Vesi on tervise alus – veepuudus muudab pahuraks ja paksuks

Suvel on lihtne meeles pidada, et tuleb regulaarselt vett juua. Palava ilmaga haarab igaüks pikemalt mõtlemata veepudeli järele. Kuid regulaarselt veejoomine on harjumus, mida ei tasu unustada ka siis, kui sügis saabub ja päike madalama kaarega käima hakkab.
Kommentaare: 14
Enne kui sirutad kõrge vererõhu või seedimisprobleemide korral käe ravimikarbi poole, mõtle korraks järele: kui palju sa päevas puhast vett jood?

Inimese keha sisaldab olenevalt vanusest 60–75% vett ning seetõttu ei ole ime, et selle tasakaalu häirimine toob kaasa palju terviseprobleeme. Veepuudus teeb sind haigeks ja ülekaaluliseks.

Vesi kaitseb organismi

Vee hulk inimese kehas sõltub vanusest: imikutel moodustab vesi 75%, noorukitel 65%, täiskasvanutel 60% ja eakatel inimestel 55% kehamassist. Vee kogus organismis langeb rasvumise korral ja tõsise ülekaalu puhul võib veesisaldus langeda isegi alla 40% kehamassist. See aga toob kaasa suure hulga uusi probleeme, kuna vesi on vajalik kõikide meie organismis toimuvate protsesside puhul. Seda on vaja toitainete ja hapniku transportimiseks kõigi keharakkudeni, toidu muundamisel energiaks ja toitainete omastamiseks. Vesi hoiab kehatemperatuuri stabiilsena ja kaitseb elutähtsaid organeid, osaleb kehavormide säilitamises ja on oluline naha tervisele. Vesi aitab organismil vabaneda jääkainetest: uriiniga väljuvad kehast paljud jääkained, vesi (pisarad, sülg) uhub ära ja lahjendab ärritavaid aineid.

Väsimuse puhul võib aidata klaas vett

Tundes ennast väsinud ja uimasena, tasub alustada klaasitäie puhta veega, millele võid sisse pigistada veidi värsket sidrunimahla. Veepuudus kehas aeglustab kõiki ensümaatilisi protsesse, mis toob kaasa väsimuse ja kurnatud oleku. Väsimus aga annab kehale signaali, et energia saamiseks võiks midagi süüa. Sageli näksime lõputult, kuna on tunne, et "tahaks midagi, aga ei tea mida". Sellisel puhul tasub alati alustada klaasitäie veega ning oodata – võib-olla vajas keha just seda. On teadusuuringuid, mis viitavad sellele, et regulaarne veejoomine aitab kiirendada ainevahetust ja vähendada kehakaalu.

Veepuudus ja kõrge vererõhk

Kõrge vererõhk on paljude jaoks suur probleem, mis võib osutuda isegi eluohtlikuks. Kui keha on normaalselt veega varustatud, siis on vere veesisaldus 92%. Kui see aga juba veidi langeb, siis on see üks põhjus vererõhu tõusuks. Soovitus ärrituse puhul klaas vett juua võib selles valguses osutuda elupäästvaks. Ajukude sisaldab 70–80% vett ning selle tasakaalu häirumisel tunneme ennast stressis ja pahurana. Ka vere kolesteroolitaseme tõusu üheks põhjuseks võib olla krooniline veepuudus, kuna keha toodab kolesterooli selleks, et rakutasandil veekadu ennetada.

Veepuudus halvendab allergiat ja astmat

Veekaotus toob kaasa hingamisteede ahenemise, kuna keha püüab väljahingatava õhu veesisaldust vähendada. Mida enam keha kaotab vett, seda enam toodetakse allergiliste reaktsioonide põhjuseks olevat ainet histamiini.

Vesi on kasulik nahale, seedimisele ja lihastele

Piisav veejoomine aitab hoida naha särava, terve ja noorena. Nahk on keha suurim eritusorgan – selle kaudu väljub palju toksiine ja jääkaineid. Veepuudus häirib selle protsessi toimimist ning muudab naha vastuvõtlikuks sellistele haigustele nagu dermatiit ja psoriaas, samuti aitab kaasa enneaegsele vananemisele.

