Vii oma elu tasakaalu

Allikas: www.holistika.ee
Tasakaaluseisund on sisemise rahu seisund, kus kogeme südamest tulevat elurõõmu ja oleme laetud eluenergiast. Meil on kindlustunne, et juhime ise oma elu – valime ja vastutame. Olles tasakaalus, oleme terved, meie immuunsüsteem on tugev ja silmad säravad elujõust. Ükski väline tegur ei saa hoida meie tasakaalu, see vägi on peidus meis endis.
Kommentaare: 7
Kiire elutempo, erinevate kohustuste ja suure infomüra keskel muutub tasakaal meie sees ja meie elus järjest väärtuslikumaks aardeks, mida otsime ja ihaldame

Kui toetume tasakaalu otsingutel liigselt välisele, siis muutume sellest sõltuvaks. Kui võtame vastutuse oma elu eest enda kanda, siis leiame endast tugevuse muuta kõike seda, mis vajab muutmist või aktsepteerida seda, mida hetkel muuta ei saa.

Muutuste tegemise eelduseks on ausus iseenda suhtes, siiras pilk oma praegusele elule: kas ma olen rahul oma praeguse eluga? Hea võimalus rahulolu hindamiseks on eluratta mudel. See lähtub põhimõttest, et meie elus on kaheksa peamist valdkonda, justkui rattakodarat.

Kui hindame kõrgelt kõiki valdkondi, siis järelikult veereb meie eluratas sujuvalt ja harmooniliselt. Kui aga mõni valdkond valmistab meile rahulolematust, siis on eluratta sujuv liikumine takistatud, sest mõni meie vajadustest on jäänud tähelepanuta.

Eluratas aitab näha, kus oleme praegu ja mõtiskleda selle üle, kuhu tahame jõuda tulevikus. Eluratta 8 kodarat on:

1. Tervis – tervise eluratta kodar hõlmab endas nii füüsilist kui vaimset tervist. Hea vaimse ja füüsilise tervise eelduseks on tähelepanelikkus iseenda suhtes ning enda austamine. Saad teada oma rahulolu selle valdkonnaga, kui mõtiskled küsimuste üle: kas kohtlen end hästi – hoolitsen oma keha ja vaimu eest? Kas austan ja usaldan oma keha? Kas olen oma kehaga rahul? Kas tunnen end energiliselt või veeretan väsinult päevad õhtusse? Kas magan kvaliteetselt ja olen hommikul väljapuhanud? Kas tunnen end valdavalt lõdvestunult või olen stressis ja pinges? Kas mu keha annab ebamugavustunde või valudega märku tasakaalutusest?

2. Loovus, vaimne areng – see valdkond on seotud valmisolekuga kogeda uut, õppida ning areneda. See hõlmab endas vaba eneseväljendust ja julgust olla see, kes olen. Loovus on midagi suuremat kui ilusa pildi maalimine, iga sekund loome oma elu, lahendame loovalt elu väljakutseid ja kohaneme muutustega. Küsi endalt: millal viimati õppisin enda jaoks midagi uut ja põnevat? Kas võimaldan endal osaleda huvitavatel kursustel, loen köitvaid raamatuid või vaatan harivaid saateid/filme? Kas luban endal olla ehe ja väljendan oma mõtteid ja vajadusi või surun oma tõelist olemust maha? Kas tunnen, et mu elu pakub mulle piisavalt mitmekesisust või olen lämmatatud rutiinist? Kas elan oma väärtustele vastavalt ja tunnen tänulikkust?

3. Sotsiaalne elu – siia valdkonda kuuluvad suhted sõprade ja tuttavatega ja valmisolek luua uusi kontakte. Oleme sotsiaalsed olendid ja vajame toetavaid suhteid oma ellu. Tõelised sõbrad on meie kõrval nii mure- kui rõõmuhetkedel ning aitavad toime tulla elu tõusude ja mõõnadega. Küsi endalt: kas mul on häid sõpru, keda saan usaldada või tunnen end üksikuna? Kas võtan piisavalt aega sõprade ja lähedastega suhtlemiseks? Kas ma naudin suhtlemist ja inimestega kohtumist? Kas olen suhetes aus ja usaldav? Kas mu sõbrad toetavad mu valikuid ja arengut? Kas tunnen, et saamine ja andmine on mu suhetes tasakaalus?

