Veel ainult täna on avatud võimalus pääseda TEDxTallinnale!

Kiirusta, sest vaid kolmapäeva, 3. aprilli hilisõhtuni on võimalik Hooandjas registreeruda 3. mail toimuvale TEDxTallinn 2013 inspiratsioonikonverentsile.
Kommentaare: 1
TEDxTallinn pakub totaalset ajukümblust!

Kuidas väljuda mugavustsoonist ja astuda üle argirutiini piiri? Millal kaalub piiripealne risk üles tegevusetuse võlud? Kuidas nihutada piire ja ennast ületada? Kas piiri pealt näeb õiget suunda? Kas piire tõmbamata ei eksi kunagi? Kas veatus ja sirgjoonelisus on eesmärgid omaette või pelgalt piiri peal kõndimine? Kui igal asjal on piirid, siis kas piiritu vabadus on olemas? Kust saab aru, millal jõuab kätte viimane, kriitiline piir? Kas piir piirab ettevõtmisi või vaid piiritleb võimalusi?

Neile ja paljudele muudele küsimustele otsitakse ühiselt vastust 3. mail Salme kultuurikeskuses toimuval sündmusel TEDxTallinn 2013, mille pealkiri on "Piiri peal". Esinejate seas on mitmeid põnevaid tegelasi, keda muidu kuuleb Eestis rääkimas harva.

TEDxTallinn on kohalik, iseseisvalt korraldatud üritus, mis võimaldab kokkutulnud inimestel jagada TED-konverentsi sarnast kogemust. TEDxTallimn hõlmab ühtaegu TED-i kõnesid video vahendusel ja sõnavõtte elavas esituses, et tekitada süvitsiminevat diskussiooni ja suhtlust väiksemas grupis.

Sel aastal tuleb TEDxTallinn natuke teist teed pidi, kaasates rohkem oma sõpru ja huvilisi. Seepärast pöörduti Hooandja poole, et sealtkaudu leida särasilmseid kaasteelisi, kellega tänavusel inspiratsioonisündmusel kohtuda, koostegemise ja -mõtlemise väest innustuda ning astuda homsesse selgema silmapiiriga, et rännata tiivustava ideepagasiga uute tegudeni.

TEDxTallinnal osalevad sel korral vaid hooandjad ja täiendavaid pileteid müüki ei tule!


Registreeru ja hangi pääs läbi Hooandja ning saa osa ideedest, mis väärivad jagamist! http://tedx.ee/hooandja


TEDxTallinn 2013 esinejad (nimekiri täieneb):

Michael Vassar on futurist ja ettevõtja, personaalse meditsiini teenuseid pakkuva MetaMed Research'i teadusdirektor. Tema tegevuse laiahaardelisust kinnitavad nii kunagised töökohad (Rahukorpuse vabatahtlik, kooliõpetaja, mitmete start-up’ide asutaja ning tehisintellekti uurimisega tegeleva Singulaarsusinstituudi tegevjuht) kui ka uurimisteemad - molekulaarbioloogia, geneetika ja nanofüüsika.

Michael pole tänaseni leidnud ühtki "ametlikku" maailmavaadet, mis talle südamelähedane oleks, kuid vastukaaluks on ta loonud enda isikliku tõlgenduse, mis toetub nii reaalsetele kogemustele kui teiste omanäoliste mõtlejate ideedele. Tänapäeva meditsiinisüsteemi ümberkujundamisvajaduseni viis teda avastus, et enamik revolutsioonilisi arenguid arstiteaduses ei jõua mitte kunagi igapäevasesse praktikasse ja jäävad seetõttu patsiendile kättesaamatuks. http://en.wikipedia.org/wiki/Michael_Vassar

Igor Kotjuh
on Võrus sündinud Eesti poeet, tõlkija ja kirjastaja, kes mõtleb ja luuletab oma emakeeles, vene keeles. Üle kümne aasta on ta tegutsenud eestivene kirjanduse edendamise nimel ja olnud seeläbi "eelarvamustest vabama Eesti kujundaja", nagu kõlas 2011. aastal  Eesti Vabariigi presidendi noore kultuuritegelase eripreemiate jagamisel.