Veejoomise puhul kardetakse sageli suurenenud koormust neerudele – eriti on see probleemiks vanematel inimestel. Kuid veejoomise piiramine neerude säästmise huvides toob kaasa hoopis vastupidise tulemuse. Kui neerudes ja põies kogunevad jääkained ja toksiinid ning samas napib vett nende väljauhtumiseks, siis loob see bakterite arenguks soodsa keskkonna ning võib põhjustada põletikku, valu ja soodustada neerukivide teket.

Seedimisprobleemide nagu soole- ja maohaavandid, soolepõletik ja refluks üheks põhjuseks on muu hulgas ka liiga vähene vee ja aluseliste mineraalide tarbimine. Lisaks on veetarbimise suurendamine üks esimesi lahendusi pideva kõhukinnisuse puhul: kui kehas napib vett, siis suureneb selle tagasihaare soolestikus. See aga muudab seedimise aeglasemaks ja väljaheite kõvaks.

Ka lihaste ja liigeste normaalseks toimimiseks on piisav veetarbimine väga oluline. Liigeste sisepinnad ja meie "vedrustus" peab olema normaalselt niisutatud. Ebapiisava veetarbimise puhul liigesekapsli taastumine aeglustub, liigesed jäävad nõrgemaks ning sellest võib tuleneda valu ja ebamugavus. Vee ja elektrolüütide puudusesse jäänud lihased hakkavad kergesti krampi minema. Sellel on väga reaalne põhjendus, miks kõik treenerid meenutavad sulle, et pead pidevalt treeningu vältel veidi vett jooma.

Kui palju ja millist vett juua

Nagu kõik muu meie kehas ja meie elus, peab ka veetase püsima tasakaalus. Liiga palju vett võib olla kahjulik, kuid enamasti on igapäevaelus kerge tekkima just veepuudus. Vesi kaob meie kehast pidevalt uriini, väljaheite, hingamise ja higistamisega. Veekadu suureneb soojas kliimas ja füüsilise aktiivsusega. Tasakaalu säilitamiseks tuleb kaotatud vesi tagasi saada.

Organismi veevajadus on 28–35 ml kehakaalu kilogrammi kohta. Näiteks 60 kg kaaluval inimesel on päevane veevajadus umbes 2 liitrit, 70 kg kaaluval inimesel kuni 2,5 liitrit, mida saadakse nii söökidest kui ka jookidest. Veevajadus sõltub vanusest, töö ja tegevuse iseloomust, tervislikust seisundist, ümbritsevast kliimast, suurenenud higistamisest (kuum ilm, raske kehaline töö) ja suurenenud soolatarbimisest.

Toidu veesisaldus oleneb oluliselt sellest, milline meie menüü on. Köögiviljades on keskmiselt 93% vett, mis on kombineeritud veetasakaalu säilitamiseks vajalike elektrolüütidega. Lihas ja jahutoodetes on aga veesisaldus väga madal. Selleks, et keha veetasakaalu säilitada, on soovitav tarbida vähemalt 1–1,5 liitrit puhast maitsestamata ja gaseerimata vett päevas. Sealjuures tasub meeles pidada, et kui tunned janu, siis on see juba märk liiga suurest veepuudusest – vett tuleks juua janu ennetamiseks.

Tarbitava vee kvaliteet on väga oluline

Kõige lihtsam ja säästlikum nii loodusele kui ka rahakotile on juua kraanivett. Selleks pead aga veenduma, kas sinu kodune kraanivesi on puhas. See peab olema maitsetu, lõhnatu ja värvitu. Erinevates piirkondades on kraanivee kvaliteet erinev – püüa välja uurida, kust sinu kodune kraanivesi pärineb ning kui vaja, siis soeta endale kvaliteetne veefilter, et joogivett puhastada.

Pudelivesi on paljudele mugav lahendus, kuid sellega kaasneb hulk probleeme. Ilmselgelt on igasuguse plasttaara kasutamine lisakoormus keskkonnale. Kuid lisaks sellele võib plasttaara pikemas plaanis rikkuda ka seda vett, mis sinna sisse villitud. Kindlasti on oluline, et plastpudelis vesi ei oleks kuuma ilmaga päikese kätte seisma jäänud – selline vesi vala kohe ära.