4. Töö ja raha. Enamus meist veedavad vähemalt kolmandiku päevast töötades. Oma aega tasub investeerida tegevusse, mis on meile südamelähedane, mis aitab meil oma potentsiaali rakendada, areneda ning maailma uusi väärtusi luua. Küsi endalt: kas mul on töö, mis pakub head eneseteostusvõimalust? Kas saan oma tööd tehes oma andeid rakendada? Kas olen rahul oma töökeskkonnaga? Kas mu suhted kolleegidega on head? Kas tunnustan end hästi tehtud töö eest? Kas saan oma töö eest väärilist tasu? Milline on minu suhe rahaga? Kas muretsen sageli rahalise olukorra pärast, olen võlgades, või usaldan elu, et mul on alati piisavalt raha?

5. Pere. Olenemata sellest, millised on meie suhted oma perekonnaga, oleme üksteisega alati seotud. Selle valdkonna all võiksid arvestada nii pere, kus üles kasvasid, kui pere, mille oled ise loonud. Küsi endalt: kas ma tunnen end hästi oma peres, naudin koosolemist ja ühistegevusi? Kas tunnen end pere poolt toetatult – on minu valikud pereliikmete poolt aktsepteeritud? Kas mul on piisavalt aega oma pere jaoks? Kas pereliikmetel on piisavalt aega minu jaoks?

6. Kodu ja elukeskkond. Kodu peaks olema meie kindlus, kus tunneme end lõõgastunult ja turvaliselt. Kodu peegeldab meie olemust ja harjumusi, meie isikupära ja väärtusi. Küsi endalt: kas tunnen end oma kodus hubaselt ja turvaliselt? Kas mulle meeldib mu kodu? Kas hoolitsen oma kodu eest – ilu, puhtuse ja korra eest? Kas olen rahul kodu asukohaga, naabruskonnaga? Kas mul on kodus piisavalt privaatsust? Kas kodu ülalpidamine on mulle jõukohane?

7. Armuelu, lähisuhe. Armastav suhe rikastab meie elu ning võimaldab meil end avada ja areneda. Õppides iseennast paremini tundma, mõistame paremini oma ootusi ja vajadusi seoses partnerlussuhtega. Küsi endalt: kas mu elus on rahuldustpakkuv lähisuhe? Kas ma lasen teist inimest endale lähedale, julgen end avada? Kas ma olen valmis suhtele pühenduma? Kas ma usun, et väärin armastust ja hellust? Kas ma olen enesekindel oma seksuaalsuses? Kas tunnen end suhtes austatud ja armastatuna? Kas väljendan partnerile oma vajadusi ja soove?

8. Vaba aeg, hobid. Puhke- ja lõõgastusaeg võimaldab meil tasakaalustada kiiret elu. Hobid pakuvad inspireerivaid hetki ja naudingut loomisest ja tegutsemisest. Need on olulised jõuallikad ja kingitus iseendale. Küsi endalt: kas mul on piisavalt vaba aega, et puhata ja hobidega tegeleda? Kas mul on huvialad, mis mind rõõmustavad ja laevad värske energiaga? Kas mul on võimalust olla vajadusel üksi? Kas luban endal puhata ja mängida?

Hinda oma eluratast ja vaata kui harmooniliselt veereb Su elu. Pane igale valdkonnale hinne ("hinne 1"- ei ole üldse rahul; "hinne 10" – olen väga rahul). Peale hindamist on Sul selge ülevaade sellest, mis valdkond vajab lisatähelepanu ja muutust.

Sellist inventuuri on hea teha regulaarselt, sest tasakaalu säilitamine on pidev ja elukestev töö iseendaga. Naudi neid väljakutseid ja õpi ning koge avatult ja usaldavalt elu erinevaid värve.