Ärateenitult, sest Igor Kotjuh on Eesti esimese kakskeelse kirjandusühenduse "Tuulelohe-Воздушный змей" asutajaliige, aastaid avaldanud kirjastajana kümnete kaasaegsete eestivene autorite loomingut; ta on kahe venekeelse luulekogu autor ja tõlkinud ise oma luuletused eesti keelde; lisaks tõlgib ta luulet ja esseistikat nii eesti kui vene keelde. Ta on pidanud loengukursusi nüüdisaegsest eesti kirjandusest Peterburi Riiklikus Ülikoolis ning eestivene kirjandusest Tartu Ülikoolis ja Tallinna Ülikoolis. Igori viimaseks tööviljaks on äsja käivitatud esimese eestivene kirjanduse portaal http://www.oblaka.ee/

Polly Higgins on advokaat, kirjanik ja visionäär, kes pärast pikki aastaid Londoni kohtutes diskrimineerimisjuhtumite ning äriõigusega tegelemist on võtnud oma peamiseks kliendiks planeedi Maa - ta unistab ökotsiidi lõpetamisest 2020. aastaks ning on teinud ÜRO-le ettepaneku lisada see viiendaks rahuvastaseks kuriteoks.

Ökotsiid on ühe paikkonna ökosüsteemide ulatuslik kahjustus, hävitamine või kadu. Ökotsiidi kriminaliseerimise taotlemiseks on alustatud üle-Euroopalist kampaaniat "Lõpetame ökotsiidi Euroopas / End Ecocide in Europe". Kokku loodetakse kodanikualgatusena koguda miljon allkirja, mis kohustab Euroopa Komisjoni ettepanekule vastama ja seda kaaluma. Hetkel on kampaania kogunud juba 14 500 allkirja oma kodulehel http://www.endecocide.eu/.

Ton Zijlstra rakendab digitaalse tehnoloogia avatuse, osaluse ja koostegemise teenistusse, sest usub, et viis, kuidas me töötame, õpime ja organiseerume, on võti paljude oluliste ühiskondlike probleemide lahendamiseks. Enam kui 15 aasta jooksul on ta osalenud mitmete praktikakogukondade sünni juures, luues sotsiaalmeedia, avatud digitaalse tootmise (FabLabs), avatud valitsemise (open government) ja avatud andmete (open data) algatusrühmi.

Filosoofia ja tehnoloogia taustaga Ton on töötanud nii kohalike, riiklike kui rahvusvaheliste valitsusüksustega ning tänagi on ta nende teemade eestkõnelejaks Euroopas (muuhulgas avaliku sektori teabe portaalis ePSiplatform). 2002. aastast peab ta oma huvide kohta blogi http://zylstra.org/blog

Kristjan Randalu on noorema põlvkonna üks omapärasemaid pianiste, helilooja ja arranžeerija. Ta on sündinud Eestis, kasvanud üles Saksamaal, õppinud Kölnis, Londonis ja New Yorgis ning mänginud koos paljude tuntud muusikute ja orkestritega, nagu Nguyên Lê, Dhafer Youssef, Ben Monder, Stuttgarti kammerorkester, ning esinenud kuulsates kontserdisaalides - Carnegie Hall,  Lincolni keskus NYC-is ja Berliini kontserdimaja.

Kristjan on esitatud Grammy nominendiks ning pälvinud arvukalt erinevaid jazz-muusika auhindu. 2012. aastal sai ta Eesti Muusikaauhinna parima jazzialbumi eest. Hoolimata oma rahvusvahelisest haardest veedab ta suure osa kontsertide-vahelisest ajast Viljandimaa metsade keskel, kus saab segamatult tööd teha  ja loodusest inspiratsiooni ammutada.
Rohkem infot: http://www.randalu.com/home

Okeiko on omamoodi haldjalik kunstnik, kes joonistab, pildistab ja filmib, kujundab helkureid ja kleepekaid ja riideid ning loob muusikapidudele taustavisuaale. Põhitegevuseks on tal karakterdisain, mis täpsemalt liigitub kawaii alla (jaapani keeles armas, nunnu).Viimased viis aastat seikleb ja rändab Okeiko koos kukujukudega, meeldejäävate võluolevustega - 2011. aastal võitsid nad Pepsi lühifilmide rahvusvahelisel konkursil peaauhinna. Kultuuripealinna ootussarja raames lõi ta Kadriorgu projekti "Fantaasiaaed".

