Eksootika: Mehhiko põlisrahva huicholi esindajad tutvustavad Eestis oma pärandkultuuri

Täna saabusid Eestisse Mehhikost Nayariti osariigist pärit huicholi rahva esindajad Don Custo, Mama Chali ja Modesto Rivera, kes tutvustavad siin oma kultuuri ja kombeid, ilmavaadet ja muusikat.
Kommentaare: 5

Meditatsioon: armastuse sfäär

Proovi rahustada oma meelt ja avada südant selle lihtsa armastuse meditatsiooniga. Lase headel energiatel voolata oma sees ja sellest läbi, saada ka teistele armastuse energiat.
Kommentaare: 2

Hea karma kunst Tiibeti moodi, 4. osa

Paremat homset loovaid häid tegusid teha ning elu hinnalisuse üle mõtiskleda saab igaüks, olenemata kultuurist või usulisest taustast. Tiibeti hea karma kunstis kasutatakse lisaks aga ka vaid budismis levinud peenelt lihvitud harjutusi, mis meie tavaarusaamast eristuvad, nimetades neid ebaharilikeks harjutusteks.
Kommentaare: 5

Hea karma kunst Tiibeti moodi 3. osa

Rikkumatu kavatsuse ja hea motivatsiooni abil võib kõik saada täiuslikult heaks karmaks. Karmajooga tegemine võib viia tulemuseni, kus te kogete õnnelikku meelt, paremat elukvaliteeti, sisemist rahu ja rõõmu.
Kommentaare: 2

Hea karma kunst Tiibeti moodi 2. osa

Kui tahad hakata tegelema süsteemselt vaimsete praktikatega, siis tiibeti kultuuris paneb õpetaja Sind esmalt keskenduma viiele inimese meelt ja motivatsiooni pööravale ning inimelu olemust väärtustavale mõttele.
Kommentaare: 3

Hea karma kunst Tiibeti moodi, 1 osa. Ainuüksi mõtlemine karmast loob head karmat.

Üha rohkem inimesi toovad asjade ja sündmuste mõtestamisel põhjendusena välja sõna "karma", imetledes või ka kadestades neid, kel tundub olevat mõnusat elu loov hea karma ning tundes hirmu halva karma ja selle tagajärgede ees.
Kommentaare: 4

Reliikviad

8.-10. augustil on harukordne võimalus näha Hobuveskis toimuval reliikviate rändnäitusel Śākyamuni Buddha ning tema õpilaste ning müütiliste ja kuulsate Tiibeti budistlike pühakute – Padmasambhava, Marpa, Milarepa, Atīśa, Dromtoni ja Tsongkhapa – säilmeid.

"Hallo, Kosmos!" mängib Viljandi Folgil kosmilisi mõttemänge

Homme, reedel kell 15 toimub Viljandis Koidu seltsimajas Raadio 2 saate "Hallo, Kosmos!" avalik salvestus, kus mängivad mõttemänge folklorist Anzori Barkalaja, elukutseline elu uurija Erki Kaikkonen ja antropoloog Marje Ermel.
Kommentaare: 1

8 head põhjust, miks joogat harrastada

Mõned joogastiilid on intensiivsed ja jõulised ning teised lõdvestavad ja meditatiivsed. Ükskõik, millise stiili valid sina, jooga on suurepärane võimalus oma keha venitada ja tugevdada ning fokusseerida ja lõdvestada oma meel.
Kommentaare: 2

Midagi hingele: Pärast lapse rääkima õpetamist tutvusta talle vaikimist. Ja endale ka

Kas mäletad kui pikalt sa pärast rääkima õppimist järjest vait oled olnud? Istu maha ja tuleta meelde. Paljudele ei meenu päevagi, mil poleks suud lahti tehtud. Kui õpid koos lastega vaikima, lood oma pereellu imelise uue mõõtme.
Kommentaare: 22

Imeline praana: miks jooga paneb meid nii hästi tundma?

Peamine põhjus, miks sa tunned end paremini peale joogatundi, seisneb elujõu liikumises, mis viib sind paremini tasakaalu, muudab sind terviklikuks ja sobib sinu mentaalsete või füüsiliste vajadustega.
Kommentaare: 2

Miks tähistada suvist pööripäeva?