Maitsestatud veed võivad sisaldada suhkrut ning sünteetilisi maitse- ja värvaineid. Kui armastad mineraalvett, siis vaata järele, milliseid mineraale ja kui palju see sisaldab. Kui higistad palju, siis on mineraalvesi hea, kuna aitab taastada ka organismi soolavarusid. Kofeiini sisaldavad kohv, tee ja koolajoogid päevast veevajadust ei kata, kuna sarnaselt alkoholiga suurendavad need hoopis vedeliku väljutamist organismist, kuna kiireneb neerude tegevus ja suureneb higieritus.

Eestlastel on oluline eelis väga paljude maade elanike ees, kuna meie põhjavesi on valdavalt puhas ja seda on piisavalt. Vesi on elu alus ning vanad eestlased pidasid allikaid pühadeks paikadeks. Allikavett hindavad paljud inimesed ka tänapäeval parimaks. Vaata siit järele, kas sinu kodu lähedal on allikaid.

Allikas: www.telegram.ee

Lisa kommentaar

Kommentaarid

RUSEPH
2023-09-11 16:21:17
https://worldpassporte.com/ Do you urgently need a valid European passport, Driver’s license, ID, Residence Permit, toefl – ielts certificate and ….. in a couple of days but Not ready to go through the long stressful process? IF “YES ” you found yourself a solution as our service includes the provision of valid EU Passport, drivers licenses, IDs, SSNs and more at good rates.

https://worldpassporte.com/buy-drivers-license-online/

https://worldpassporte.com/buy-passport-online/

We make it easier for everyone to acquire a registered EU international passport, driver's license, ID Cards, and more regardless of where you are from https://worldpassporte.com/buy-a-class-b-drivers-license/

Visit the website: https://worldpassporte.com/

BUY DRIVER LICENSE

https://worldpassporte.com/buy-canadian-passport-online/

https://worldpassporte.com//buy-a-swiss-drivers-license/

https://worldpassporte.com/buy-a-us-passport-online/

https://worldpassporte.com//buy-passport-order-passport-online/

BUY REGISTERED PASSPORT ONLINE https://worldpassporte.com/

BUY EU PASSPORT ONLINE https://worldpassporte.com/

BUY DRIVER'S LICENSE ONLINE https://worldpassporte.com/

BUY REAL PASSPORT ONLINE https://worldpassporte.com/

WhatsApp contact: +44 7459 562803

https://worldpassporte.com/buy-real-drivers-license-online/
https://worldpassporte.com/buy-canadian-passport-online/
https://worldpassporte.com/buy-drivers-license-online/
https://worldpassporte.com/buy-uk-passport-online/
https://worldpassporte.com/buy-german-passport-online/
https://worldpassporte.com/buy-portuguese-passport-online/
https://worldpassporte.com/buy-spanish-passport/
https://worldpassporte.com/buy-australian-passport/
https://worldpassporte.com/buy-italian-passport/
https://worldpassporte.com/about-us/
https://worldpassporte.com/services/
https://worldpassporte.com/buy-toefl-ielts-online/
https://worldpassporte.com/buy-dual-citizenship-online/
https://worldpassporte.com/buy-id-card-online/

Buy Drivers License Online

Buy Registered Drivers License Online

Buy Real Drivers License Online

Buy Fake Drivers License Online

Buy Passport Online

Buy Registered Passport Online

Buy Real And Fake Registered Passport Online

Buy Registered IELTS | TOEFL Certificate Online

https://worldpassporte.com/buy-passport-online/

Buy United States Passports online

Buy Finland Passport online

Buy UK Passports online

Buy a German passport online | German passport application
German passport online