***

Tegutse! Mida varem olukorra parandamiseks midagi ette võtad, seda paremini end tunned. Lisa iga valdkonna juurde, mille rahulolu tuli alla "7", kolm sammu, mida selle valdkonna parendamiseks ette võtad. Lisa juurde ka tähtaeg, mis ajaks see samm on astutud.

Näiteks, kui märkasid, et Su rahulolu oma tervisega on madal, siis mõtle, mis aitaks Sul enda enesetunnet parandada ja pane vastused kirja.

Näiteks, minu sammud oma tervise valdkonnas:

Alustan iga päeva hommikuvõimlemisega (Alustamise tähtaeg: kolmapäev)
Teen endale iga päev värske toormahla (Alustamise tähtaeg: homme hommik)
Käin ära hambaarsti juures (Tähtaeg: järgmine kuu)

Autor: Jaana Ojakäär

Artikkel ilmus ajakirjas MARI, juuni 2014

Allikas: www.holistika.ee

Lisa kommentaar

Kommentaarid

Velton
2023-01-23 09:38:08
(Whatsapp: +357-961-68055) Hankige pass, ID-kaardid, juhiload ja muud dokumendid.


Pakume ehtsaid ja ehtsaid passe, juhilube, isikutunnistusi, TOEFL-i, IELTS-i, sünnitunnistusi järgmistele riikidele: Austraalia, Belgia, Brasiilia, Soome, Prantsusmaa, Suurbritannia, Iirimaa, Itaalia, Holland, Norra, Austria, Rootsi, Šveits , Hispaania, Suurbritannia, USA jt. Garanteerime teile 100% ehtsad dokumendid, mida saate kasutada mis tahes probleemi korral. meil on rahulolevaid kliente üle kogu maailma.


Võtke ühendust e-postiga: info@patenteitalianaonline.com
Whatsapp: +357-961-68055
privaatne e-post: diplomaticdocsassistance@yahoo.co.uk

https://patenteitalianaonline.com/

Osta Itaalia pass Internetist
Ostke Internetist Itaalia ID-kaarte
Ostke Internetist Itaalia juhiluba
Osta Itaalia kollast lehte Internetist
Osta Saksa passe Internetist
Osta Saksa ID-kaart Internetist
Osta Saksa juhiluba Internetist
Mis tahes passi saamiseks võtke meiega ühendust
Ostke juhiluba Internetist
Uuendage oma juhiluba
Tellige litsentsi duplikaat
Asendage juhiluba
Hankige uus juhiluba
Nime muutmine litsentsil
Aadressi muutmine

veebisait: https://patenteitalianaonline.com/
Alkeemik
2022-08-11 03:08:14
I read a lot of people speak good about him how powerful of his reunion love spell works, I put my faith up front he can help me too, I contacted him and put my trust on him. And I did according to what he instructed me to. Behold what happen now my husband came back just within 11 hours of contacting Dr Augus. I’m still short of words after months of living me for his mistress and filed divorce. my gratitude to Dr Augus remain forever because of the restoration of peace he brought back to my home. I believed God has sent Dr Augus to help people out from devastation, reach out to him via, draugus77@gmail.com or Whatsapp +447883246472
Alkeemik
2022-06-24 12:15:06
My name is Patricia from the United Kingdom. I want to thank Dr. JB for the restoration of my marriage with his spell casting after 3 years of separation from my husband, with the help of the great spell caster Dr. JB my husband returned home and now we are happily together for good once again thanks to Dr. JB. He also cures all kinds of sicknesses.
unlimitedlovespellcast@gmail.com
WhatsApp him: (+220)-522-4120

1: LOVE SPELL
2: WIN EX BACK
3: FRUIT OF THE WOMB
4: PROMOTION SPELL
5: PROTECTION SPELL
6: BUSINESS SPELL
7: GOOD JOB SPELL
8: HIV AIDS
9: LOTTERY SPELL
10: COURT CASE SPELL
11: Instant Death Spell
Contact him for your help at:
unlimitedlovespellcast@gmail.com
WhatsApp him: (+220)-522-4120
Kõik kommentaarid