Vii oma elu tasakaalu

Allikas: www.holistika.ee
Tasakaaluseisund on sisemise rahu seisund, kus kogeme südamest tulevat elurõõmu ja oleme laetud eluenergiast. Meil on kindlustunne, et juhime ise oma elu – valime ja vastutame. Olles tasakaalus, oleme terved, meie immuunsüsteem on tugev ja silmad säravad elujõust. Ükski väline tegur ei saa hoida meie tasakaalu, see vägi on peidus meis endis.
Kommentaare: 4
Kiire elutempo, erinevate kohustuste ja suure infomüra keskel muutub tasakaal meie sees ja meie elus järjest väärtuslikumaks aardeks, mida otsime ja ihaldame

Kui toetume tasakaalu otsingutel liigselt välisele, siis muutume sellest sõltuvaks. Kui võtame vastutuse oma elu eest enda kanda, siis leiame endast tugevuse muuta kõike seda, mis vajab muutmist või aktsepteerida seda, mida hetkel muuta ei saa.

Muutuste tegemise eelduseks on ausus iseenda suhtes, siiras pilk oma praegusele elule: kas ma olen rahul oma praeguse eluga? Hea võimalus rahulolu hindamiseks on eluratta mudel. See lähtub põhimõttest, et meie elus on kaheksa peamist valdkonda, justkui rattakodarat.

Kui hindame kõrgelt kõiki valdkondi, siis järelikult veereb meie eluratas sujuvalt ja harmooniliselt. Kui aga mõni valdkond valmistab meile rahulolematust, siis on eluratta sujuv liikumine takistatud, sest mõni meie vajadustest on jäänud tähelepanuta.

Eluratas aitab näha, kus oleme praegu ja mõtiskleda selle üle, kuhu tahame jõuda tulevikus. Eluratta 8 kodarat on:

1. Tervis – tervise eluratta kodar hõlmab endas nii füüsilist kui vaimset tervist. Hea vaimse ja füüsilise tervise eelduseks on tähelepanelikkus iseenda suhtes ning enda austamine. Saad teada oma rahulolu selle valdkonnaga, kui mõtiskled küsimuste üle: kas kohtlen end hästi – hoolitsen oma keha ja vaimu eest? Kas austan ja usaldan oma keha? Kas olen oma kehaga rahul? Kas tunnen end energiliselt või veeretan väsinult päevad õhtusse? Kas magan kvaliteetselt ja olen hommikul väljapuhanud? Kas tunnen end valdavalt lõdvestunult või olen stressis ja pinges? Kas mu keha annab ebamugavustunde või valudega märku tasakaalutusest?

2. Loovus, vaimne areng – see valdkond on seotud valmisolekuga kogeda uut, õppida ning areneda. See hõlmab endas vaba eneseväljendust ja julgust olla see, kes olen. Loovus on midagi suuremat kui ilusa pildi maalimine, iga sekund loome oma elu, lahendame loovalt elu väljakutseid ja kohaneme muutustega. Küsi endalt: millal viimati õppisin enda jaoks midagi uut ja põnevat? Kas võimaldan endal osaleda huvitavatel kursustel, loen köitvaid raamatuid või vaatan harivaid saateid/filme? Kas luban endal olla ehe ja väljendan oma mõtteid ja vajadusi või surun oma tõelist olemust maha? Kas tunnen, et mu elu pakub mulle piisavalt mitmekesisust või olen lämmatatud rutiinist? Kas elan oma väärtustele vastavalt ja tunnen tänulikkust?

3. Sotsiaalne elu – siia valdkonda kuuluvad suhted sõprade ja tuttavatega ja valmisolek luua uusi kontakte. Oleme sotsiaalsed olendid ja vajame toetavaid suhteid oma ellu. Tõelised sõbrad on meie kõrval nii mure- kui rõõmuhetkedel ning aitavad toime tulla elu tõusude ja mõõnadega. Küsi endalt: kas mul on häid sõpru, keda saan usaldada või tunnen end üksikuna? Kas võtan piisavalt aega sõprade ja lähedastega suhtlemiseks? Kas ma naudin suhtlemist ja inimestega kohtumist? Kas olen suhetes aus ja usaldav? Kas mu sõbrad toetavad mu valikuid ja arengut? Kas tunnen, et saamine ja andmine on mu suhetes tasakaalus?