https://worldpassporte.com/buy-drivers-license-online/

Buy the United States Driver's License Online

Buy Finland driving license online

Buy UK driver's license online

Buy a German driver's license online

Buy German driver's license online | german driving license

Buy New Zealand driver's license online

Buy Latvian driver's license online

Buy Ireland driver's license online

Buy New Zealand passport online Buy

Latvia Passport online

Buy Ireland Passport online

Buy Denmark Passport online

Buy Portugal Passport online

https://worldpassporte.com/buy-passport-order-passport-online/

Buy Portuguese Passport Online | Buy Real And Fake Portuguese Passport Online

Buy Cyprus Passport for sale

Buy Luxembourg Passport online

Buy Turkish passport online

Buy Dutch passport online

Buy Norwegian passport online

Buy Poland Passport online

Buy Romania Passport online

Buy Serbian passport online

Buy Singapore Passport online

Buy Greece Passport online Buy

Hungarian passport online

Buy a French passport online Buy

US passport online Buy

Romanian passport online

Buy Slovenian passport online

Buy Slovak passport online Buy

Spanish passport online

Buy a Swiss passport online

Buy Thailand passport online

Buy Chile passport online

Buy Croatian passport online

Buy Canadian passport online

Buy Costa Rica Passports online

Buy Estonian passport online

Buy Australia Passport online

Buy Denmark driving license online

Buy Portugal driving license online

Buy Cyprus Driver License For Sale

Buy Luxembourg driver's license online

Buy Turkish driver's license online

Buy Dutch driver's license online

Buy Norwegian driver's license online

Buy Romania driver's license online
Buy Serbian driver's license online

Buy Australian driver's license online

Buy a German passport online

German passport application

https://worldpassporte.com/norway-drivers-license/

https://worldpassporte.com/buy-german-drivers-license-online/

https://worldpassporte.com/buy-uk-drivers-license-online/

https://worldpassporte.com/buy-austrian-drivers-license-online-2021/

BUY REAL PASSPORT ONLINE https://worldpassporte.com/

Contact WhatsApp: +44 7459 562803

BUY DRIVER LICENSE

We use real sophisticated materials for creating documents.

Whether real or fake documents, we use the same quality materials.

The same materials that are used by all the authorities are the same materials that we use to create real documents.

So everything will be 100% of the highest quality.

All of our documents bear the secret features and could be seen under UV light with full spectrum holograms.

We digitally scan the fingerprints you send us and register them in the alleged database system.

We assure all of our customers 100% SECURITY
Velton
2023-01-23 09:44:26
(Whatsapp: +357-961-68055) Hankige pass, ID-kaardid, juhiload ja muud dokumendid.


Pakume ehtsaid ja ehtsaid passe, juhilube, isikutunnistusi, TOEFL-i, IELTS-i, sünnitunnistusi järgmistele riikidele: Austraalia, Belgia, Brasiilia, Soome, Prantsusmaa, Suurbritannia, Iirimaa, Itaalia, Holland, Norra, Austria, Rootsi, Šveits , Hispaania, Suurbritannia, USA jt. Garanteerime teile 100% ehtsad dokumendid, mida saate kasutada mis tahes probleemi korral. meil on rahulolevaid kliente üle kogu maailma.


Võtke ühendust e-postiga: info@patenteitalianaonline.com
Whatsapp: +357-961-68055
privaatne e-post: diplomaticdocsassistance@yahoo.co.uk

https://patenteitalianaonline.com/

Osta Itaalia pass Internetist
Ostke Internetist Itaalia ID-kaarte
Ostke Internetist Itaalia juhiluba
Osta Itaalia kollast lehte Internetist
Osta Saksa passe Internetist
Osta Saksa ID-kaart Internetist
Osta Saksa juhiluba Internetist
Mis tahes passi saamiseks võtke meiega ühendust
Ostke juhiluba Internetist
Uuendage oma juhiluba
Tellige litsentsi duplikaat
Asendage juhiluba
Hankige uus juhiluba
Nime muutmine litsentsil
Aadressi muutmine

veebisait: https://patenteitalianaonline.com/
Takim
2022-06-04 18:15:56
I'm Takim Divine from the USA. I want to use this medium to thank the great man (DR. OWAN) for giving me herbs which result in my pregnancy as well and now i'm starting my own family. If you have any pregnancy issues or need your ex lover back. You can contact this great doctor OWAN
through his email: urgentspellcast448@gmail.com or WhatsApp number (+2348178923371) His Facebook page https://web.facebook.com/www.drsahabilovespellcastercenter1
NOTE; NO SIDE EFFECT A WORD IS ENOUGH FOR THE WISE. THANKS
He also cures all kinds of diseases including the one listed below,
1. HIV / AIDS.
2. HERPES 1/2.
3. CANCER.
4. ALS (Lou Gehrig’s disease).
5. Hepatitis B.
6. HYPERTENSION.
7. LOW SPERM COUNT.
8. ASTHMA.
9. VIRGINIA PROBLEM.
10. DIARRHEA.
11. PILE.
12. COLD SORE.
13. STROKE.
Contact him if you really need your man/woman back and be happy like me too. IF YOU NEED SETTLEMENT IN EVERY AREA OF YOUR LIFE, GIVE THIS MAN A TRY AND I PROMISE YOU WILL NEVER REGRET IT.
Kõik kommentaarid