Suvise päevapesa aeg on looduse ja looduga tihedaks suhtlemiseks, suhte taasuuendamiseks ja kinnitamiseks. Selleks sobivad kõiksugu tegevused looduses, mis teevad rõõmsaks, ärksaks, keskendunuks ja ennast unustavaks kõike korraga.

15 pühapaika, mida suvel külastada

Eestimaa on täis müstilisi ning huvitava ajalooga paiku, mida tasub kindlasti suvise puhkuse ajal külastada ja enda jaoks avastada. Pühapaikadega seotud põnevad kohalood, uskumused ja kombed on väärt hoidmist ja austamist.

Dalai-laama: vägivald on iganenud nähtus, käes on dialoogi sajand

Tema Pühadus andis esmakordselt Baltikumis budistlikke õpetusi. Esimese päeva teemadeks olid lisaks Südasuutra seletamisele tõdemus, et inimkonnal on aeg oma arengus edasi liikuda ning lahendada konflikte mitte vägivalla, vaid läbirääkimiste teel.

Täna esineb Tallinnas India number üks muusik maailmas - Hariprasad Chaurasia

Europarlamendi valimispäeva eelõhtul, täna, laupäeval kell 21 avaneb Eesti publikul ainukordne võimalus kuulata Estonia kontserdisaalis elavat legendi ja tõelist oma ala maailma tippu - India bambusflöödi virtuoosi Pandit Hariprasad Chaurasiat.

Raagad - peenmateerias eksisteerivad elusolendid

Andekas muusik Krista Citra Joonas jutustas Raadio 2 saates "Hallo, Kosmos!" läbi muusika meie maailma ilmuvatest raagadest ja muusika metafüüsikast.

Kerge kehameditatsioon

Proovi lihtsalt meditatsiooni "Rännak kehas". Meditatsiooni eesmärgiks võib olla rahunenud meelega millegi parem mõistmine või arusaamine, aga ka lihtsalt lõõgastumine, rahunemine, puhkus.

Dalai-laama õpetusi Riias saab koos eestikeelse tõlkega jälgida otseülekandena internetis

Tiibeti usujuht ja Nobeli rahupreemia laureaat Tema Pühadus XIV dalai-laama Tenzin Gyatso annab 5. ja 6. mail budistlikke õpetusi Riias Kipsala messikeskuses. Õpetused on jälgitavad ka otseülekandena internetis.

Dalai-laama annab esmakordselt Baltikumis budistlikke õpetusi

Tiibeti usujuht ja Nobeli rahupreemia laureaat Tema Pühadus XIV dalai-laama Tenzin Gyatso annab 5. ja 6. mail budistlikke õpetusi Riias, Kipsala rahvusvahelises messikeskuses. Tänu ühendusele Tiibeti Sõbrad on ka huvilistel Eestist hea võimalus sündmusel osaleda.
Kommentaare: 3

"Viis tiibetlast"

"Viis tiibetlast" toimib tasakaalustava harjutuste kompleksina, mis tugevdab kogu keha. Mõju ulatub nii siseelundite kui näärmeteni. Harjutused ei nõua erilist painduvust ega jõudu, aga nad avavad ja tasakaalustavad energia voolamist keha energiakeskustes. Samas elustavad nad vastavate närvide, siseelundite ja näärmete tegevust.
Kommentaare: 6

Tiibeti teeõhtu Tallinnas

5. aprillil kell 18.00 toimub Kullo Lastegaleriis Tiibeti teeõhtu, kus külaliseks on Tallinnas elav Tiibeti Laama – Laama Drupon Sangyas Rinpoche. Pakutakse traditsioonilist tiibeti teed, esitletakse Chöd ravirituaali ning tehakse Laama juhendamisel lihtsat meditatsiooniharjutust.

Eestis annab kontserte ja vaimseid õpetusi väekas Tiibeti jogiini

Esmaspäeval, 30.12 Tallinnas ja teisipäeval, 31.12 Pärnus toimuvatel Tiibeti jogiini kontsertidel kuuleb Tiibeti tänapäevaseid laule, vanu rahvaviise ning vaimsete harjutustega seonduvaid helisid.

SIDDHARTA ehk Tema, kes jõudis kohale

15. novembril kohtusid Üllar Saaremäe ja Jaanus Rohumaa üle kümne aasta taas laval - et lõpuks ellu viia 20 aasta tagune unistus, mida nad on jaganud juba teatrikoolist saati.