4. Töö ja raha. Enamus meist veedavad vähemalt kolmandiku päevast töötades. Oma aega tasub investeerida tegevusse, mis on meile südamelähedane, mis aitab meil oma potentsiaali rakendada, areneda ning maailma uusi väärtusi luua. Küsi endalt: kas mul on töö, mis pakub head eneseteostusvõimalust? Kas saan oma tööd tehes oma andeid rakendada? Kas olen rahul oma töökeskkonnaga? Kas mu suhted kolleegidega on head? Kas tunnustan end hästi tehtud töö eest? Kas saan oma töö eest väärilist tasu? Milline on minu suhe rahaga? Kas muretsen sageli rahalise olukorra pärast, olen võlgades, või usaldan elu, et mul on alati piisavalt raha?

5. Pere. Olenemata sellest, millised on meie suhted oma perekonnaga, oleme üksteisega alati seotud. Selle valdkonna all võiksid arvestada nii pere, kus üles kasvasid, kui pere, mille oled ise loonud. Küsi endalt: kas ma tunnen end hästi oma peres, naudin koosolemist ja ühistegevusi? Kas tunnen end pere poolt toetatult – on minu valikud pereliikmete poolt aktsepteeritud? Kas mul on piisavalt aega oma pere jaoks? Kas pereliikmetel on piisavalt aega minu jaoks?

6. Kodu ja elukeskkond. Kodu peaks olema meie kindlus, kus tunneme end lõõgastunult ja turvaliselt. Kodu peegeldab meie olemust ja harjumusi, meie isikupära ja väärtusi. Küsi endalt: kas tunnen end oma kodus hubaselt ja turvaliselt? Kas mulle meeldib mu kodu? Kas hoolitsen oma kodu eest – ilu, puhtuse ja korra eest? Kas olen rahul kodu asukohaga, naabruskonnaga? Kas mul on kodus piisavalt privaatsust? Kas kodu ülalpidamine on mulle jõukohane?

7. Armuelu, lähisuhe. Armastav suhe rikastab meie elu ning võimaldab meil end avada ja areneda. Õppides iseennast paremini tundma, mõistame paremini oma ootusi ja vajadusi seoses partnerlussuhtega. Küsi endalt: kas mu elus on rahuldustpakkuv lähisuhe? Kas ma lasen teist inimest endale lähedale, julgen end avada? Kas ma olen valmis suhtele pühenduma? Kas ma usun, et väärin armastust ja hellust? Kas ma olen enesekindel oma seksuaalsuses? Kas tunnen end suhtes austatud ja armastatuna? Kas väljendan partnerile oma vajadusi ja soove?

8. Vaba aeg, hobid. Puhke- ja lõõgastusaeg võimaldab meil tasakaalustada kiiret elu. Hobid pakuvad inspireerivaid hetki ja naudingut loomisest ja tegutsemisest. Need on olulised jõuallikad ja kingitus iseendale. Küsi endalt: kas mul on piisavalt vaba aega, et puhata ja hobidega tegeleda? Kas mul on huvialad, mis mind rõõmustavad ja laevad värske energiaga? Kas mul on võimalust olla vajadusel üksi? Kas luban endal puhata ja mängida?

Hinda oma eluratast ja vaata kui harmooniliselt veereb Su elu. Pane igale valdkonnale hinne ("hinne 1"- ei ole üldse rahul; "hinne 10" – olen väga rahul). Peale hindamist on Sul selge ülevaade sellest, mis valdkond vajab lisatähelepanu ja muutust.

Sellist inventuuri on hea teha regulaarselt, sest tasakaalu säilitamine on pidev ja elukestev töö iseendaga. Naudi neid väljakutseid ja õpi ning koge avatult ja usaldavalt elu erinevaid värve.

***

Tegutse! Mida varem olukorra parandamiseks midagi ette võtad, seda paremini end tunned. Lisa iga valdkonna juurde, mille rahulolu tuli alla "7", kolm sammu, mida selle valdkonna parendamiseks ette võtad. Lisa juurde ka tähtaeg, mis ajaks see samm on astutud.

Näiteks, kui märkasid, et Su rahulolu oma tervisega on madal, siis mõtle, mis aitaks Sul enda enesetunnet parandada ja pane vastused kirja.