Algusest peale omanäoline ja oma rida ajanud Okeiko pole kunagi ametlikku kunstiharidust saanud ning ehk just seetõttu näeb ta maailma teisiti ja väljendab seda lummavalt. Tema sooviks on luua maailm, kus ta ise elada tahaks - helge ja mõnus paik, kus inimestel oleks julgust unistada ja olla siiralt head. Töödega saab lähemalt tutvuda http://www.okeiko.planet.ee

Frida Monsén on inglise keele, rootsi keele ja sotsiaalteaduste õpetaja Stockholmis. Ta töötab uuenduslikus Vittra Telefonplani koolis, kus kõik õpilased kasutavad kooli poolt antud sülearvuteid ning traditsiooniliste klassiruumide asemel on kujundatud ainulaadne mitmekülgne õppekeskkond -  kooliruum mitte ei distsiplineeri, vadi motiveerib. See loob õppimiseks-õpetamiseks hoopis uusi viise ning esitab ka õpetajale teistsugused nõudmised ja väljakutsed.

Frida on pühendunud keelte ning kirjutamis- ja lugemisoskuse arendamisele ning ta töötab välja uusi, digitaalajastust tulenevaid õppimissituatsioone ja meetodeid. Nii kasutab ta õppetöös näiteks  sotsiaalmeediat ning juhib Gamification’i projekti, mis aitab õpilastel õpitut visualiseerida. Ta on alustanud 21. sajandi kooliraamatukogu loomist - Frida arvates pole raamatukogu enam füüsiline koht, vaid osa kaasaegsest kirjaoskusest, mille peaks omandama igaüks.


Robin Hanson on majandusprofessor George Masoni Ülikoolis USAs ja uurija Oxfordi ülikooli Inimtuleviku Instituudis. Ta on ekspert ennustusturgude alal ning tema eriliseks huviks on tulevikutehnoloogiad, näiteks tehisintellekt ja nanotehnoloogia ning nende mõju majandusele ja ühiskonnale üldisemalt. Oma poliitilistelt vaadetelt toetab ta "futurokraatiat" - ühiskonda, kus poliitilisi otsuseid tehakse avatud ennustusturgude abil.

Robin on väga mitmekülgse taustaga: bakalauruse- ja magistrikraad  füüsikas, doktorikraad aga sotsiaalteadustes, ta on NASAs tegelenud tehisintellekti ja Bayesi statistika uurimisega ning välja arendanud USA kaitseministeeriumi jaoks ennustusturu, mis prognoosib riigi poliitilist stabiilsust, majanduskasvu ja sõjalist võimsust. Robini ideed tekitavad tihtipeale vastuolulisi reaktsioone ning  ta sooviks on uurida, millise piirini on võimalik valitsuse ülesandeid detsentraliseerida. http://www.overcomingbias.com/author/robin-hanson

Peeter Jalakas on peavoolust kõrvalehoidev teatrijuht, julge ja sihikindel uuendaja ning oluliste ühiskondlike ettevõtmiste vedaja, kes tõstatab teemad, mida on mugavam maha vaikida, ja lükkab ühiskonnas käima muutused, mis on kujundanud meist paljude igapäevast elukeskkonda ja nauditavat kultuurimiljööd.

Jalakas on õppinud näitejuhtimist ja olnud käivitavaks jõuks nii VAT Teatri, trupi Ruto Killakund, festivali Baltoscandal kui Von Krahli teatri loomisel. Ühiskondlike teemade lahkamiseks on tal l veel teisigi kanaleid: ta on puhta toidu restorani Von Krahli Aed ja ökotoodete kaupluse Ökosahver omanik, üks  Eesti Rohelise Erakonna asutajaliikmeid, kunagine Tallinna Kultuurikatla juht ning lisaks veel 2011. aasta kultuuripealinna ühe esinumbri, Põhuteatri idee algataja. Muu hulgas on ta ehitanud omaenda maakodu täielikult elektriliselt iseseisvaks. http://et.wikipedia.org/wiki/Peeter_Jalakas

Rein Maran on filmimees, kes on veetnud määramatu hulga oma elust looduses looma- ja taimeriiki jälgides ning filmilindile jäädvustades. Uudishimu ja kirg õppida tundma ning kogeda võimalikult vahetult meie ümber paralleelselt eksisteerivaid maailmu, olgu see ämbliku või põdra oma, pole lasknud vanameistril meie õnneks kaamerat käest panna tänaseni. Vastupidi - Maran on ühtlasi filmistsenarist, -režissöör, -operaator, helisalvestaja ja produtsent ning just äsja tuli välja tema esimene dokumentaalfilm "Hiite lummus".