Dalai-laama 18 juhist eluks

Uue sajandi algul andis Dalai-laama välja 18 reeglit eluks. Need reeglid võiks meile kõigile igapäevaselt teed juhendada. Igal juhul on tegemist väga heade ja aegumatute juhistega, mida tasub endale vahest meelde tuletada.
Kommentaare: 16

Teadus on tõestanud reinkarnatsiooni: pilguheit hinge rännakusse pärast "surma"

Teaduse pooldajad usuvad, et surm on lõpp, samas spiritualistid usuvad, et keha on vaid füüsiline anum, mis kannab igavest energeetilist teadvuse aspekti ehk hinge, mis kandub uude kehasse.
Kommentaare: 4

Kuidas saab kirik inimesi nende spirituaalsuse otsinguil aidata?

Spirituaalseks inimeseks saamise esimeseks alustoeks on aus perekond, teeskluseta ja liialdusteta religioosne praktika, mõistlikult elatud ja väljendatud usk ning võime küsimustele ja kahtlustele vastata või need ka ausalt nii jätta.
Kommentaare: 1

Nädala Alkeemik: Mona Polacca

Sel nädalavahetusel, 25.-28. juulil Juminda poolsaarel toimuva Indiaanilaagri ehk nelja päevase vaimse kogunemise süda on indiaanirahva pärimuse kandja, üks 13 Põlisrahva Vanaemade Nõukogu asutajaliikmest, väekas Naine - Mona Polacca Arizonast.

Lilleoru saab 20. aastaseks ja ootab kõiki juubelile!

Eesti vanim vaimne keskus ja ökokogukond avab uksed kõikidele huvilistele sel laupäeval, 1. juunil kell 12. Juubelipidustused kulmineeruvad õhtuse tantsu, laulu ja Jagaspace'i muusikaga.

Südamerahu Meditatsioon I 12.12.12

12. detsembril 2012 kell 12.00-13.00 loome ühise südameruumi rahu ja tasakaalu võimendamiseks. Kui tunned, et tahad ja suudad luua armastuse energiast keerise, mis planeedi Maa tuuma läbides keerisena lõimub galaktilise võre kristallidega, ühendades meid kõiki toitvasse valguspalli, ühine meiega.
Kommentaare: 1

Rahu saadik Jasmuheen

Jasmuheen on kirjutanud mitmeid inimesi vaimsel kasvamisel ja oma tõelise jumaliku olemuse meenutamisel toetavaid raamatuid. Praegusel ajal reisib ta terves maailmas ja peab vaimsele kasvamisele suunatud seminare.
Kommentaare: 2

"Hallo, Kosmos!" juubel: 100 kosmilist audiorännakut

7. oktoobril kell 14 maiustasid kujuteldava pidulaua taga multidimensionaalsete sise- ja väliskosmiliste hõrgutistega saatesarja avakülaline IGOR VOLKE ja saatejuht INGRID PEEK.
Kommentaare: 1

Religiooniõpetus - üldhariduse loomulik osa?

Kooli religiooni/usuõpetuse arengut on saatnud tulised vaidlused. On neid, kes peavad seda imevahendiks, mis varakapitalismi tormidesse sattunud ühiskonna päästab, on neid, kelle meelest on tegemist ajast ja arust õppeainega, mis suurendaks õpilaste niigi juba ülepaisutatud koormust.
Kommentaare: 4

Nädala Alkeemik: VILLE JEHE

Meediaärimees ja loomemajanduse korraldaja Ville Jehe räägib ajast ja energiast ja väärtustest, idamaistest võitluskunstidest ja taimetoitlusest, meediast ja majandusest, päikesetormidest, egost ja energiaröövlitest, vaimsusest ja elamisest teadvel olekus.

Nädala Alkeemik: TOOMAS PAUL

Armastud arvamusliider, vikaar, kiriku- ja kultuuriloolane arutleb olulistel ja ajatutel teemadel nagu ideed, Jumal, religioon, virgumine, ilu, vabadus, tõde, inglid, inimkond, kosmos ning palju muud huvitavat.
Kommentaare: 1

Vananemise evolutsiooni teooria

Kuna vananemine nõrgendab organisme ja viib surmani, on see vastuolus Darwini evolutsiooniteooriaga. Kuidas saab evolutsioon soodustada protsessi, mis imetajate puhul suurendab vanuse kasvades suremust ja vähendab paljunemisvõimet?