Näiteks, minu sammud oma tervise valdkonnas:

Alustan iga päeva hommikuvõimlemisega (Alustamise tähtaeg: kolmapäev)
Teen endale iga päev värske toormahla (Alustamise tähtaeg: homme hommik)
Käin ära hambaarsti juures (Tähtaeg: järgmine kuu)

Autor: Jaana Ojakäär

Artikkel ilmus ajakirjas MARI, juuni 2014

Allikas: www.holistika.ee

Lisa kommentaar

Kommentaarid

Alkeemik
2020-12-01 08:47:39
Hello everyone. My name is Ajani from South Africa.  I want to give a testimony about my HIV virus that was cured by a great spell caster called Dr Sahabi. Since the last 6 months I have been HIV positive. I never think I will live long again and i wanted to kill myself because the problem is very too much for me. But I am so grateful about this great man called Sahabi who cured my HIV AIDS last 3 weeks. I was in great pain so a friend came to visit me. And I told her my problem; She told me that there is a great spell caster that can cure my HIV. I asked her if she had his email address, she gave me his email sahabinaannabi11@gmail.com, and I emailed him. He talked to me and he perform the necessary rituals and he told me that after one week I should go for a test and Which I did, when the doctor told me that am now an HIV negative, I couldn't believe myself, I went to see another doctor the result was still the same, I was human on planet earth again, so I emailed him and thanked him. Please if you are having a similar problem you can Email sahabinaannabi11@gmail.com or you can also reach him through Whatsapp number (+2348104676647) Dr. Sahabi for helping me at this young age if you need help.  Once again thank you Dr Sahabi... ../
Alkeemik
2020-08-03 07:26:18
A REAL AND GENUINE SPELL CASTER THAT HELPED ME GET MY EX HUSBAND BACK
CONTACT DR JUMBA VIA WHATSAPP  : +19085174108
OR EMAIL HIM VIA : wiccalovespelltools@yahoo.com
WEBSITE : drjumbaspellhome.wordpress.com , I am overjoyed because my prayers have finally been answered,i have always wished to have my ex husband back,because i wanted my family to be happy again, until i met DR JUMBA who solved my problems for me, and i am sharing this testimony because i believe they are people out there who need solutions to problems like this. When my ex husband left me I was very much devastated and I always wanted back and it got to a period I no longer wanted him back again. After 7 years, my first son was 12 years old, he came home from school and said he was missing his father and all the love he showed when he was around him. The feeling rushed through me like an emotional straining and I had a huge urge to have him back. What happened to us that we separated was what I couldn't think of what started the fight. I contacted DR JUMBA online after reading about him of how he has been helping other people with their problems. I contacted his email at wiccalovespelltools@gmail.com and i was able to speak with him. I am happy and very overjoyed that after 7 years, all I wanted was to be reunited with my family and make my life whole again. Thank God for this great and real spell caster DR JUMBA. and i want everyone who have same problem as i had to contact this great man at (wiccalovespelltools@yahoo.com)
or you can add him up on his whatsapp via +19085174108 , website : drjumbaspellhome.wordpress.com
and share your testimony with the world.
and he can also help solve other problems like(1) money spell(2) love spell(3) divorce spell(4) get pregnant(5) get your scammed money back(6) lottery spell(7) cure for all kinds of disease and virusAnd many others contact this great man today and get your
Problems solved 100% assured and guaranteedCONTACT DR JUMBA  VIA  EMAIL HIM VIA :wiccalovespelltools@gmail.com or text him on whatsapp : +19085174108  and he is Ready to Help you no matter the Situation, website : drjumbaspellhome.wordpress.com  blog : https://wiccaspelltools.blogspot.com/
janet
2020-04-07 14:57:07
I just want the whole world to know about this spell caster I met some time ago,I cannot say everything he has done for me. my Husband left me 3 years ago left with my kids I was surfing through the net when I met this wonderful man's testimony online I decided to give it a try and my Husband is back to me now and we are happily married again cause is too much to put in writing all I can say is thank you very much am very happy. contact him on this email address (AUGUSMIMI789@GMAIL.COM) you can also whatsapp him at +2348077264075 discuss your problem with him. He is a good man and i will forever be grateful to him.
thanks.
Kõik kommentaarid