Rein Maran on Eesti kinokultuurile andnud palju, olles osalenud enam kui saja eri žanris filmi valmimise. Lisaks on ta tunnustatud õppejõud, hetkel õpetades Balti Filmi ja Meedia koolis, ning terve filmikoolkonna rajaja. Tänuväärne on ka tema roll loodushariduse ja loodussõbraliku eluviisi juurutajana. http://www.gaviafilm.ee/et

Leia TEDxTallinn Facebookist

Mis on TED ja TEDx?

TED on iga-aastaselt toimuv sündmus, kuhu kutsutakse kõnelema maailma juhtivamaid mõtlejaid ja tegijaid, et nad jagaksid teistega seda, mis neid kõige enam sütitab.

"TED" tuleb lühendatult sõnadest technology, entertainment, design – tehnoloogia, meelelahutus ja disain – kolm avarat valdkonda, mis aitavad ühiselt kujundada meie tulevikku. Õigupoolest hõlmab ettevõtmine laiematki teemaderingi, esitledes ideid, mis on olulised ükskõik millises valdkonnas. Osalejad on kutsunud TED-konverentse näiteks "totaalseks ajukümbluseks" või "neljapäevaseks rännakuks tulevikku". Paljudelt elualadelt pärinev publik – suurettevõtete juhid, teadlased, loomeinimesed, filantroobid – on peaaegu sama silmapaistev seltskond kui kõnelejad, kelle hulka on kuulunud Bill Clinton, Bill Gates, Jane Goodall, Frank Gehry, Paul Simon, Sir Richard Branson, Philippe Starck ja Bono.

Esmakordselt toimus TED 1984. aastal Californias, Montereys. 2001. aastal ostis Chris Andersoni mittetulundusühing nimega Sapling Foundation TED-i selle loojalt Richard Sail Wurmanilt. Viimastel aastatel on TED laienenud ja hõlmab ka rahvusvahelist konverentsi TEDGlobal, meediaalgatusi, nagu TED Talks ja TED.com, ning TED-i auhinda.

Järgides TED-i tunnuslauset – "Ideed, mis väärivad jagamist" – on TED algatanud programmi nimega TEDx.

TEDx on kohalik, iseseisvalt korraldatud üritus, mis võimaldab kokkutulnud inimestel jagada TED-konverentsi sarnast kogemust. TEDx-üritus hõlmab ühtaegu TED-i kõnesid video vahendusel ja sõnavõtte elavas esituses, et tekitada süvitsiminevat diskussiooni ja suhtlust väiksemas grupis. Need kohalikud ja iseseisvalt organiseeritud üritused kannavad tunnusmärki TEDx, kus x = iseseisvalt korraldatud TED-üritus. TED-konverents annab TEDx programmi jaoks üldised suunised, kuid kõik TEDx-üritused on organiseeritud iseseisvalt vabatahtlike poolt.

Kuula ja vaata kõnesid TED'i kodulehelt www.ted.com

Uuri TEDxTallinna kodulehekülge www.tedxtallinn.org

 

 

Lisa kommentaar

Kommentaarid

Alkeemik
2022-06-09 14:50:08
I suffered from what they called peripheral artery disease (PAD). I have been suffering for years, Me and my wife searched for a medical cure, and then we came across a testimony of a man who suffered the same and was cured by Dr Chief Lucky. So my wife and I contacted Dr Chief Lucky via an email and thank God he replied. I explained what was wrong and he sent me herbal medicines that helped heal me completely. I am happy to say that herbal medicine is the ultimate and Dr Chief Lucky I am grateful. You can contact him on his email: chiefdrlucky@gmail.com or whatsapp: +2348132777335, Facebook page: http://facebook.com/chiefdrlucky or website: https://chiefdrlucky.com/. Dr Chief Lucky said that he also specializes in the following diseases: LUPUS, ALS, CANCER, HPV, HERPES, DIABETES, COPD, HEPATITIS B, HIV AIDS, And more.
Kõik kommentaarid