära.
Arhitektuur ei ole pärit siit ilmast. Arhitektuuri olemus paikneb teispoolsuses. Tänapäeva inimestel on blokeeringud peal ja neile ei ole antud pääsu teistesse dimensioonidesse. Ainult üksikud sensitiivid, teadjamehed, mungad ja nn hullud omavad juurdepääsu loori taha.
Inimesed üle maa räägivad erinevaid keeli. Inglise, vene, hispaania, prantsuse...mida iganes. Olenevalt sellest, kel mis ind ja sisemine põlemine on, võiksime õppida neid järgemööda juurde ja selgeks. Paljud meist on küsinud enda käest: kas sa Inimese keeles rääkida oskad?
Armastus - see on tunne, mida soovib terve inimkond leida ja kogeda. Me ei otsi enam armastatut enda kõrvale, me otsime armastust enda sisse. Seda võimsat tunnet, mis annab meile jõu ärgata igal hommikul ning saata korda suuri tegusid. Seda põlevat leeki, mis annab meile soovi liikuda, rääkida, mängida, õppida, areneda ning jõuda oma unistustemaale.