Maausust

Maausku pole keegi kunagi loonud, vaid see on tekkinud ja muutunud sellel maal koos põlisrahva - maarahvaga, lugematute põlvkondade jooksul.

Milline on looduse idee?

Kuidas, miks ja kelle jaoks on loodud universum? Kas loodus on meie liitlane ja sõber või peame temaga ka võitlema, et ellu jääda? Milline on meie suhe looduse ja universumiga?
Kommentaare: 2

Taarausust

Taarausk oma rituaalide ja tõekspidamistega on eestlaste päris oma usk. Mis on selle põhimõtted ja kust on see alguse saanud?

Oswald Spengleri ajaloolis-filosoofiline teos "Õhtumaa allakäik"

O.Spengler'i filosoofilises suurteoses käsitletakse müstilisi kogemusi ja uskumusi. Autor näitab kuidas kõige olulisemad elus on vaimsus ja spirituaalsed tõekspidamised. Teos on leidnud arvukalt pooldajaid ja ka teravat vastuseisu.

Meditatsioonid

Mõned lihtsad kuid tõhusad meditatsioonitehnikad, mis lasevad sul enda ja ümbritseva maailmaga paremini harmoniseeruda.
Kommentaare: 1

Teeme tutvust Kundalini joogaga

Jooga on populaarne, isegi trendikas. Iga end vaimseks pidav inimene peab justkui tegelema joogaga. Jooga on aga midagi palju enamat kui küünlavalgusel spordiklubis võimlemine. Tänu Maailmaparandajate-videole teeme tutvust Kundalini jooga seesmise olemusega.
Kommentaare: 7

Kas Jumala olemasolu saab tõestada?

Küsimus Jumala olemasolu kohta on läbi aegade pakkunud mõtteainet paljudele. Kas ta siis ikka on olemas, või on see siiski teaduslikult võimatu?
Kommentaare: 12

Sokratese kolm sõela

Üks ärevil mees tuli jooksuga Sokratese juurde. „ Kuule Sokrates, ma pean sulle rääkima, mis su sõber…” „Pea kinni!” Katkestas teda Sokrates. „Kas lasksid ikka selle mida sa mulle rääkida tahad, läbi kolme sõela?” „Läbi kolme sõela?” päris teine imestunult.

Kuidas leida Jumalat

Kas kõik maailma religioonid on tõepoolest ühesugused? Pilguheit hinduismile, budismile, islamile, kristlusele ja New Age'ile.
Kommentaare: 13

Andestamise meditatsioon

Andestamismeditatsioon aitab puhastada emotsionaalkeha ja aitab kaasa sujuvale arengule tänases kiirelt muutuvas maailmas.
Kommentaare: 1

Enesehüpnoos lihtsaks lõdvestumiseks

Maailmas, mis kubiseb mitmesugusest infost, muutub selektiivse tähelepanu valdamise kunst järjest olulisemaks. See tähendab, et enesehüpnoos on oskus, mida tasuks igal juhul oma „tööriistakastis” hoida. Enesehüpnoos on lihtsalt üks enesekontrollile allutatud keskendumise vorm – võimas vorm, sest lubab keskenduda väga rahulikul lõdvestunud viisil. Eriti siis, kui teie ümber liiga palju asju toimub, tasub keskendumine end ära.

Vilen Künnapu: Arhitektuuri olemusest

Arhitektuur ei ole pärit siit ilmast. Arhitektuuri olemus paikneb teispoolsuses. Tänapäeva inimestel on blokeeringud peal ja neile ei ole antud pääsu teistesse dimensioonidesse. Ainult üksikud sensitiivid, teadjamehed, mungad ja nn hullud omavad juurdepääsu loori taha.

Kas sa inimese keeles rääkida oskad?

Inimesed üle maa räägivad erinevaid keeli. Inglise, vene, hispaania, prantsuse...mida iganes. Olenevalt sellest, kel mis ind ja sisemine põlemine on, võiksime õppida neid järgemööda juurde ja selgeks. Paljud meist on küsinud enda käest: kas sa Inimese keeles rääkida oskad?