Viis toitu, mida pidasid tervislikuks

Allikas: www.kaaluabi.ee
Kas sööd tõesti nii tervislikult, nagu arvad? Siit sulle viis tavalist toitu, mida peetakse tervislikuks valikuks, kuid mis seda kahjuks ei ole.
Kommentaare: 1
Sojas on suures koguses östrogeenisarnaseid aineid, mis võivad negatiivselt mõjutada nii naiste kui ka meeste hormoonide tasakaalu

1. Looduslikud maiustused – "looduslik", "looduslikud värvained", "ilma suhkruta" jne. Ehk müügiargumente on palju ning need tunduvad ka usutavad, kuid võivad lähemal uurimisel sisaldada siiski palju ebatervislikku. Ehk meie jaoks tundub sageli, et suhkur võrdub maiustused ning kui pakendil on "ilma lisatud suhkruta" või "35% vähem suhkrut", tundub see paljudele tervislikum valik.

See, et tootes on vähem suhkrut, ei tähenda, et see endiselt palju suhkrut ei sisaldaks. 35% millest? Võid alati kindel olla, et suhkur on tühi energiaallikas ehk süües saad vaid hunniku üleliigseid kaloreid, isegi kui valid "looduslikuma valiku". Hea näide on kuivatatud banaanid, mis on tervislikkusest väga kaugel. Enamik variante on pistetud suhkru ja mee sisse ning praetud kookosrasvas.

2. Sojapiim – oled hakanud ka eelistama sojapiima lehmapiimale? Ole ettevaatlik – on olemas paremaid alternatiive, kus sa ei riski oma keha mõjutavate soovimatute kõrvalmõjudega. Sojas on nimelt suures koguses östrogeenisarnaseid aineid, mis võivad negatiivselt mõjutada nii naiste kui ka meeste hormoonide tasakaalu.

Taani vähiliit soovitab naistel, kel on või on olnud rinnavähk, mitte tarbida toidulisandeid, mis sisaldavad isoflavonoide või juua suures koguses sojapiima.

Sojapiima leidub ka valmistoitudes, toidu- ja valgulisandites. Kui oled östrogeeni suhtes tundlik, väldi sojapiima tarbimist.

3. Speltajahu – reklaamitakse kui väga tervislikku alternatiivi, kuid on vaid veidi tervislikum kui nisu. Määrav on täistera sisaldus. Eelista jämedamaid jahuvariante, sest tera sisaldab kasulikku koort, kiudaineid, valke ja vitamiine. Tera ise sisaldab aga peamiselt tärklist ja valku.

4. Puuviljajogurt – enamik meist arvab, et puuvili ja jogurt koos on win-win olukord. Enamikul juhtudel see nii siiski pole. Enamik puuviljajogurteid sisaldab palju suhkrut ja rasva, peaaegu sama suures koguses nagu limonaad või magus dessert.

5. Hommikusöögiküpsised – paljusid neist reklaamitakse kui kõrge kiudainete sisaldusega toitu, kuid kõik neist pole tervislik. Tooted sisaldavad sageli palju suhkurt, et aidata täisteratooteid seedida. Eelista selle asemel kaerahelbeputru piimaga. Maitsesta banaani, rosinate, datlite või mandlitega. Kui hommikul on rohkem aega, valmista köögiviljaomlett, sest see toidab hästi kõhtu ning on tervislik valik.

Allikas: www.kaaluabi.ee

Lisa kommentaar

Kommentaarid

Alkeemik
2018-08-16 01:27:21


Henderson Elizabeth
Dr joy is a trust worthy spell caster and he will be of great help to you. I never believed in spell casting but After 4 years of marriage my husband left me because I lost my womb, and i was unable to give birth to children. I felt like my life has come to an end, and i almost committed suicide, i was emotionally down for a very long time, but thanks to this spell caster called Dr joy whom i met online after my friend Becky Ross told me how he also helped her to bring back her husband in less than 2 days. I believed her and decided to give Dr joy a try and i contacted him on his email joylovespell@gmail.com. and explained my problems to him. He laughed and told me that In less than 2 days, my Husband will come back to me again, and that he will restore my womb and i will give birth to children. At first i thought it was a joke but i took courage and believed as Dr joy has said and it did happen just as this Great spell caster said, My husband called me and was crying, begging for forgiveness. I forgive him and today i am so glad that all worries and problems has gone away, and we are even happier than before, another good news is that i am pregnant now, and very soon we will have our baby. Dr joy is really a gifted and a powerful spiritual man and i will not stop publishing him because he is a wonderful man. I advice you all If you have a problem and you are looking for a real and genuine spell caster to solve all your problems just Contact Dr joy on his email on joylovespell@gmail.com. because he will always help you to solve all problems. Once again thank you Dr joy. Thank you, thank you.
you can also call him or add him on Whats-app: +2348100452479.

Kõik kommentaarid